2002 model 1.5 dci 65hp clio alınırmı ?

Serkan Bey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaşlar araç bakıyorum bir kaç tane var aklımda bunlardan bir tanesi 2002 model 1.5 dci 65 beygir clio.
benim için yakıt önemli. (daha once magane 2 1.9dci 120 hp aklımı kurcaladı biraz yakıt konusunda clio daha ekonomik olur düşüncesiyle megane'ı eledim.) tavsiye edermisiniz ?

burakdemirel

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kesinlikle tavsiye ederim.
Kendi arabamdan örnek vericek olursam basmassanız cidden koklayan bir araba şehir içi 20 kuruş yaktırdım arabaya basarak kullandığımda ise 27 kuruş yaktı.

Serkan Bey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kesinlikle tavsiye ederim.
Kendi arabamdan örnek vericek olursam basmassanız cidden koklayan bir araba şehir içi 20 kuruş yaktırdım arabaya basarak kullandığımda ise 27 kuruş yaktı.
peki hocam, dizel araçım olmadı hiç hangi devirde kullanılır genelde az yakması için nasıl kullanmak gerekir ?

burakdemirel

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
peki hocam, dizel araçım olmadı hiç hangi devirde kullanılır genelde az yakması için nasıl kullanmak gerekir ?

3bin devirde yada 3bin devire gelmeden değiştirip gaza az basarsanız cidden az yakan bir araçlardır.

Serkan Bey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
araçı yetkili servise götürüp bilgisayara baglatınca herhangi bir arızası oldugu ortaya cıkar mı? dün bir tane clioya baktım 234 bindeydi begendim aracı ama fazla km yapmış gibi geldi bana, araçı aldıktan sonra süprizle karşılaşmak istemiyorum açıkcası.

burakdemirel

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
araçı yetkili servise götürüp bilgisayara baglatınca herhangi bir arızası oldugu ortaya cıkar mı? dün bir tane clioya baktım 234 bindeydi begendim aracı ama fazla km yapmış gibi geldi bana, araçı aldıktan sonra süprizle karşılaşmak istemiyorum açıkcası.

Her arıza çıkamaya biliyor tabi tam bilmiyorum daha iyi bilen birileride yardımcı olur görünce konuyu.
150binden aşağı kmlere bakın derim.

Serkan Bey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Her arıza çıkamaya biliyor tabi tam bilmiyorum daha iyi bilen birileride yardımcı olur görünce konuyu.
150binden aşağı kmlere bakın derim.
imkanlar dogrultusunda bu araçı uygun buldum bir kaç araç daha var fiyatları biraz daha fazla

burakdemirel

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
imkanlar dogrultusunda bu araçı uygun buldum bir kaç araç daha var fiyatları biraz daha fazla

Düşük fiyat diye onu alıp daha sonra ağrıza çıkarırsa diğeri ile aynı fiyata gelir zaten.
İçinize sineni alın. Hayırlı olsun şimdiden

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sizin için iyi olur tabiki yakıt düşer ..

Serkan Bey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2005 model buldum 1,5 dizel 65 beygir yol bilgisayarı var kaç litre yaktıgını gösteriyor. ölctügü degerler dogrumu acaba 7-8 litre bazen 9 litre gösteriyordu :)