20 Binde Değişen Balatalarım 34 Binde Tekrar Bitti Normalmidir ?

ketoral

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gene cikmis ortaya bu arabayi isikta gorup sallama heveslisi arkadaslar :) cok zor degil google a bi yaz fren balatasi erken bitmesi diye bak bakalim hyundai, ford, toyota kimler bu konudan sikayetci. Cogu markada var bu sikayetler, malzeme kaliteside tartisilir ama kullanimda etkilidir balatalarin erken bitmesinde. Ama olsun ben bi sallayayimda icim rahat etsin zihniyeti...

kardeş birtek sende var galiba clio 4 forumda herkese ışıkta gördüğünüz sokakta gördüğünüz arabaya yorum yapıyorsunuz diyorsun.galiba senin ilk aracın clio4 ve baya fanatiğisin..burası forum herkesin renault arabası varki giriyorlar ayrıca eşinde tanıdığında akrabasında iş yerinde herkes tarafından söylenenler bunlar.. sen herşeye razısın senin arabanın heryerinden ses gelsin, balataların 1 yılda bitsin sana göre sorun yok ama forum camiası veya çoğu kişi için bunlar önemli..

CagdaAktan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kardeş birtek sende var galiba clio 4 forumda herkese ışıkta gördüğünüz sokakta gördüğünüz arabaya yorum yapıyorsunuz diyorsun.galiba senin ilk aracın clio4 ve baya fanatiğisin..burası forum herkesin renault arabası varki giriyorlar ayrıca eşinde tanıdığında akrabasında iş yerinde herkes tarafından söylenenler bunlar.. sen herşeye razısın senin arabanın heryerinden ses gelsin, balataların 1 yılda bitsin sana göre sorun yok ama forum camiası veya çoğu kişi için bunlar önemli..
algıda sorun var galiba hocam, ben ilk andan beri Clio 4 süper arabadır, sorunu yoktur demiyorum. her marka ve modelde türlü türlü sorun var, sadece Renault'da yada Clio 4'te yok.esas sen herhalde renault dan başka arabaya binmediğin için bir tek renault sorunlu diğerlerini Mercedes, BMW seviyesinde sanıyorsun. bu arada ne megane ne de başka foruma girip, diğer arabalardaki sorunları görüp sallama yapmıyorum. renault forumu yada forumlar bilgi paylaşım yerleri. öğrenmek veya bilgi paylaşmak için var. giripte kullanmadığın, sahibi olmadığın arabalar hakkında sallamak için değil. Clio 4 kullanıcısı da bilgi almak, yaşadığı sorunla ilgili çözüm bulmak için giriyor. arkadaş bir soru sormuş " bitmesi normal mi?" sen napmışsın gelmişsin aha fırsat şu Clio'ya bi sallıyayım gecem iyi geçsin demişsin. biz ne yapıyoruz; evet balatalar sorunlu ama diğer marka modellerde de sorunlu diye bilgi veriyoruz, bir başka arkadaş kullanımla ilgili diyor. peki sen ne demeşsin hocam, ne katkı sağlamışsın bu soruya??? kendine bunu sor önce. hadi sana iyi geceler...

Son düzenleme:

ketoral

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
burda kimse araç kötülemek için yazı yazmıyor ama sen araçları kötülemek için yazıldığını sanıyorsun.. şahsen bende sıfır almış olsun ve 10 binde balata bitse bende düşünürdüm hakkımı arardım hatta forumlara yazardım.. aracımdan kasislerde geçerken garç gurç ses gelse bende araştırır servise giderdim.çünkü sıfır almışsın arabayı,gidip sorun olmasın diye ikinci el almamışsın sırf bunları yaşamamak için ama daha beterleri başına gelmiş clio4 alınca.. bırakta bunları yaşayan insan forumda heryerde hakkını arasın.. sende sorunsuz clio4 ünü kullanmana devam et senin araçta sorun yok o zaman ne konularda geziyorsun..burda sorunları olan arkadaşlar paylaşıyor bırakta adamlar sorunlarını çözsünler..audi bmw bizi ilgilendirmez biz renault kulanıyoruz..

