2000 model clio 1.6 8v rxt lpg tüketimi

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
İstanbulda değilim aracım otomatik. Yoğun bir trafikte değilim. Sizce ne olmalı şehir içi ne kadar gitmeliyim. Sakin bir kullanıcıyım hız yapmam arabayı yormam. Bu arada şu an araba sanayide büyük ihtimal sibop yandı diyorlar siboplardaki sıkıntı arabayı fazla yaktırır mı
Evet yanık subap çekişi de düşürür yakıtta haliyle artar Geçmiş olsun

bayrahmi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim coşkun34. İnşaallah yapıldıktan sonra yakıt durumu düzelir. Merak ediyorum hiç etrafımda da yok full depo benzin ve lpg ile normal şartlarda kaç km yapıyor bu modeller

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim coşkun34. İnşaallah yapıldıktan sonra yakıt durumu düzelir. Merak ediyorum hiç etrafımda da yok full depo benzin ve lpg ile normal şartlarda kaç km yapıyor bu modeller
Tahminim şehir içi 10--11 lt yakar

bayrahmi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çoşkun bey Süpabları değiştirdiler. aracım 34 lt gaz ile 230-250 km arası gidiyordu. şimdi 180 km anca yapıyor. bu normalmi. usta sübaplar değiştiği için böyle yakması normal şimdilik dedi. yakında toparlar dedi. Birde sanırım belirli km sonrası sübap ayarı yapılması gerekiyormuş. Bu kaç km sonra yapılması gerekiyor. Teşekkür ederim.

salvador03

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sorunu 2000 model clio rta modelinde yaşadım enjektörler temizlendi lpg beyni yenilendi yakıt tüketimi düzeldi

o.Alpsoy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende 1,4 8V var geçen haftaki zamlardan sonra ve havanın soğuk olmasından dolayı yakışım 33 krs filan söyle bir durum var açık hava filtresi taktım ve ondan sonra gaz ayarı yaptırmadım onunda etkisi vardır yani 30 krs filan yakarım bende full trafik kullanıyorum istanbulda

Merhaba, bende açık hava filtresi düşünüyorum fakat tüp beyni takıldığı için pek boşluk yok kaput altında. 2000 model 1.6 rxt aracım. Acaba siz nereye taktınız bi resimle gösterebilir misiniz?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

bayrahmi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sorunu 2000 model clio rta modelinde yaşadım enjektörler temizlendi lpg beyni yenilendi yakıt tüketimi düzeldi
yakıt değerleriniz nedir peki şu an. ben sübapları değiştirdim. 1500 km sonra sübap ayarı yapıldı. Şu an 34 lt gazla 205 km yaptı.