2004 Scenic Ve Motor Performansı

3214ilhan

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaslar merhaba. Aranıza yeni katıldım adım ilhan. Sizlere bir sorunumu aktarmak istiyorum. 2004 model su an 29800 km de bi araç aldım 2 ay önce. Aldıgımda 26450 kmde idi ve LPG hiç takılmamıstı ben taktırdım. Benzinde kullandım 1 hafta kadar ancak performası hiç hoşuma gitmedi. 110 beygir bir araba için yokuşlarda neredeyse yığılıp kalıyor. Gaza ani yüklenmelerde tepkisi geç oluyor yavaş yavaş hızlanıyor. LPG takıldığından performans biraz daha düştü. Daha önceki aracım 1,4 otomatik Corsa idi. 90 beygirlik bir araç için muhteşem bir performansı vardı ve LPGli idi. onunla 5. viteste çıktığım rampaları Scenic'le 4. viteste zorlanarak çıkıyorum. Benzinde yada LPGde fark etmiyor bu durum. Scenic'lerin genel karakteri midir bu yoksa benim aracıma has bişey midir? Yaklaşık 1 sene önce trigerden baskı balataya kadar herşey Renault servisinde değiştirilmiş. servise gittiğinde 16500 kmde imiş araç. Hala garantisi devam ediyor. Ne yapmalıyım nasıl bir yol izlemeliyim acaba?

C.Kaan

Kaan ÖNTAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şimdi Scenic'in Böyle Yığılıp Kalması Normal Değil 1.4 Otomatik Corsa'nın 3 İle Çıktığı Rampaları Scenic'in 4 İle Çıkması Lazım, Tabi Scenic Kasa Olarak Biraz Daha Ağır Lakin 110 HP Motor o Kasalar İçin Haddinden Fazla Yeterli :eyv

3214ilhan

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şimdi Scenic'in Böyle Yığılıp Kalması Normal Değil 1.4 Otomatik Corsa'nın 3 İle Çıktığı Rampaları Scenic'in 4 İle Çıkması Lazım, Tabi Scenic Kasa Olarak Biraz Daha Ağır Lakin 110 HP Motor o Kasalar İçin Haddinden Fazla Yeterli :eyv

Doğru söylüyorsunuz ancak öyle olmuyor. Geçen hafta Bakıma soktum arabayı. yağ, filtre, hava filtresi bujiler değişti. performans biraz daha arttı. Ben den önceki kullanıcısı bayanmıs. araba genelde garajda yatmış. 2 sene önce trigerden tutun debriyaj balatısına kadar herşeyi Renault servisinde değiştirilmiş. Değiştirildikten sonra araba 10 bin km yol yapmış. şimdi aklımızda debriyaj balatası var. Kuzenim renault servisinde çalışıyor. Balata yanmış gibi dedi bişey olmaz ama motor performansı etkilenir dedi. Senden önceki sahibi yarım debriyaj gitti büyük ihtimalle o yüzden balataya zarar vermiş olabilir dedi. Bakalım ne olacak bundan sonra.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Debriyaj setinin aşınmış olması performansı büyük ölçüde düşürür...

ÖZGÜR G

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
o yaşta, bu km. de bir scenic bulmak büyük şans.güle güle kullanın. sceniclerin dizelleride rampalarda iyi gider ,benzinlisi çok daha iyi çekmesi lazım. demekki sıkıntı var, bencede büyük ihtimalle debriyaj kaçırıyor.

Alper_404

Alper ATAMAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Faydalı bilgiler
İnşallah sorununu tez zamanda çözersin.

3214ilhan

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Scenic'imin çekişi eskiye göre biraz daha arttı. hoşuma gitmeye başladı araba. Su na 32000 KM yi biraz geçti. hala rampada çekişte problemler var ama düzde çekişi hissedilir derecede arttı. Önceki bayan sahibi motoru açamamış sanırım. ben yükleniyorum biraz arabaya açmaya çalışıyorum motoru. Debriyaj setinde bence sorun yok. olsa zorlanınca araba devir saati artar ama araba gitmez. öyle birşey yok.

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Debriyaj yokuşta etkilidir .Zaten vitesi yüksek devirde attığınızda arabba devir arar . Bunu scenicin göstergesinde zor hissedersiniz.

mobilman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Scenic'imin çekişi eskiye göre biraz daha arttı. hoşuma gitmeye başladı araba. Su na 32000 KM yi biraz geçti. hala rampada çekişte problemler var ama düzde çekişi hissedilir derecede arttı. Önceki bayan sahibi motoru açamamış sanırım. ben yükleniyorum biraz arabaya açmaya çalışıyorum motoru. Debriyaj setinde bence sorun yok. olsa zorlanınca araba devir saati artar ama araba gitmez. öyle birşey yok.

Bu araç için performans beklemeniz doğru olmaz çünkü araç 1350kg ve 1.6 motor maalesef bu kasa için yetersiz kalıyor. Sakın kullanmaya devam edin. yolu bulduğunuzda basın.. bir de motordan şüphe ediyorsanız dyno ya sokun.. performsı verip vermediğini ogrenin..