2 sorum olacaktı radyatör suyu değişimi ve hidrolik

abidig

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yardımcı olursanız sevinirim

1) Modus lerde radyatör suyu bitince bir uyarı işareti var mıdır ? nerden anlarız nasıl bakmalıyız motor soğukken vs. birde radyatör suyu nasıl olmalı antfirz li ve normal su mu saf su mu ayrıntılı anlatır mısınız ? böyle benim ara ara kontrol etmem gereken başka neler var yağ,cam suyu , radyatör başka ?

2) bagaj hidroliğini değişmiştim ses yapmaya başladı kendim nasıl çıkarabilirim usta hemen çıkarmıştı ben beceremedim tarif edebilecek var mı ?

Alper22

Alper ACAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Radyatörler ile ilgili bir ışığı yok diye biliyorum.. Antifirizli su kışın işe yarar saf su koyanı hiç duymadım ne desem yalan olur.. Normal su koyulabilir ..

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ışığı olmaz hararet yükselir öyle bir durumda service ışığı yanar binona bakın eksilmişse tamamlayın ayrıca antifriz herzaman koyabilirsiniz motorunuzun su kanallarına +bakım yapar.

ikinci soruyu bilmiyorum

Desperado404

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Saf suyun korozyon etkisi daha az olduğu için aslında normal olan saf su koymaktır, fakat gereksiz diye düşünen ve normal su kullananların sayısı daha fazla.

Alper22

Alper ACAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Saf suyun korozyon etkisi daha az olduğu için aslında normal olan saf su koymaktır, fakat gereksiz diye düşünen ve normal su kullananların sayısı daha fazla.

​Hiç bilmediğimiz için bir yorum yapamadık abicim.. Belkide saf su daha iyidir..

Desperado404

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Özellikle ütülerin korozyondan az etkilenmeleri ve buhar kanallarının tıkanmaması için kullanım kılavuzlarında saf su kullanılması gerektiği yazar.

abidig

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cevaplar için teşekkürler ama çook geç geldiği için :) ben normal su koymuş bulundum artık bir dahakine antifirz koyarım yada saf su

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Her zaman en iyi olan yaz kış antifiriz kullanmaktır .

abidig

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkürler