2001 renault scenic

telsimsina

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracım 1.6 aldesa sıralı sistem lpgli arabamdaki sorun marş basıyor ama çalışmıyor anahtar hatası yok benzin filtresi ve benzin pompasını değiştirdiler yine bazen aynı hatayı veriyor neden olabilir teşekkürler

SM-C9000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
yetkili servisin görmesi lazım

cnksrp41

Cenk GİRAY,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracım 1.6 aldesa sıralı sistem lpgli arabamdaki sorun marş basıyor ama çalışmıyor anahtar hatası yok benzin filtresi ve benzin pompasını değiştirdiler yine bazen aynı hatayı veriyor neden olabilir teşekkürler

İmmo da sıkıntı yok, yakıtta geliyosa tek kalan yer ateşleme sistemi kalıyor. Bir dahaki çalışmadığında buji kablosunun bi tanesinden ateşleme olup olmadığını kontrol edin. Ateşleme yoksa ya volan sensörü yada beyin veya soketine bakmanızı tavsiye ederim

telsimsina

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İmmo da sıkıntı yok, yakıtta geliyosa tek kalan yer ateşleme sistemi kalıyor. Bir dahaki çalışmadığında buji kablosunun bi tanesinden ateşleme olup olmadığını kontrol edin. Ateşleme yoksa ya volan sensörü yada beyin veya soketine bakmanızı tavsiye ederim
Kardeş yine aynı arızayı yaptı benzin pompasını tekrar değiştik krank sensörü değişti.benzin filtresi değişti marşa basıyor çalışmıyor birşey dikkatimi çekti bu haraketi depo yarıdan düşünce ve yokuşta yapıyor düzde bir sorun yok neden olabilir teşekkürler

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
trigeri kontrol edip...bana bir adet dua edin efenim

cnksrp41

Cenk GİRAY,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeş yine aynı arızayı yaptı benzin pompasını tekrar değiştik krank sensörü değişti.benzin filtresi değişti marşa basıyor çalışmıyor birşey dikkatimi çekti bu haraketi depo yarıdan düşünce ve yokuşta yapıyor düzde bir sorun yok neden olabilir teşekkürler

Benzin pompası değişiminde basınç değerleri önemli buna dikkat edildimi? Yani sallıyorum orjinali 3 barlık siz taktınız 1,5 barlık bunun gibi..

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
sen dediğimi dinle....yetkili serviste mi takıldı triger ???

1 adet üfürüklü tükürüklü dua et, osman döngeloğlu, nihat hoca gibi etsen de yeter, bana dua ederken ağlayabilirsin de ...relax ol:D

BEHLÜL ÖZGÜRTÜRK

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
HERKESE MERHABA ......renault KULÜBE YENİ KATILDIM..BENİM renault scenic 2001 MODEL ARACIM VAR SORUNUM ŞU ARKA KOLTUKLAR ARASINDA 120 WATT CAKMAK SOKETİ VAR 120 WATTLA NE UYUNLUDUR BU ARAÇTA BİLİN VARSA ÇOK SEVİNCEM COK ARAŞTIRDIM AMA TAM BİR KONU YOK BU ARACLA İLGİLİ......