2000 rne alize rolenti dalgalanmasi

Lebernia

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selam arkadaşlar bende 2 hafta özce 1,6 rne alize aldım araba aldığımda mükemmeldi tabiki ozaman lpg yoktu 160000 km ye kadar hiç takılmamış ben böle bineme dedim ve sıralı sistem atiker tak tırdım ilk bir kaç gün birşey yoktu sonradan yoğun trafikte araba ısınınca 1000 devrin altında rolenti dalgalanmaya başladı .Hemen Gazı takan ustaya götürdüm ayarlar mükemmel çıktı fakat hala soğukken birşey olmamasına ramen araba ısınınca yogun traafikte rolenti 1000 devrin altında hırn hırn dalgalanıyor sizlerden bilgi almadan herhangi birşey yaptırmak istemedim bukonuda deneyimi olanlardan bilgi rica ediyorum.tşk .

sawashlong

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benzinde aynı dalgalanma oluyor mu?
LPG elektrik tesisatında sorun olabilir.
Frene basınca rolanti dalgalanıyorsa westinghouse da kaçak olabilir.
Araç ısınınca fan açtığında elektrik akımı düşük geleceğinden dalgalanma yapabilir.
Birde şarj dinamosu tesisatında sorun olabilir.

halook06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ayni sorun var bende ayni o kadar ki benim araba sandim

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Lebernia

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yok benzinde olmuyordu 10 gündür düzeldi gibi öle rahatsız edici bi dalgalanma yok çok hafif belli belirsiz bir bişey hissediyorum oda önemli değil artık belki tüpü yeni taktırdığım için ayarı tam olmadığından yapmıştır diye düşünüyoum,Bikezdaha ayar yaptırmıştım ondansonra yukarıda yazdığım gibi rahatsız etmeyecek şekilde stabil çalışıyor inşallah daha yapmaz .İlğin için teşekkürler kardeşim.

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Yok benzinde olmuyordu 10 gündür düzeldi gibi öle rahatsız edici bi dalgalanma yok çok hafif belli belirsiz bir bişey hissediyorum oda önemli değil artık belki tüpü yeni taktırdığım için ayarı tam olmadığından yapmıştır diye düşünüyoum,Bikezdaha ayar yaptırmıştım ondansonra yukarıda yazdığım gibi rahatsız etmeyecek şekilde stabil çalışıyor inşallah daha yapmaz .İlğin için teşekkürler kardeşim.

Bende mixer ve hava girişine bakın diyecektim ama madem sorun çözülmüş ne mutlu bize .

Lebernia

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aslına bakacak olursanız tam olarak çözülmüş değil zaman zaman yine yapmaya başladı mixer hava girişi derken kapalı olup olmadığınamı bakmam lazım .

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dalgalanma genelde atesleme sistemi veya hava alan bir yerden kaynakli oluyor.buji atesleme bobini ve buji kablolarini kontrol edin.gece karanlikta bakin buji kablolarinda kivilcim atlama var mi varsa kablolari degistirin veya bildigimiz koli bantiyla sarip izole edin bu gecici cozumdur.bogaz kelebek contasini ve bilimum vakum hortumlarini köpükle kacak testi yapip kacak varsa duzeltin.

popshot

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Rolanti dalgalanması benzinde yapmıyor ve sadece lpg yapıyor ise sorun boğaz kelebeğinde olabilir.
Lpg nin kuru yakıt olmasından kaynaklı boğaz kelebeğinde lpg ve hava ile yapılan karışım zegin olmadığı için rolanti dalgalanıyor.
Yine problem tekrarlarsa boğaz kelebeği temizliği ve adaptasyon yaptırın.
Size tavsiyem lpg li araçta her iki bakımda bir boğaz kelebeğini temizletmek ve adaptasyon yaptırmak olacaktır.
Hissedilmeyecek kadar küçük dalgalanmalar kronik sorunlar arasında.

poyraz5252

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı sorun bendede vardı lpg beynını degıstım sorun duzelır dedıler duzelmedı sonra bır cok ustaya gıttım atesleme bobını bujı vs bujı kablolarını degısın dedıler degıstırmedım 1 depo benzın yaktım araçla sonra nasıl olduysa araç kendını lpgde toparladı suan hıc bırsey yok ve lpg yı herhangı bır petrol ofısınden asla almayın OPET diyorum o kadar

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Aslına bakacak olursanız tam olarak çözülmüş değil zaman zaman yine yapmaya başladı mixer hava girişi derken kapalı olup olmadığınamı bakmam lazım .
Sorun devam ederse gaz kelebeği ni temizletin ve aracınızı 100km kadar sadece Benzin ile kullanın kendini kalibre eder .