2010 fluence 105 hp manuel yakıt tüketimi

batari

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
toprağım inmez . inmiyor .istediği kadar dikkat etsin. anca hava ısınır istem dışı iner. bu dinamikler de farklı bişi var belki de.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar forumda yeniyim. 2010 model 64 bin kmde dynamique fluence sahibiyim. Aracı oldukça beğeniyorum. Özellikleri olsun hızlanması olsun hepsi çok güzel ancak yakıt tüketimi bana fazla gibi geldi. Şöyle ki şu an sivasta komple şehir içi kullanımda ortalama 9.5 litre gösteriyor. Eğer araçtan kaynaklanan bir sorun varsa sizce bu sorun nedir? Biz aracı kısa mesafe kullanıyoruz en fazla 15-20 km kesintisiz gittiğimiz oluyor. Vites geçişlerini de 3000 devirde yapıyoruz sizce bizden kaynaklı bir sorun olabilir mi? Kış dolayısıyla biraz artış oldu ama ağustosta da 8 litrenin altına hiç inmedi. Fabrika verisi 5.4 litre yazıyor. Ben şehir içi 7.5 litreye bile razıyım ancak araç neredeyse 10 litre yakıyor. Yardımcı olursanız sevinirim

Hosgeldiniz. İlk olarak bakımla ilgili bi gecikme var mi ona bakın. Bakım sorunu yoksa vites yükseltme araliginizi 1000 devir kadar küçültüp 2000 devir civarı yapın hatta 1 sen 2 ye geçerken 1600-1800 araliginda yapar. Bu esnada hafif bir titreme olabilir fakat tork yüksek olduğundan aracı normal düzende yürütür. Gerçi kullandığınız yolun durumu da önemli hem kısa mesafe birde dur kalk ve eğim gibi koşullar varsa araç biraz fazla yakar normale göre. Ama yine de yüksek değer sizinki. Ben sabah ise giderken 9 km akşam eve dönerken 9 km mesafe yapıyorum ki ısınmıyor bile araç buna rağmen 6.5~6.3 arası yakıyor ve otomatik aracım.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

murtaza

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hangi şehirde bu değeri yakalıyorsunuz hangi güzergahda. degerler çok iyi otomatik için. ortalama hızınız nedir.

Hosgeldiniz. İlk olarak bakımla ilgili bi gecikme var mi ona bakın. Bakım sorunu yoksa vites yükseltme araliginizi 1000 devir kadar küçültüp 2000 devir civarı yapın hatta 1 sen 2 ye geçerken 1600-1800 araliginda yapar. Bu esnada hafif bir titreme olabilir fakat tork yüksek olduğundan aracı normal düzende yürütür. Gerçi kullandığınız yolun durumu da önemli hem kısa mesafe birde dur kalk ve eğim gibi koşullar varsa araç biraz fazla yakar normale göre. Ama yine de yüksek değer sizinki. Ben sabah ise giderken 9 km akşam eve dönerken 9 km mesafe yapıyorum ki ısınmıyor bile araç buna rağmen 6.5~6.3 arası yakıyor ve otomatik aracım.

batari

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hosgeldiniz. Ilk olarak bakımla ilgili bi gecikme var mi ona bakın. Bakım sorunu yoksa vites yükseltme araliginizi 1000 devir kadar küçültüp 2000 devir civarı yapın hatta 1 sen 2 ye geçerken 1600-1800 araliginda yapar. Bu esnada hafif bir titreme olabilir fakat tork yüksek olduğundan aracı normal düzende yürütür. Gerçi kullandığınız yolun durumu da önemli hem kısa mesafe birde dur kalk ve eğim gibi koşullar varsa araç biraz fazla yakar normale göre. Ama yine de yüksek değer sizinki. Ben sabah ise giderken 9 km akşam eve dönerken 9 km mesafe yapıyorum ki ısınmıyor bile araç buna rağmen 6.5~6.3 arası yakıyor ve otomatik aracım.

Tapatalk pro kullanarak iphone aracılığıyla gönderildi

maşallah çok iyi yakiyor

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hangi şehirde bu değeri yakalıyorsunuz hangi güzergahda. degerler çok iyi otomatik için. ortalama hızınız nedir.

İstanbul trafik hiç yok denebilir bir kaç dakika dur kalk var o kadar o da Işık’lar. Ortalama hız muhtemel 20-25 civarıdır bakmadım ama akşam resim ceker eklerim. Sabah 8 de evden çıkış gece 11:30 eve dönüş dolayısı ile yollar açık. Ama ben bu aracı 2.5 saatlik dur kalkta da kullandım o zaman da 7.3 ortalaması vardı. Sizin değerler normalin çok üzerinde.