2001 scenic ısı derece göstergesi

yigitmustafa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba
2001 model rxt 16v aracımın hava ısısını gösteren gösterge en düşük 53 en yüksek de şuana kadar 59 gösterdiğini gördüm.
bu konuyla ilgili fikri olan var mı
şimdiden paylaşımlarınız için teşekkür ederim.

hofk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dış Isı göstergesi sağ aynanın altında küçük bir parcadan algılıyor. Aynı durum bendede vardı. Parça fiyatını sordum 100- 200 tl dediler kimisi komple ayna değişecek dedi oda 200- 400 dediler bende ufak bir araştırma yaptım. O parça NTC denilen bir elektronik malzeme 2,5 kiloohmluk Elektronikciden aldım. Aynanın altındaki parcayı kablolarından kestim. ve uçlarını güzelce lehimledim. Yine aynanın altından dışa hafif çıkacak şekilde sarkıttım şu an normal ısısını gösteriyor. Kaça mal oldu dersen komik bir rakam 25 kuruşa mal oldu. İşçilikte benden.
Scenic
2000 RXT Otomatik

yigitmustafa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tam anlayamadım paçayı söküp onun yerine 2,5 kiloohmluk direncimi monte ettin. parça boşamı çıkmış oluyor.

hofk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tam anlayamadım paçayı söküp onun yerine 2,5 kiloohmluk direncimi monte ettin. parça boşamı çıkmış oluyor.

evet Aynanın dış kapağı çıkıyor. Parçayı söküyorsun. Parça tarafından kabloyu dibinden kesiyorsun. uçlarını açıyorsun. 2,5 kohm NTC (Direnç deği) uçlara lehimliyorsun. yine aynanın altından çok az dışarı sarkıtıyorsun. Benim yaptığım zaman NTC nin fiyatı 0,25 kr tu. Parça zaten bozuk boşa çıktı çöpe atabilirsin.
Kolay gelsin

yigitmustafa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
BM5pYG.jpg
[/URL][/IMG]
8g74pr.jpg
[/URL][/IMG]
7kr09m.jpg
[/URL][/IMG]

tesekkür ederim söylemis oldugun direnci degistirdim sorun cozuldu resimlerini yükledim baska arkadaslara da lazim olursa diye