2010 RENAULT LAGUNA 3 EXECUTİVE yeni aracım bi kaç sorun

gte77

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence bu arabadan bir an evvel kurtulun. Bende 4 sene önce uygun fiyatlı bir opel astra dizel almıştım. Bir kaç sorunu vardı hallederim onları kullanırım demiştim.Ocağıma incir ağacı dikti. Sanayiden çıkamamıştım. Bir yerini yaptırıyordum başka bir arıza çıkıyordu. Geceleri uykuma giriyordu. Sattım kurtuldum.

NacromantiA

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bence bu arabadan bir an evvel kurtulun. Bende 4 sene önce uygun fiyatlı bir opel astra dizel almıştım. Bir kaç sorunu vardı hallederim onları kullanırım demiştim.ocağıma incir ağacı dikti. Sanayiden çıkamamıştım. Bir yerini yaptırıyordum başka bir arıza çıkıyordu. Geceleri uykuma giriyordu. Sattım kurtuldum.

araç o kadarda kötü değil şuana kadar tek problem direksiyon problemi ve cam tavandan gelen çatir çutur sesler ama kullandiğim yolda yol değil merdiven gibi mercedes s class sürsen yine ayni trim sesi çikacaktir normal başkada bi sorun yok genel olarak memnunum arabamdan bi sabahlari motor 90 dereceye gelene kadar klasik dizel sesleri çikariyo bide lastiklerin 50 yanak ve bitmiş olduğundan yoldaki bozukluklari fazla hissettiriyor buda ayni passat gibi oda 18'' jantla ayni bu şekildeydi çukurlari fazla hissettiriyordu ancak lagunanin karekteri böyleymiş zaten araştirdim megane a göre filan daha sert süspansiyonlari

mismail

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
araç o kadarda kötü değil şuana kadar tek problem direksiyon problemi ve cam tavandan gelen çatir çutur sesler ama kullandiğim yolda yol değil merdiven gibi mercedes s class sürsen yine ayni trim sesi çikacaktir normal başkada bi sorun yok genel olarak memnunum arabamdan bi sabahlari motor 90 dereceye gelene kadar klasik dizel sesleri çikariyo bide lastiklerin 50 yanak ve bitmiş olduğundan yoldaki bozukluklari fazla hissettiriyor buda ayni passat gibi oda 18'' jantla ayni bu şekildeydi çukurlari fazla hissettiriyordu ancak lagunanin karekteri böyleymiş zaten araştirdim megane a göre filan daha sert süspansiyonlari

Anlayışına sığınarak bir paylaşım yapmak istiyorum.Aracı passata rağmen beğeniyor olman ve bunca sorunu halledilebilir görmen aklıma şağıdaki resmi getirmedi değil.Tamamen hoşuma gittiği için paylaşıyorum yanlış anlaşılmasın :eyv

556087_82646.jpg

NacromantiA

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Anlayışına sığınarak bir paylaşım yapmak istiyorum.Aracı passata rağmen beğeniyor olman ve bunca sorunu halledilebilir görmen aklıma şağıdaki resmi getirmedi değil.Tamamen hoşuma gittiği için paylaşıyorum yanlış anlaşılmasın :eyv

556087_82646.jpg

PAYLAŞIM 10 NUMARA OLMUŞ :d

PASSAT A GELİNCE TAM BİR PİYASA ARABASI BAŞKA BİR + SI İNANINKİ YOK ŞİŞİRİLMİŞ BİR ARAÇ

+ LARI YOKMU VAR GENİŞ BAGAJ - TORPİDO SOĞUTMA - OTOBANDA KAYIP GİTMESİ YORMAMASI

- LERİ SÜSPANSİYON REZALET - ÖNDEN ÇOK KAYIYO - TRİM SESLERİ ÖZELLİKLE GÖĞÜS KISMINDAN ÇATIR ÇUTUR SESLER GELİYO - 1.6 TDİ DİZEL OLMASINA RAĞMEN ŞEHİR İÇİ 7.5 LT ŞEHİRLER ARASI 5.5 LT ALTINI GÖREMEDİM - MULTİMEDYA EKSİKLİĞİ ( BLUETOOTH -NAVİGASYON - USB FİLAN BUNLAR İÇİN Bİ TON PARA VERMEN GEREKİYO GÜNÜMÜZDE BUNLARIN STANDART VEYA ÇOK AZ MİKTARLARLA OPSİYON OLMASI LAZIM VW DE BUNLAR İÇİN 10 BİN TL Yİ GÖZDEN ÇIKARMAK LAZIM ) - AYAK BÖLMESİ AYDINLATMASI COMFORTLİNE DONANIMDA BİLE YOK 2004 MEGANE IM VAR ONDA BİLE VAR 2013 PASSATTA YERE BİŞEY DÜŞÜYO TELEFONUN IŞIĞINI AÇIYOSUN IŞIK YOK

