2011 1.5 dci 110 bg. Fluence kalorifer ısıtmıyor

Gökda

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2010 1.6 lpg 160bin km fluence....Motor tarafından alimünyum borulara girişi olan plastik boruları söküp temizledinizmi orasıda çok tortu yapıyor... o plastik borularını alimunyumdan cıkarmak uğraştırıcak sizi biraz hatta onu çıkardığınızda alümünyum borunun çürümüş olduğunu bile görebilirsiniz.. bende 1 ay önce temizlettim makinaya bağlatıp hortumları çıkartığında alümünyumun çürümüş olduğunu gördüm...sanayide çaydanlıkla su ısıtıp onu temizleyen bile var ben biraz terredütteydim işi bilen usta ve makina bulursan kolay.... o makinalar basıncla ve kimyasalla çalısiyor hatta suyu ısıtıp veriyor makinaya bağladıklarında basınç 1 in üstünde ise tıkalı 1 in altina düşerse açılmıştır.. bu suyuda önce girişden devirdaim yapıyor sonra çıkışdan bu şekilde 1 saat yaptıktan sonra çürüyen alümünyum boruların parçaları çıkıyor filtreye.. kötü ve zamanında degısmeyen antifiriz ve su yapıyor bu tıkanıklığı..havasınıda aldıktan sonra düzelir...

mesut1988

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamünaleyküm ben Ankara'dan Emre 2011 model 1.5dci 110 beygir edc fluence aracım var yaklaşık 2 ay oldu alalı
Sorunum kaloriferin sıcak üflememesi 2 hafta önce kalorifer peteğini söktüm ve içi komple tıkanmıştı kireç çözücü ve sıcak su ile güzelce temizledim ve petek tamamen açıldı yerine geri taktığımda hiç Bi sorun kalmadı araç fırın gibi ısınıyordu taaki 2 gün öncesine kadar şu an yine buz gibi üflüyor
Sorum şu acaba soğutma sisteminde hava olma ihtimali varımdır yada bu araçlar havayı kendisi alırmış iki hafta önce temizlenen petek tekrar tıkanırmı cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

Fluence icon paket de aybı şekilde sökülüyor dijital klima var

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi