2004 scenic 2 authentigue uzun far ve selektör sikintisi

ooren

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaşlar beni çıldırtacak derecede olan sıkıntımı siz bilenlere sormak istiyorum.

aracımın uzun farları en gerekli anda yanmamakta.
bazen yanıyor bazen yanmıyor ilk etapta koldan diyerekten gittim orjinal valeo kol aldım ama gene aynı problemi yaşamaya devam ettim.
koluda aldığımla kaldım bendeki kolda herhangi bir sıkıntı yokmuş.
ustaya sordum hiç bakmadan sigorta kutusu değişecek dedi.
sizlerden yardım bekliyorum...

poseidon999

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sigorta kutusunu değiştir diyen ustadan uzaklaş.
Bende de aynı sorun vardı. Farlar önce yanıp sönüyordu sonra da komple gitti.
Sigorta kutusunu değiştir diyen ustaya güvenmedim ve başka bir elektrikçide 5 tl ye yeni bir soket alıp
eriyen eski plastik soket ile değiştirttim. Problem kalmadı şimdi.

Şöyle bir durum var soketi bulmak zor eletrikçilerde zor bulunuyor. Komple elektrik tesisatı olarak satılıyor onu almak da çok saçma
biraz araştırıp bulunabilir.

Tabi hepsinden önce sigorta kutusu olduğundan emin olman gerekiyor.

ooren

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İlgi icin tesekkurler.
Bu arada hangi soket yada sokettler oldugu konusunda bilgi verirmisiniz.. Ben genel olarak arabamla kendim ugrasiyorum ama sorunu cozemedim?

poseidon999

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sigorta kutusunun kapağını aç yanlış hatırlamıyorsam kutunun cama yakın kısmında alttaki gibi bir soket olacak.
Benim bu soket erimişti. Dediğim gibi 5 tl ye soketi aldım 50 tl de işçilik verdim ama lehimli makaronlu çok temiz çalıştı eleman.

http://www.sektorgezgini.com/firma_...2KHS0P4bkEjCPusdxW7J70DUYCeEtd4VRVjHzj9Ro.jpg

Bir de yeni aklıma geldi eğer aracın xenon'lu ise balastın da bozulmuş olabilir.

ooren

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
standart far var aracımda cumartesi bir bakacağım inşallah ondandır.
bu arada istanbuldamısınız yoksa başka şehirmi şayet istanbuldaysanız gittiğiniz ustaya ait iletişim bilgisi verebilirmisiniz??

cebelli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşım aynı durum bende de olmuştu. Bende senin gibi servise gittim soldaki (sinyal)kolu aldım taktık yine aynı sorun devam etti. O arada sağdaki(silecek) koldan soldaki kola kablolar geldiğini gördük ve sol kola soket yardımı ile takılıyordu benim o soket bozulmuş. Bende çıkmacidan gidip 230 tl ye sıfır ayarında komple silgec kolunu aldım ve sorun çözüldü.

bu işlemi yapmak için. Direksiyonu kendine doğru çekiyorsun. Direksiyonun arkasın daki üst ve alt kapak tork cıvatalar ile sıkılı onları sökünce alt ve üst kapak tırnakladan çıkıyor. Kollarda kolay çıkıyor cıvata yok yuvalardan kendine yani direksiyona doğru çekiyorsun. Zaten dediğim sağ koldan sol kola giden kabloyu göreceksin onları oynayınca zaten sorun ortaysa hemen belli ediyor.

ooren

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Saol hocam ben senin dediginide deneyecegim bakalim sıkınti neyden kaynaklaniyor..