2000 clio 1.6 hb aracimda tekleme sorunu ve devir sorunu yardim edermisiniz

HSYYENIGUN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ilk sorunum olarak aracda tekleme sorunu bana tüpün enjektörleri dediler değiştirdim. Sonra bujiler ve kablolari değiştirdim. şimdi ise bobin diyorlar kelebek boğazi diyorlar böyle sorunla karşilasan arkadaşim varmi yardimci olabilirmi. Tekleme mesela ara sira surekli tekleme yok ilk kalkista felande değil normal yolda giderken arasira tekliyor tabi buda bende mide bulandiriyor arabayi yeni aldim fazlada anlamiyorum kullanan arkadaşlarda bilgi verirse sevinirim

2. örneğin 100-110 km 5. Vitesle giderken devir 3000 devir oluyor bu normalmi acaba yada kac bin devir olmasi gerekli ve yakit km kaç kuruş olmasi lazim

kusura bakmayin yeniyim sitede buraya yazayim dedim belki başka yerde vardir.ama bilemedim.

Teşekkür ederim.

Sweet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.Bu tip sorunlar çok para harcatıyo duyduklarıma göre sağlam usta lazım yoksa motoru değiş sorun kalır.
2.105Kmh 3000 devir normal.

crazy_vefa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şimdi ben size olası problemleri küçükten büyüğe yazayım...

1- LPG filtresi, LPG enjektör temizliği
2- Bujiler ve kablolar
3- Bobin
4- Son ihtimal ve umarım bu değildir, subaplarda problem olabilir. Benim eski aracımda subaplar yanmıştı. Serviste yaptırdım anca öyle düzeldi, normal usta da yapardı ama garantili olsun o kadar para veriyoruz diye düşündüm. 1600 lira civarı vermiştim. Subap harici bir çok parça elden geçti orijinal parçalarla değişti. (bujiler bobin buji kabloları 10bin bakımı baskı balata falan dahil ama bu paraya)