CagdaAktan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu olay sanırım sadece clio 4 balatalarında var.. çünkü sıfır alan kişilerin yüzde 90 ı 1 senede balata değiştirdiler..servis yüzde 70 ini karşıladı.

burda kimse araç kötülemek için yazı yazmıyor ama sen araçları kötülemek için yazıldığını sanıyorsun.. şahsen bende sıfır almış olsun ve 10 binde balata bitse bende düşünürdüm hakkımı arardım hatta forumlara yazardım.. aracımdan kasislerde geçerken garç gurç ses gelse bende araştırır servise giderdim.çünkü sıfır almışsın arabayı,gidip sorun olmasın diye ikinci el almamışsın sırf bunları yaşamamak için ama daha beterleri başına gelmiş clio4 alınca.. bırakta bunları yaşayan insan forumda heryerde hakkını arasın.. sende sorunsuz clio4 ünü kullanmana devam et senin araçta sorun yok o zaman ne konularda geziyorsun..burda sorunları olan arkadaşlar paylaşıyor bırakta adamlar sorunlarını çözsünler..audi bmw bizi ilgilendirmez biz renault kulanıyoruz..

bak hocam ilk yazdığın cevap, sen burada dile getirilen bir sorun için faydalı bir bilgi görüyor musun yoksa Clio 4 e laf mı çakıyorsun? ve halen algıda sorun yaşıyorsun; sorunu olan arkadaş zaten bir soru sormuş yaşadığı sorunla ilgili, kimsede ona gidip sen bu arabayı kötülemek istiyorsun dememiş. herkes çözüm için yardım için iyi kötü bir cevap yazmış sen ne yazmışsın?
sıfır araba niye alınır onu da bir kavra istersen; ikinci el araba alırken büyük sorunlar veya masraflar çıkaracak ve çıkarmaya yakın araba alırsın. 50bin, 75 bin bakımı gibi, baskı balata triger gibi. artı garantisi olmadığı için bunları cebinden yaptırırsın. bu arabalar kul yapısı, hepsi arızalanabilir. sıfır olunca garantiden yaptırırsın çoğu şeyi, üretimle ilgili bir sorun varsa da para vermeden yaptırabilirsin ayrıca "0" km olduğu için yukarıda saydığım büyük bakımlara kadar sen o arabayı zaten satarsın. sıfır araba aldığın zaman her türlü daha az sorun yaşarsın. ama sen gene anlamayacak ve bana saçma sapan cevaplar vereceksin ama bir daha söylüyorum ben tamamen başka bir konudan bahsediyorum. ha bu arada mercedes bmw ile ilgili; sen o konuyu da hepten yanlış anlamışsın be hocam :))
forumularda ve konularda dolaşmamın sebebi bilgi almak ve bildiğimiz kadarıyla bilgi verebilmek ve yardımcı olabilmek. herhangi bir marka yada modeli kötülemek değil....

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaslar aspes denilen bi kimyasal balatalardan kaldırıldı bu kimyasal balataları yumusatmaya yönelikti kansorojen madde vardı
Sımdıki balatalarda konulmuyor ve bu yüzden de ses yapıyor balatalar
Ayrıca balatanın bitmesi tamamen şöforle alakalıdır istersen 5.000 bindede balatalar biter istersen 30-40 bindede biter
ama alacaksanız valeo marka öneririm o markada aspes kimyasalı halen kullanılıyor diye duydum

burlesques

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şikayetimin Sonucunda Haklı bulunduğum için aracımın fren balataları garanti kapsamında ücretsiz değiştirilmiştir.

drmgedikbas

Mete Gedikbaş
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hadi hayırlı olsun hocam en azından ücretsiz değişim olması iyidir.

benim captur 54bin kmde hala değişime yönelik bi problemim olmadı şeytan kulağına kurşun :D

uurcan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
18binde balatalarla diskler değişti. şimdi 30bin de çok hafif hafif sesler gelmeye başladı. Frene hafiften basarken sorun yok ama frene biraz yüklenince acayip bir gıcırtı sesi geliyor.

xLe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar bunda tartışacak bir durum yok.Araç trafiğe bağlı balata aşındırabilir. Her zaman iki ihtimal vardır.Trafik dışında çok erken biten balataları servise götürüp garanti kapsamında %70ini onlar ödeyecek şekilde balataları değiştirin (renault için) Onun dışında servis tarihine 5000 km kala aşınan balatalar genelde trafikten kaynaklı olabiliyor.

derinmaviss

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Erken balata aşınması sebebiyle yaptığım şikayette haklı bulundum ve fren balataları garanti kapsamında ücretsiz değiştirildi.
Ama öncesinde 120 TL yansıtmaya çalıştılar. itiraz etmeseydim ödeteceklerdi.
9000 Km'de 4-5 bin uzun yolda geçen aracın balatasının bitmesini kimse kullanıcıya bağlayamaz.
Faydalı olması için bilgi amacıyla paylaşıyorum.
Amaç marka kötülemek değil , lakin ciddi ücret ödediğimiz "0" aracında GARANTİsinden faydalanmak hakkımız..