2.0.9 - 4.0.3 - 4.0.5- 4.0.6 veya öncesi olan media nav ınızı 6.0.3 e yükseltme

Necky15

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı işlemleri zamanında ben de yaptım. Dediğiniz gibi bir dosyayı media nav görmüyor. Ama uzun süre kullandım 7.0.5 olarak. Sonradan orjinale geri döndüm.
Sadece dboot loader yükleyerek win ce 'ye giriş yapın. (Media nav açılışında parmağınızı ekrana soldan sağa sürtünce açılıyor. Dboot loader ile yapmazsanız da micom config çalışmıyor.) Flash belleğe micom config dosyasını yüklerseniz win ce 'den çalıştırabilirsiniz.

7.0.5.md sürümü yükledim. Micom Config dosyasını nereden temin edebilirim ? Ha birde dboot 2 yüklü ama bi türlü wince ekranına giremiyorum. Açılış logosunda dboot yazısı gelince sağa sola kaydırmaktan bir hal oldum.

isoş

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
rarlı dosyayı usb mize çıkartıyoruz 2 adet klasör çıkacak (bin src ) medi navımıza usbyi takıyoruz renawmızdan önce winceye girerek MD ye giriyoruz (md usb) indirmiş olduğumuz bin klasörüne tıklıyoruz Dmicom a tıklıyıyoruz ve micom test menüye erişiyoruz. http://www.mediafire.com/file/8f6gbwbo2y1id2u/dmicom_beta_1.rar/file

isoş

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Micom config dosyasını yukarda linkte verdim configi calış tra bilmek icin cihazınızda dboot kurulu olması gerekir dıbotu kurduktan sonra winceye giriş yapılip yularıda vermiş olduğum yolu izleyip micom comfig uzerinden micom teste ulasabilirsiniz

ieb93

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
7.0.5.md sürümü yükledim. Micom Config dosyasını nereden temin edebilirim ? Ha birde dboot 2 yüklü ama bi türlü wince ekranına giremiyorum. Açılış logosunda dboot yazısı gelince sağa sola kaydırmaktan bir hal oldum.

Bunun bi videosunu görmeniz lazım o zaman. Aşağıda link gönderdim.
Arkadaşın bahsettiği gibi dmicom.exe yi kullanın.

https://youtu.be/YU0Z_pnzK7I

Necky15

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bunun bi videosunu görmeniz lazım o zaman. Aşağıda link gönderdim.
Arkadaşın bahsettiği gibi dmicom.exe yi kullanın.

https://youtu.be/YU0Z_pnzK7I

Micom config dosyasını yukarda linkte verdim configi calış tra bilmek icin cihazınızda dboot kurulu olması gerekir dıbotu kurduktan sonra winceye giriş yapılip yularıda vermiş olduğum yolu izleyip micom comfig uzerinden micom teste ulasabilirsiniz

rarlı dosyayı usb mize çıkartıyoruz 2 adet klasör çıkacak (bin src ) medi navımıza usbyi takıyoruz renawmızdan önce winceye girerek MD ye giriyoruz (md usb) indirmiş olduğumuz bin klasörüne tıklıyoruz Dmicom a tıklıyıyoruz ve micom test menüye erişiyoruz. http://www.mediafire.com/file/8f6gbwbo2y1id2u/dmicom_beta_1.rar/file

Öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. İnternetten baya bir araştıra araştıra ve uzun deneme yanılmalar sonucu bütün işlemleri tamamladım. Çok uzun ve yorucu bir macera oldu diyebilirim :) ama şu an sonuçtan memnunum. Ayrıca micom config menüden temayı değiştirebileceğimi söyleyen abime/arkadaşıma çok teşekkür ederim. En son olarak ta dboot üzerinden 2019.Q2 haritayı kurdum.

Sonuç olarak ;

4.1.0 sürümü önce 4.0.6 ya çektim.
Verilen bütün dosyaları 01, 02, 03, 04, 06, 07 hepsini tek tek media nav'a yükledim.
Bu işlemlerin ardından 7.0.5.MD + DBoot 2 Sistemi elde ettim.
Ardından dboot üzerinden dmicom.exe ile gerekli konfigürasyonları uyguladım.
Son olarak güncel harita dosyalarını sisteme entegre ettim.

Yardımcı olan herkese teşekkürlerimi sunarım.

isoş

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. İnternetten baya bir araştıra araştıra ve uzun deneme yanılmalar sonucu bütün işlemleri tamamladım. Çok uzun ve yorucu bir macera oldu diyebilirim :) ama şu an sonuçtan memnunum. Ayrıca micom config menüden temayı değiştirebileceğimi söyleyen abime/arkadaşıma çok teşekkür ederim. En son olarak ta dboot üzerinden 2019.Q2 haritayı kurdum.

Sonuç olarak ;

Verilen bütün dosyaları 01, 02, 03, 04, 06, 07 hepsini tek tek media nav'a yükledim.

Rica ederim kardeşim logo konusuna gelince medya navın evo deilse logoyla hic ugrasma benim media naw 1.ci nesil media nav logo degisikligi yaptım logolar guzeldegildi orjinal renoya döndüm 3 adet logo secme secenegi vardı birincisi dacia logosu ikincisi opel logosu ucuncüsü ise japon marka bir aracın logosuydu at anlemi vardı hoşuma gitmedi orjinal renoya dönüş yaptım şöyle bir durum var media navın evo modeliyse versiyonu 8 veya daha ust versiyona güncellersen güzel logolar var tavsiye ederin renault sport yazılı vs vs logolar senin aracın zannedersen dacia belki farklı logolar olabilir ama sanmıyorum kısacası cihazın evo ise logo ları denemende estedik ve değişiklik için denemeye değer evo deilse dedigimgibi pek hoşdeil reno araçta opel logosu ne alaka çözemedim:)

isoş

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu arada benim bahsettiğim açılış logosuyla ilgiliydi sizin bahsettiniz ana menü logosuysa logo konusunda işin rengi değişir tabikide benim bahsettigim media nav açılıs logosuyla ilgiliydi:)

ieb93

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Sonuç olarak ;

İşlemin başarılı olması beni çok memnun etti :)