BU ARADA KOMŞUMUN 3.20D VAR 2010 MODEL SUNROOF - DERİ DÖŞEME - OTO KLİMA - KATLANIR AYNA - XENON FAR FİLAN 185.000 KM DE VE 5 HASAR KAYDI VAR BOYALI - DEĞİŞEN PARÇALARINI BİLMİYORUM ARACIN 4 Ü ÖNEMSİZ 500-600-1500-2500- 5. Sİ 7000 TL HASARLI AMA BMW ARAÇ SONUÇTA Bİ STOP LAMBASI 2000 TL OLARAK İŞLER KASKOYA VELHASIL KOMŞUM OTO ALIM SATIM İŞİYLE UĞRAŞIYO ONA LAGUNA YI VERİP ÜSTÜNE TAMAMLAMAYI TEKLİF ETTİM 85 BİN İSTİYO ARACINA BENDE ARACIMA 48 İSTİYORUM DEDİM BANA 40 TAMAMLA TAKAS EDEK DEDİ BUGÜN ONA 33 VEREBİLECEĞİMİ SÖYLEDİM BENDE Bİ DÜŞÜNEYİM DEDİ NE DERSİNİZ DEĞERMİ ?

gte77

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Passat 2009 1.4 tsi kullandım inanın bendeki Laguna dan hiç bir önemli artısı yoktu. Hatta Lagunam yol tutuş ve uzun yol konforu olarak daha iyi. Siz passat a artı özellik yazdığınız için belirtiyorum çok güzel çalışan bir torpido soğutma da mevcut ve aracımı çok seviyorum.

furcanoco

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
saydığınız sorunların hiçbiri oyle buyuk sorunlar gibi görünmüyor
suan araba rot ayarı tam tutuyormu yoksa sağa sola cekme yapıyormu ? yapıyorsa büyük ihtimal direksiyon kutusunda sorun var
diğerleri sorun sayılmaz kolay gelsin :)

NacromantiA

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
saydığınız sorunların hiçbiri oyle buyuk sorunlar gibi görünmüyor
suan araba rot ayarı tam tutuyormu yoksa sağa sola cekme yapıyormu ? yapıyorsa büyük ihtimal direksiyon kutusunda sorun var
diğerleri sorun sayılmaz kolay gelsin :)

daha arabayı göstermedim alırken servise göstermiştik expertiz mabında servis sol ön teker tablasının değiştirilmesi gerektiğini söylemişti 1 haftadır kullanıyorum sadece direksiyonu sağa veya sola tam döndürdüğümde ön takımdan sesler geliyor ve direksiyon deliriyor kendiliğinden döneceğim yere doğru direksiyon dönüyo :D tabi bu park veya manevra yaparken oluyor virajlarda ise dönerken mesela 90 km hızla viraj dönerken sağa sola çekiyo araç başkada bi sorun yok bu problemde bence ufak bi sorun rot mili rot başlıkları vs. o taraftan bi parça değişimi ile olacak gibi duruyor

NacromantiA

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Passat 2009 1.4 tsi kullandım inanın bendeki Laguna dan hiç bir önemli artısı yoktu. Hatta Lagunam yol tutuş ve uzun yol konforu olarak daha iyi. Siz passat a artı özellik yazdığınız için belirtiyorum çok güzel çalışan bir torpido soğutma da mevcut ve aracımı çok seviyorum.

Laguna ile daha uzun yol yapma fırsatım olmadı sadece 150 km yaptım oda direksiyondaki problemden tam bişey anlamadım bide torpido soğutma yok benim Laguna da sizin araçta varmı ?

sempati1905

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
mrb arkadaslar gunaydın benım ıkı sorum olucak clıo 2004 1.4 aracım var. aracım yolda gıderken stop edıyordu tekleme yapıyordu ustaya gotrdum kaptor arızası verdı soketıyle bırlıkte kaptoru de degıstırdım ama aracım ara sıra yıne aynı sorunu yasıyor neden kaynaklanabılır bırde 2004 clıo larda gaz pedal kaptörü varmı ? varsa ondanda kaynaklanabılırmı sımdıden cok tesekkur ederım

gte77

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Laguna ile daha uzun yol yapma fırsatım olmadı sadece 150 km yaptım oda direksiyondaki problemden tam bişey anlamadım bide torpido soğutma yok benim Laguna da sizin araçta varmı ?
Benim araç 2009 privilage fakat torpido soğutma var sizin araç daha dolu sizde
olması lazım.

Son düzenleme: