2004 Clio 1.4 16 V Privilege Onarımı Hk.

donniedarko

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar Selamün Aleyküm,

2004 Clio 1.4 16 V Privilege model bir aracım var ve şu an 132 bin km civarında. Uzun bir süredir arabayla ilgilenemediğim için bir çok onarım yapılacak sorunu birikti. Zamansızlıktan (kızımın dünyaya gelmesi , iş süreçleri vs.) bir türlü acil onarımlar hariç tamirini yaptıramadım. Motor mekanik vs. çok şükür taş gibi ama ufak tefek sorunlar arabadan soğuttu beni.

Kısacası aklıma foruma yazıp sizin tecrübelerinize ve bilginize başvurmak istedim. Aşağıdaki sorunlar için fiyat ve servis önerilerinizi bekliyorum. Bu arada ben İstanbul Anadolu yakasında ikamet ediyorum. Şimdiden vakit ayırıp fikrini yazan bütün arkadaşlara çok teşekkür ederim.

1) Ön Takım Kontrolü (Sanırım viraj uç demiri ve lastiği değişecek çok sess yapıyor sol taraf)
2) ABS arıza ışığı yanıyor. 1 sene kadar önce gösterdiğim bir usta sol arka tekerin ABS teli değişecek demişti sanırım.
3) Airbag ışığı yanıyor. Bununda sebebi sanırım bu renault'larda kronik olan direksiyon iç sargısının kopması yada temassızlığı.
4) Direksiyonun solalt tarafında yeralan BSI Beynine giden kabloların temassızlığı.ilk çalıştığında sürekli bir çıtçıtçıt sesi,silecek ve sinyallerin çalışmaması.Yakın zamanda gösterdiğim elektrikçim sanki lehim atığı var beyinciler bakması lazım dediydi
5) Ön konsol göğüslükte yer alan bir hava üfleme kanalının değişimi. Kırılmış
6) Arka kapılardaki hoparlör kapakları düşüyor. Acaba tırnağı mı kırık tam da emin değilim.
7) Klima çok iyi çalışıyor ancak soğutmuyor.
8) Ön koltukların kılıflarında delik ve yırtıklar var. Muhtemelen komple kılıf değiştireceğim.
9) Ön kaputta kuş pisliğinin asidi nedeniyle oluşan ufak bir boya açılmasının devamında vernik atması. Kısacası komple üst yüzey boyanacak.
10) Dingo'nun birinin hız yapması nedeniyle sağ arka kapı ve altı ufak olarak düzeltilip boyanacak. Hasar küçük ama sinir kat sayısı yüksek
11) Ön ve arka tampon kısımlarındaki ufak çatlaklarının onarımı ve boyanması.

Durum böyle yardımlarınızı bekliyorum.

sentimental

Ali UÇAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu saydıklarının hepsi ince işçilik isteyen işler.Usta yada tamirci değilim ,bir kaç tanesine kendimce yorumda bulunuyorum.

3) Airbag ışığı yanıyor. Bununda sebebi sanırım bu renault'larda kronik olan direksiyon iç sargısının kopması yada temassızlığı.
-Koltuk altındaki soketten de olablir.
6) Arka kapılardaki hoparlör kapakları düşüyor. Acaba tırnağı mı kırık tam da emin değilim.
-Düşüyorsa tırnak kırılmıştır.

7) Klima çok iyi çalışıyor ancak soğutmuyor.
- Klima gazı bitmiş olabilir.
8) Ön koltukların kılıflarında delik ve yırtıklar var. Muhtemelen komple kılıf değiştireceğim.
-Kılıf değiştirmek en güzeli.
9) Ön kaputta kuş pisliğinin asidi nedeniyle oluşan ufak bir boya açılmasının devamında vernik atması. Kısacası komple üst yüzey boyanacak.
-Ufak bir kısmı boyanabilir diye düşünüyorum.Neden komple kaput boyansın.

10) Dingo'nun birinin hız yapması nedeniyle sağ arka kapı ve altı ufak olarak düzeltilip boyanacak. Hasar küçük ama sinir kat sayısı yüksek
11) Ön ve arka tampon kısımlarındaki ufak çatlaklarının onarımı ve boyanması.

9-10-11 maddelerinizin hepsini aynı anda yaptırırsınız.

Allah kolaylık versin.Sinek küçük olur ama mide bulandırırmış.Sıkıntılarınızın hepsi iyi bir usta ile çözülür.

donniedarko

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam cevabınız için çok teşekkür ederim.

3) Koltuk altındaki soketi temizlettim. Ayrıca bilgisayarlı arıza kontrolünde de direksiyon airbag hatası çıkıyor.
9) Kaputun bir çok kısmında vernik atması olduğu için mecburen üst yüzey boyanacak.

Ufak tefek bir sürü iş olduğu için dediğiniz gibi sıkıntı veriyor. İyi bir usta yada güvenilir bir servise ne kadar ihtiyacım var bilemezsiniz.

sentimental

Ali UÇAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hangi şehir/ilçede olduğunuzu belirtirseniz , belki forumdan servis/sanayi-usta önerisi yapan arkadaşlar olabilir .