2011 Symbol Bluetooth Teyp Ekleme

Armagan77

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese Selamlar,

2011 Modem 1.4 Symbol aracıma uzun bir süredir Bluetooth denemeleri yapıyorum. Kendi orjinal teybi aux usb vs herhangi bir destek vermiyor. Fakat uzun zaman önce arkadaki bağlantılar ile aux girişinin aktif edildiğini öğrenip yapmıştım. Tabi yetersiz oldu, USB aparatları denedim onlarda yetersiz sesi çok bozuyorlar. Audio system almayı düşündüm onunda sesi çok kısık bazende bozuk verdiğini okudum. En son karar olarak AGC-1220rf-a modelinde bir teyp buldum. Renault araçlarda direksiyon kumandası desteği falanda mevcutmuş. Piyasada 250 ile 900 TL arasında satılıyor.

Bu ürünü almam halinde 2011 Symbol aracımda direksiyon kumandasını ile birlikte nasıl kullanabilirim. Veya yapan arkadaş varsa bağlantıları nasıl yapılır hazır soketi mevcut mudur? Biraz araştırdım genelde manuel bağlantılar yapılmış çok fazla anlayamadığım için cesaret edip alamadım cihazı.

Direksiyon kumandası bluetooth aux usb gibi özelliklerin hepsi çalışacak şekilde farklı bir alternatif deneyen ve başarılı olan varsa yeni bilgilere açığım:)

İyi Haftalar :)

Teybin görselini ekledim.

51gea5s-960.jpg

thekatip54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese Selamlar,

2011 Modem 1.4 Symbol aracıma uzun bir süredir Bluetooth denemeleri yapıyorum. Kendi orjinal teybi aux usb vs herhangi bir destek vermiyor. Fakat uzun zaman önce arkadaki bağlantılar ile aux girişinin aktif edildiğini öğrenip yapmıştım. Tabi yetersiz oldu, USB aparatları denedim onlarda yetersiz sesi çok bozuyorlar. Audio system almayı düşündüm onunda sesi çok kısık bazende bozuk verdiğini okudum. En son karar olarak AGC-1220rf-a modelinde bir teyp buldum. Renault araçlarda direksiyon kumandası desteği falanda mevcutmuş. Piyasada 250 ile 900 TL arasında satılıyor.

Bu ürünü almam halinde 2011 Symbol aracımda direksiyon kumandasını ile birlikte nasıl kullanabilirim. Veya yapan arkadaş varsa bağlantıları nasıl yapılır hazır soketi mevcut mudur? Biraz araştırdım genelde manuel bağlantılar yapılmış çok fazla anlayamadığım için cesaret edip alamadım cihazı.

Direksiyon kumandası bluetooth aux usb gibi özelliklerin hepsi çalışacak şekilde farklı bir alternatif deneyen ve başarılı olan varsa yeni bilgilere açığım:)

İyi Haftalar :)

Teybin görselini ekledim.

51gea5s-960.jpg

Bende de 2009 model symbol var aux girişi yaptım. Bence gayet yeterli ses kalitesi var. İnternette haricen monte edilen teybe benzer usb ve bluetooth destekleyen aletlerde var onlara da bakabilirsin.

gercekdostb

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
pioneer ve sony marka teypler için aparat satılıyor forumda bi arkadaş izmirden yapıp yolluyor. Sadece kumandadan gelen kabloyu rengi rengine bağlıyorsunuz.
Ben bu hafta ikinci el bi teyp alıp bağladım gayet güzel çalıştı.

Teyfik27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim teypci aux aktif etti arkadan bide kablo çekti miss gibi oldu orjinal teyp kullanmaya devam

Yek

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2008 Symbol vardı. Orjinal teypten çok sıkıldığım için aux desteği araştırdık ama bir türlü çıkaramadık. Mecburen Pioneer bir teyp alıp taktık. Direksiyon kumandam devre dışı kaldı ama olsundu. Araçta ses sistemi olduğu için %100 oranında bir performans aldım. Eğer derseniz ki direksiyon kumandam çalışmasın. En mantıklısı kaliteli bir teyp taktırmak.