2001 clio hararet

Semih Karagöz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Değerli Forum Kullanicilari,

2 gün önce aracımın egzos muaynesini yaptirmaya gittim. Aracım Benzin+LPG'lidir. Rölantideyken test ettik sıkıntı çıkmadı, devirli olarak benzinde test ederken aracın hararet tavan yaptı kaputu açtık motor soğutma kabunın oradan baya bi duman çıkıyor. Aracı biraz ittirdik yere baktık kıpkırmızı antifiriz suyu yerlerde.

Aracımda fan devreye girmemiş ve doğal olarak aracımda bir ton sorun çıktı. Öyle böyle usta aracın kalması gerek kontrol edicem ciddi bir sıkıntı yoktur umarım aracın şuan tehlikede ne zamandır böyle daha önce hararet yaptimi falan diye sordu bende 1 kere yapti oda yoğun trafikteyken dedim. Herneyse aracı ilk gün götürdüm aşağida yazdiklarimin değişimini yapmiş.

- FSI MÜŞÜRÜ - 70 TL
- ANTİFİRİZ KABI - 40 TL
-ANTİFİRİZ - 30 TL
-MEKANİK+İŞÇİLİK 80 TL
-EGZOS TESTİ - 32 TL

Aracı teslim aldiktan sonra eve getirdim ertesi gün dışarı çıkıcaktım aracın suyuna bakayım dedim. Su en alt seviyede, su ekliyorum aracın altindan damliyor, koydugum su yerlerde açıkcası. Tekrar götürdüm gene aracı bıraktım. Devirdaim çatlak çıkmış bu seferde. Yaptığı değişim ,

-Devirdaim - 100 TL
-EKS KİTİ - 90 TL
-ALT KAYIŞI - 30 TL
-MOTOR ALT TAKOZ - 45 TL
-ANTİFİRİZ 1,5 LT - 20
MEKANİK+İŞÇİLİK - 150 TL
-AMPÜL - 15 TL(tek uzun far yanmiyordu)

TOPLAMINDA 700 LİRA ÖDEDİM İÇİM KAN AĞLİYO SIKIŞIK ZAMANIMDA ÖDEDİM ACABA TUTAR AŞAĞİ YUKARI NORMALMİ YOKSA KAZİKLANDİMMİ BİLEMEDİM ? YORUMLARINIZI YAZMANIZI RİCA EDERİM.

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
vallaha bu işlemlere kurtardıysanız sorunu hararet kaybolduysa makul komple bakım yapmışlar aracınıza bence iyi olmuş yalnız sorunu çözmek amaçlı sadece devir daim mi değiştirsenizde yeterdi triger in değişim zamanı geldiyse onuda yaptığı iyi olmuş üst kapakta sorun olsaydı en az bi 700 lirada ona harcardınız bence bununla kurtardığınıza şükredin :)

Emir

Emirhan SERKUŞ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun,

Semih Karagöz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Usta telefon açtı, devirdaim değişilecek trigeride değiştireyimmi sorun çıkmasını bekleme dedi sök tak sök tak gerek kalmasın dedi, olur dedim. O Yüzden trigerin değişmesini ben istemiştim.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Hepsi birden denk gelmiş,biraz tuzlu olmuş...

lordpozzo

Ünal BAL - TRABZON,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
motor alt takozun fiyatını bildiğim için söyleyeyim normalde 30 tl dir. antifiriz 3 lt si 20 tl olanda var 25 tl olanda diğerlerinin fiyatları hakkında bilgim yok ama malzemeler normalden pahalı galiba

Semih Karagöz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Özel servis hocam, subarunun yetkili servisi, Renault'unda mekanik aksamına bakıyorlar. o yüzden malzemeleri normalinden az pahalı sanırım. Sanayi uzak kalıyo hemde diyorum ya egzos muaynesi diye gittik ne çıktı :) http://www.anitoto.com.tr/ (Bursa'da ikamet eden arkadaşlar bilir zaten burayı.)

Son düzenleme:

brktsr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
dikkatimi çekti inceledim işçilik konusunda bişey yok ama parçalar biraz yüksek geldi bana ama özel servis demişsin zaten öle bir yere gidipte uygun yollu iş beklemekte ayıp olurdu.