2010 1.5 dci fluence

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2010 model araclar OTS guncellemesi ile 20. 000 km de oldu.. Benimkide eskiden 15 bin de birdi..

ilk defa duyuyorum, OTS güncellemesi nedir biraz bahsedebilirmisin

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2010 model araclarda OTS vardi. Kucuk bir metal bir demir. Degisti. Motor komple indi. bu degisimden sonra bakim araligi 20 000 olacak dendi.

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2010 model araclarda OTS vardi. Kucuk bir metal bir demir. Degisti. Motor komple indi. bu degisimden sonra bakim araligi 20 000 olacak dendi.

bazı fluence ve megan3 lerde iyileştirme adına küçük bir yakıt hortumu değiştirildi, aynı uygulamamı yoksa ots

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bazı fluence ve megan3 lerde iyileştirme adına küçük bir yakıt hortumu değiştirildi, aynı uygulamamı yoksa ots
Evet o dediginiz sey galiba. Bir parmak kalinliginda ve yamuk yumuk bir demir parcaydi. Hatta aracim servise girdigi icin o parca degistirmeden aracimi vermediler. Arac servise girdiginden ve ots gozuktugunden kesinlikle. Degistirmeden teslim etmediler.. bu islem sonrasi bakim araligi artti...

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet o dediginiz sey galiba. Bir parmak kalinliginda ve yamuk yumuk bir demir parcaydi. Hatta aracim servise girdigi icin o parca degistirmeden aracimi vermediler. Arac servise girdiginden ve ots gozuktugunden kesinlikle. Degistirmeden teslim etmediler.. bu islem sonrasi bakim araligi artti...

20 bin, 15bin'den iyidir hayırlı olsun:eyv
senin araçta bahsi geçen yakıt hortumu dışında bir değişim daha yapılmıştır. yakıt hortumunu daha randımanlı işleyiş adına değiştiriyorlar, bakım aralığıyla ilgisi olan bir parça değil.

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
20 bin, 15bin'den iyidir hayırlı olsun:eyv
senin araçta bahsi geçen yakıt hortumu dışında bir değişim daha yapılmıştır. yakıt hortumunu daha randımanlı işleyiş adına değiştiriyorlar, bakım aralığıyla ilgisi olan bir parça değil.
Yani bilmiyorum, evet olabilir :):). Ama anlamadigim ne olduda 5 bin km artti bir anda, yada niye halen baska araclar 15 bin halen. Motor ayni degilmi sonucta :) allahalla ilginc :). Ben 2010 lar bu OTS ile 20 bin oldu zannediyordum.

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yani bilmiyorum, evet olabilir :):). Ama anlamadigim ne olduda 5 bin km artti bir anda, yada niye halen baska araclar 15 bin halen. Motor ayni degilmi sonucta :) allahalla ilginc :). Ben 2010 lar bu OTS ile 20 bin oldu zannediyordum.

2010 ve 2011 dci'ların bazılarında 15bin bakım istiyor, servisler ondan ilk iş şasi numarasını soruyor:) bende yeni duydum ots'yi neyse servise uğradığımda öğrenmeye çalışırım unutmazsam

h.a.k.a.n

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
peki arkadaşlar bu araçların bakımı ne kadar mesela 60000 bakımına ne kadar ödediniz 80 000 bakımı ne kadar servislerde standartmı yoksa değişik fiyata bakım yaptıran arkadaşlar varmı