2011 Symbol Havalandırma Izgarası

Bakick46

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cümleten Selamun Aleyküm 2011 symbol aracımdan artık bir çok ses gelmeye başlamıştı bir çoğunu çok şükür hallettim.Son olarak havalandırma ızgaralarından tıkırtı geliyor rahatsız ediyor benide orta ızgara zaten sorunlu ya içten kırılma var yada içindeki parçaları raydan çıkmış ki sağa sola dönderdiğimde boşta dönüyor.El işçiliğim iyidir sanaiye götürmek istemiyorum çünkü burada aceleyle gelişigüzel yapıp vereceklerini biliyorum o yüzdende kastırdıklarında yada zorladıklarında plastiklerde ezilme deforme olacak.Izgaraları sökmek çokmu zor bilgisi olan varmı tek bildiğim parlak nikelajları söktüm altlarında 1 er adet alyan vardı söktüm ama tırnakları zarar görebilir içte başka vida olur diye devam edemedim.Yardımlarınızı bekliyorum teşekkür ederim şimdiden

popshot

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam onu sökmek çok zahmetli görünüyor.Dış yüzeyi çıkıyormu bilemedim ama işine yarar beliki ,sökümüş parçanın resmi bu;
22445390d829423bde07cb01302b7202.jpg

Bakick46

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam öncelikle ilgin için teşekkür ederim.Maalesef bütün fotoğrafları araştırdım fakat net bilgi vermiyor bir kaç kişi göğüsün sökülmesine gerek yok üstteki parçanın sökülmesi gerek yalnız dedi kimisi hiç birşey sökülmeden çıkartılır dedi kafam iyice karıştı.Sanayiye gidip adama nasıl sökülür diye de soramam bana göre ayıp olur biraz o kişiye karşı.Kendim sökmeye niyetliyim müsait zamanda detaylı inceleyecem ama ön bilgi olursa buradan abilerimden çok iyi olacak teşekkür ederim tekrar

Fatik-Ank

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben geçen ay 2007 symbol dci için geçen ay aynı işlemi yaptım.. 2011 için panel benzer gibi duruyor..
benim de ızgaralar sağa sola dönmüyordu, parçalar ayrık ayrık dağınık duruyordu. görüntü olarak çirkindi.
şu videoda ön panel sökümünün nasıl yapıldığı gösteriliyor clio-2 için..

https://www.youtube.com/watch?v=mwLlZr8g8_c

öncelikle sağ ve sol ızgaraları önden sökmeye çalışmayın çünkü arkadan içten vida ile ön panele bağlanmış durumda. ben sağ ızgarayı o şekil bağlantı yerinden koparmış oldum ama şansıma bir çıkmacıda çalışna full parça olarak vardı.. 50 lira istedi verdim.. başka bi yerde 2 ızgara için 180 istedi, söküp takarsan vereyim dedim ama olmaz dedi yaptırmadım..

ön paneli söktüğünüzde sağ ve sol ızgaralar panele yapışık arkadan vidalı olarak önünüzde olacak.. onları sökerek istediğiniz işlemi yapabilirsiniz. orta ızgara gövdeye monte halde onun tam sökümü nasıl olacak bilmiyorum (ama ızgara üzerindeki ayıraçları tek tek sökebilirsiniz).. ama zaten bu sağa sola dönmeme olayında problem olan şey tüm parça değil.. çok çok basit bir sistem var içerde.. sağ-sol ve aşağı yukarı dönüşler için biri üstte diğeri onun altında ayıraçlar var ve bu ayıraçlar çok basit 5 cm lik üzerinde tırnaklar olan bir plastik parçaya oturtuluyor.. İŞTE PROBLEM OLAN O 5 cm'lik basit parça.. ONUN TIRNAKLARI KIRILMIŞTIR.. sadece o parça yüzünden tüm ızgarayı değiştirmek lazım geliyor.. bence daha sağlam bir dizayn yapabilirlerdi bu sağa sola dönüş hareketleri için..

ben orta ızgaradaki kırık dişlere ayıraçları sağlam naylon iple kat kat sabitleme yaptım dişlerin sağlam kalan tarafına, o şekilde monte etiim.. şu an problem yok çalışıyor, panel görünüm olarak da düzeldi.. çıkmacıda uygun fiyata tüm ızgara bulup monte ederseniz o da olur.. ama fazla fiyat çekiyorlar, bi de onlar da tüm panel olarak sökmüşler zaten, onların üzerindeki tırnaklar da kırık olabiliyor..

NOT: BU DEDİKLERİM 2007 SYMBOL İÇİN.. ama çok fark olmayabilir de..

benim söktüğüm parçalar ayıraçlar ve problem olan dişli parçanın fotoğrafı aşağıda.. bu parçanın dişleri sağlam gerçi..

https://i.hizliresim.com/V0o1aB.jpg

Son düzenleme: