2011 Symbol Far Temizleme

Bakick46

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamun aleyküm foruma yeni katıldım araba ile sürekli uğraşıyorum.Özellikle bakım ve korumaya özen göstermeye çalışıyorum.Dün Stop lambasını temizlemiştim sizlerle eski ve yeni hallerini paylaşmak istedim belki temizlemek isteyen bazı kişilere merak ettiği nokta konusunda soru işaretinide kaldırır.

Temizleme yaparken çok resim çekemedim .

Öncelikle 2 adet güçlü mıknatısa ihtiyacımız var.Ben elektronikçiden 2 tanesini 5 Tl ye aldım.Mıknatıs felaket güçlü serbest bırakırsınız geriden yapışınca kırılıyor gücü o derece fazla dikkat etmek gerekiyor.

Ben bez olarak mikrofiber kullandım tozu pisliği daha iyi temizlediği için.Kullandığınız bez içerisinde cama suvanmayacak bez olması gerekli yoksa daha kötü olabilir.

Kullandığım malzemeler:
AL5YPq.jpg

1-)Kullanacağımız bezi kesiyoruz ve mıknatısı ortasına bırakıyoruz

nRLGd5.jpg

2-)Bezi mıknatıs çıkmayacak şekilde dikiyoruz ve tam ortadan olacak şekilde ipimizi alıyoruz(ben ip ile diktim siz nasıl yaparsanız)

vbnoGm.jpg

3-)Hazırladığımız bezi far içine ampul deliğinden gönderiyoruz.Far dışından yine ikinci mıknatısı bir bez üzerine bırakarak ileri geri ve dairesel hareketler ile far cam temizliğini yapıyoruz.Buranın resimleri mevcut değil.

4-)
İşlem bittikten sonra far camını dış taraf temizliğini yaptım.Öncelikle Universel araç pastası ile bir güzel yedirerek temizledim çiziklere biraz etkisi oluyor.Bu işlem bittikten sonra Formula1 HeadLıght Restorer far cilası ile bir güzel parlattım ve sonuçlar aşağıda

Dikkat edilecek hususlar:

1-)
Mıknatısı çıkmayacak şekilde bez içine yerleştirin aksi halde far reflektörüne zarar verebilirsiniz.
2-)
Temizlik yaparken en çok dikkat edeceğiniz yer Reflektörlerdir.Reflektörler çok narindir ve bezin sürtmesiyle birlikte dahi kalkabilme ihtimali var çok dikkatli yapın.

Bunlar ise far temizlik işlemleri öncesi ve sonrası:

ÖNCESİ
BrD9dV.jpg

SONRASI
ZZ716g.jpg

ÖNCESİ
2r8QlL.jpg

SONRASI
ojrz5Q.jpg

Araç Üzerinde Duruşu

ldvzXB.jpg

Bu arada diyebilirsiniz bu kadar toz nerden girmiş diye.Dikkat ettiyseniz arka sis ampülü var.Orjinalinde yok babam geçen senelerde kendisi takmıştı.Bu ampülün yuvasının kenarında açıklık kalmış orayıda silikon ile kapattım.

Yakın zamanda boş vaktim olunca far temizliğide yapacam.Onu daha detaylı bir şekilde paylaşacam inşallah herkese
İyi forumlar :eyv

Lewent_k

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba
Arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım Renault Symbol 1.2 2012 Model Symbolüme Ön Sis Farı taktırmak istiyorum servislere sordum bayağı yüklü bir fiyat çıkardılar kol değiştirilecek ön ızgara vs bunu en ekonomik nerede nasıl yaptırabilirim.
Ve arka bagaj kapagına bagaj kapağı keçesi arıyorum ve torpido kapağı açma kapama kolu kırıldı bunları yaptırmak istiyorum nerede nasıl yaptırabilirim yada alabilrim parçaları varmı bildiginiz bir yerde.
Yardımlarınız için teşekkürler

Mirackutlu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Parçaları kendin parçacıdan alıp bir elektrikçiye taktırabilirsin eğer İstanbuldaysan Aksarayda birçok parçacı var.Torpido içinde internette ararsın bulamazsan çıkmacılarda büyük ihtimal bulursun symbol piyasada çok olan bir araç zaten

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
40 yil dusunsem aklima gelmez guzel taktik

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Selamun aleyküm foruma yeni katıldım araba ile sürekli uğraşıyorum.Özellikle bakım ve korumaya özen göstermeye çalışıyorum.Dün Stop lambasını temizlemiştim sizlerle eski ve yeni hallerini paylaşmak istedim belki temizlemek isteyen bazı kişilere merak ettiği nokta konusunda soru işaretinide kaldırır.

Temizleme yaparken çok resim çekemedim .

Öncelikle 2 adet güçlü mıknatısa ihtiyacımız var.Ben elektronikçiden 2 tanesini 5 Tl ye aldım.Mıknatıs felaket güçlü serbest bırakırsınız geriden yapışınca kırılıyor gücü o derece fazla dikkat etmek gerekiyor.

Ben bez olarak mikrofiber kullandım tozu pisliği daha iyi temizlediği için.Kullandığınız bez içerisinde cama suvanmayacak bez olması gerekli yoksa daha kötü olabilir.

Kullandığım malzemeler:
AL5YPq.jpg

1-)Kullanacağımız bezi kesiyoruz ve mıknatısı ortasına bırakıyoruz

nRLGd5.jpg

2-)Bezi mıknatıs çıkmayacak şekilde dikiyoruz ve tam ortadan olacak şekilde ipimizi alıyoruz(ben ip ile diktim siz nasıl yaparsanız)

vbnoGm.jpg

3-)Hazırladığımız bezi far içine ampul deliğinden gönderiyoruz.Far dışından yine ikinci mıknatısı bir bez üzerine bırakarak ileri geri ve dairesel hareketler ile far cam temizliğini yapıyoruz.Buranın resimleri mevcut değil.

4-)
İşlem bittikten sonra far camını dış taraf temizliğini yaptım.Öncelikle Universel araç pastası ile bir güzel yedirerek temizledim çiziklere biraz etkisi oluyor.Bu işlem bittikten sonra Formula1 HeadLıght Restorer far cilası ile bir güzel parlattım ve sonuçlar aşağıda

Dikkat edilecek hususlar:

1-)
Mıknatısı çıkmayacak şekilde bez içine yerleştirin aksi halde far reflektörüne zarar verebilirsiniz.
2-)
Temizlik yaparken en çok dikkat edeceğiniz yer Reflektörlerdir.Reflektörler çok narindir ve bezin sürtmesiyle birlikte dahi kalkabilme ihtimali var çok dikkatli yapın.

Bunlar ise far temizlik işlemleri öncesi ve sonrası:

ÖNCESİ
BrD9dV.jpg

SONRASI
ZZ716g.jpg

ÖNCESİ
2r8QlL.jpg

SONRASI
ojrz5Q.jpg

Araç Üzerinde Duruşu

ldvzXB.jpg

Bu arada diyebilirsiniz bu kadar toz nerden girmiş diye.Dikkat ettiyseniz arka sis ampülü var.Orjinalinde yok babam geçen senelerde kendisi takmıştı.Bu ampülün yuvasının kenarında açıklık kalmış orayıda silikon ile kapattım.

Yakın zamanda boş vaktim olunca far temizliğide yapacam.Onu daha detaylı bir şekilde paylaşacam inşallah herkese
İyi forumlar :eyv

Elinize sağlık.Paylaşım için teşekkürler.

Bakick46

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yorumlarınız için ben teşekkür ederim bir çok pratik ve güzel paylaşımlar yapacam ilerleyen zamanlarda Özellikle sadece bende olmadığını öğrendiğim symbol tavan döşemesinin kenarlarından gelen çıt çıt sesinin çözümünüde resimli şekilde anlatacam.Ben Sağ taraftan gelen sesleri hallettim uygun zamanda sol tarafıda yapacam.Onu yaparken detaylı şekilde resimli anlatımını yapacam iyi forumlar:)

Son düzenleme:

popshot

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Megane 2 aracımın stop farının içinde arı ölmüş ,nasıl girmiş onuda bilmiyorum ama bende bu işlemi denicem.
Elinize sağlık bu arada.