2012 1.2 symbol

s3mp4t1c

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
iyi günler i , 2012 aut edıtıon symbol alacagım 27 bın tl ye benzınlı , fakat aklımda soru cekısı nasıl arabanın yıgılma falan varmı 65000 de arac ,, hatasız , alsam lpg taktırsam mı ?

bahadı_r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
iyi günler i , 2012 aut edıtıon symbol alacagım 27 bın tl ye benzınlı , fakat aklımda soru cekısı nasıl arabanın yıgılma falan varmı 65000 de arac ,, hatasız , alsam lpg taktırsam mı ?
aynı aracın fabrıka cıkıslı lpg lı olanını kullanıyorum ben cok memnunum yakıt perfonmans ıyı.ama cok deliler gıbı bır perfonmans beklemek zaten hata olur anlıyacagın kısıye beklentılere gore degısıyor.lpg taktır derım ben bu devırde kac motor olursa olsun benzınlı arabaya bınılmez.

cihanozturk.888@gmail.com

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tavsiye etmem alma arkadaşım. Ben 2011 model 1.2 authentic modelini tam 4 yıl kullandım sormak istedğiğin her şeyi sorabilirsin bana. Kesinlikle dizel ve 2013 modeldeki kasayı al derim ben.

ilhan78

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeş ben 2012 de aldım 1.2 Expression ve 4.5 senedir kullanıyorum ve en ufak bir pişmanlığın olmadı. Yeni daha izinden dönüş yaptım 5500 km yol yaptım ve en ufak yığılma çekememezlik yapmadı. Tekirdağ dan 1200 km Erzincan oradan 800 km Karabük ve Karabükten 1000 km Gaziantep gittim ve antepe 6 kişi gittim geldim araba o toros dağlarını tırmanırken millete sol çekiyor. Kesinlikle tavsiye ederim. Çok kararsız kalırsan git kiralama bir tane bi uzun yol yap bak kullan öyle karar ver.

Sarigol_937

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.2 alt devirlerde biraz rampa yukarı zorlanabilir bir vites düşüp 3 teyse 2 ye düşüp tork açığını öyle kapatabilirsin. Benim araç symbol ve 2006 1.4 8valfti 1.2 16 v le ayni güç. LPG de güç kaybı çok az nerdeyse hiç olmazdı. Eski aracım Broadway de 1.4 de ise kabratörlü onda bayağı etkilenmişti ama ne yapıyorsun 3 le çıktığın rampayı 2 ile çıkıyorsun terk farkı bu. LPG karbratörlü Brc tavsiye ediyorum. Sıralı sistem ise takabildiğinşz en iyisini taktırın yoksa sanayi de çok uğraşırsınız.

bahadı_r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tavsiye etmem alma arkadaşım. Ben 2011 model 1.2 authentic modelini tam 4 yıl kullandım sormak istedğiğin her şeyi sorabilirsin bana. Kesinlikle dizel ve 2013 modeldeki kasayı al derim ben.
s.a kardesım benım sana sormak ıstedıgım bısey var 2012 modelı var bende gecen ozel servıse gıttım filtre bakımı ıcın benzın filtresı yok bunlarda deponun ıcınde falan dedı ama yetkılı servıste yapılan bakımların faturalarında benzın filtresi degısmıs gozukuyor...benzın deposunun ıcındekı benzın pompasının ucundakı kucucuk bı suzgec ıcın yetkılı servısın ugrasacagınıda sanmıyorum kısacacı normal benzın filtresi varmı yokmu varsa nerde?

bahadı_r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeş ben 2012 de aldım 1.2 Expression ve 4.5 senedir kullanıyorum ve en ufak bir pişmanlığın olmadı. Yeni daha izinden dönüş yaptım 5500 km yol yaptım ve en ufak yığılma çekememezlik yapmadı. Tekirdağ dan 1200 km Erzincan oradan 800 km Karabük ve Karabükten 1000 km Gaziantep gittim ve antepe 6 kişi gittim geldim araba o toros dağlarını tırmanırken millete sol çekiyor. Kesinlikle tavsiye ederim. Çok kararsız kalırsan git kiralama bir tane bi uzun yol yap bak kullan öyle karar ver.
s.a kardesım benım sana sormak ıstedıgım bısey var 2012 modelı var bende gecen ozel servıse gıttım filtre bakımı ıcın benzın filtresı yok bunlarda deponun ıcınde falan dedı ama yetkılı servıste yapılan bakımların faturalarında benzın filtresi degısmıs gozukuyor...benzın deposunun ıcındekı benzın pompasının ucundakı kucucuk bı suzgec ıcın yetkılı servısın ugrasacagınıda sanmıyorum kısacacı normal benzın filtresi varmı yokmu varsa nerde?

ilhan78

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim bildiğime göre benzin filtresi yok. Aracın 50 binde hiç benzin filtresi diyen usta görmedim. İlk yağ değişimini bende yetkili serviste yaptım onlarda faturaya benzin filtresi değişti falan diye bir şey yazmadılar. Eğer olsaydı para almak için kaçırmaz mutlaka değiştirirler. Ayrıca yağ değiştirdiğim usta çok samimi arkadaşım ve kendi arabası gibi uğraşıyor ve oda hiç benzin filtresi değişelim falan demedi. Eğer olsaydı söylerdi

bahadı_r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim bildiğime göre benzin filtresi yok. Aracın 50 binde hiç benzin filtresi diyen usta görmedim. İlk yağ değişimini bende yetkili serviste yaptım onlarda faturaya benzin filtresi değişti falan diye bir şey yazmadılar. Eğer olsaydı para almak için kaçırmaz mutlaka değiştirirler. Ayrıca yağ değiştirdiğim usta çok samimi arkadaşım ve kendi arabası gibi uğraşıyor ve oda hiç benzin filtresi değişelim falan demedi. Eğer olsaydı söylerdi
eyvallah kardesım saolasın.benım yetkılı servıs bakımlarında benzın fıltresı degısmıs yazıyor faturada bende o yuzden netlestırmek ıstedım ben aracı alalı 1 sene oluyor fabrıka cıkıslı lpg lı.bırde sanırsam sende lpg yok aracından cıkan orjınal bujıler neydı hatırlıyormusun

ilhan78

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Orijinal bujiler Renault kendi bujisiydi yerinede yine orijinal mais aldım. O zaman tanesi 10 liraydı orjinal. LPG de yok doğrudur. Benzin yakıt verisinden gayet memnunum. Peki sizin LPG de yakıt nasıl memnun musunuz şehir içi şehir dışı ne yakıyor.