2004 Scenic II Atiker lpg ve Yakıt Tüketimi

EARNEST60

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba, aracınız hayırlı olsun lpg nin markası nedir acaba bende düşünüyorum ama marka konusunda karar veremiyorum.

paganini58

Osman Serdar HANÇER
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba, aracınız hayırlı olsun lpg nin markası nedir acaba bende düşünüyorum ama marka konusunda karar veremiyorum.
Atiker marka ama modelini bilmiyorum. İkinci el aldım aracı ama hiç sorun yaşamıyorum.

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün yakıtım azaldığından benzinliğe girdim. Ankara kazan yolu Sarayköy Anadolu petrol ofisinde kurumumuza özel %4 indirim ile 3,81 kr dizelin litre fiyatı idi. aynı pompa istasyonuna gittim. değerler şöyle : depo 194 tl ile doldu. şehir içi çok büyük ağırlıkta ( ortalama hız 40km ekranda ki ) yakıt ortalamam 5,4 ; toplamda katedilen mesafe 984km. 194tl /984 km = 0,197 krş. aracıma bir o kadar daha aşık oldum. bu cüssede ve ağırlıkta bir araç için çok iyi bir değer. özellikle chip yazılımdan sonra 100bg -200 tork / 126bg -240 tork a çıkması sanırım çok etkili. yazın uzun yolda tahminim 15-16 kuruş sakin kullanımda bu değerleri görürüm. hele de 90 km sabit hız ve hız sabitleyici bağlı olduğunda değerler çok çok iyi. SCENİC SEVİYORUM SENİ :)

paganini58

Osman Serdar HANÇER
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hafta sonu Aydın'da arkadaşları ziyaret emek için eşim annem babam ve ben yola düştük. Bagaj çakılı dolu. Cuma öğlen saatlerinde iyi de bir sıcak vardı açtım klimayı az da devirli kullandım. 19.5 krş. Yakıt tüketimi değerlerim var. Aydın içerisinde sıcak ve bayaa bir yokuşu olan yollarda seyir halinde klimalı 23 krş yakıt tüketti. Pazar günü ikamet iline dönüş esnasında zorlamadan ve denizliden sonra klimayı kapatarak 18 krş yakıt tüketimi elde ettim. Değerler fena değil. Şehir içi de Lpg nin fiyatına bağlı olarak 24-28 Krş arası gelip gidiyor...