2.0 RXE Otomatik İçin Yardım Lütfen

MetWay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok severek aldığım aracımda bir sorun ile karşı karşıyayım aracım 99 model 2.0 rxe 115 makyajlı kasa otomatik aracımda bir hantallık sezmiştim bakımlar falan derken herşey yolunda olmasına karşın gitmiyor yığılıyor dik rampayı ve uzun rampayı 1.viteste bile çıkamıyor kalıyor ve kaldıramıyorsunuz zorlarsanız koku geliyor bir şanzımancı baktı şanzımanında hiçbişey yok ama türbin içinde bir parça söyledi adını hatırlayamıyorum o kırık gibi bişeyler söyledi tamiri lazım dedi işçiliği dahil 1200.TL 1300.TL gibi bir rakama çıkar dedi sinirim bozuldu ricam bu durumlardan anlayan bir arkadaşımız varsa bana bir fikir versin Ankaradayım valf arızası değil tanıyorum bu şanzımanı araç kısaca doldurma yapmıyor atlamıyor araç vites değişiminden sonra yığılıyor geriye bile taktığınızda 2-3 saniye sürüyor geriye atması ama geçişler sarsıntısız vuruntu atma tekleme yok tek sorun basınç yapmıyor

1.türbinin sıfırı varmı? ve fiyat?
2.şanzumanın sıfırı varmı? ve fiyat?
3.Tamir ne kadar doğru olur?

şimdiden teşekkür ederim.

MetWay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kimse ilgilenmedi teşekkür ederim sorunumu çözdüm bekli benzer sorunu yaşayan birine yardımcı olur diye yapılanları paylaşıyorum. Aracımın yığılma sorunu türbin nin sıyırmasından kaynaklıymış türbin şanzımanın önünde bir parça şanzıman dağılmadı yanı türbin söküldü içersindeki sıyıran parça değişti filitreler değişti yağı değişti toplamda 1.600.TL verdim araç şimdi değil rampada yığılma patinaj çekiyor harika oldu çok iyi bir usta buldum Ankara da şanzıman ile ilgili bir sorunu olan olursa mutlaka bana yazsın önemli bir hatırlatma yapayım eğer aracınız çekmiyor yığılma yapiyor ve zorlayınca koku geliyorsa hemen götürün geç kalsaymışım şanzıman içerisindeki balatalarıda yakabilirdim ozaman masraf 2-3 katına çıkacaktı bilginiz olsun şu an aracımı bir kez daha sevdim saygılar.

sempati1905

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
gecmıs olsun hocam allah bıdaha gostermesın

neo32

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
geçmiş olsun dostum... sorununu çözdüğüne sevindim..

erdal_0941

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ankarada hangi ustaya yaptırdınız hocam.

Kimse ilgilenmedi teşekkür ederim sorunumu çözdüm bekli benzer sorunu yaşayan birine yardımcı olur diye yapılanları paylaşıyorum. Aracımın yığılma sorunu türbin nin sıyırmasından kaynaklıymış türbin şanzımanın önünde bir parça şanzıman dağılmadı yanı türbin söküldü içersindeki sıyıran parça değişti filitreler değişti yağı değişti toplamda 1.600.TL verdim araç şimdi değil rampada yığılma patinaj çekiyor harika oldu çok iyi bir usta buldum Ankara da şanzıman ile ilgili bir sorunu olan olursa mutlaka bana yazsın önemli bir hatırlatma yapayım eğer aracınız çekmiyor yığılma yapiyor ve zorlayınca koku geliyorsa hemen götürün geç kalsaymışım şanzıman içerisindeki balatalarıda yakabilirdim ozaman masraf 2-3 katına çıkacaktı bilginiz olsun şu an aracımı bir kez daha sevdim saygılar.

Aykut Karabulut

,
Başkan
35-İzmir
Geçmiş olsun [emoji106][emoji173]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi