2012 Clio 4 ilk çalıştırmada Start butonuna bastıktan sonra yaşanan sorun.

onurkrsln

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar arkadaşlar. Aracımı sabah veya gün içerisinde ilk defa çalıştırdığımda starta bastığımda araç çalışmıyor kontak sesi geliyor ama çalışmıyor. İkinci denemede sorunsuz şekilde çalışıyor. Aracı temmuz 2017 de ikinci el olarak aldım yeni kullanıcıyım yani, yaz aylarında bir veya iki kere denk gelmişti bu problem ama bu bir aydır filan çok fazla yaşamaya başladım. Araçtan çok iyi anlamıyorum sorunun neden olduğu hakkında fikirlerinize ve önerilerinize başvurmak istedim. İlginize şimdiden teşekkür ederim. “Bu arada araç şuan 38550 kilometrede henüz. Ve muayeneden yeni geçti.”

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

bigbrother

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Kontak sesinden kasıt marş motoru mu? Yoksa elektriğin geldiği ve direksiyon kilidinin açıldığı ses mi?

onurkrsln

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kontak sesinden kasıt marş motoru mu? Yoksa elektriğin geldiği ve direksiyon kilidinin açıldığı ses mi?

Marş sesi geliyor ve kesiliyor hemen, ikinci starta basmam sonucunda araç sorunsuz çalışıyor ama

bigbrother

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Debriyaja tam basmıyor olabilirsiniz... o zaman marş yarım kalır...

onurkrsln

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Debriyaja tam basmıyor olabilirsiniz... o zaman marş yarım kalır...

Debriyaja basmıyoruz hocam frene basıp starta basıyoruz eğer araç park halinde vites boşta değilse debriyaja bas sonra starta bas diye uyarı veriyor. Bahsettiğim sorunu frene basıp starta bastığımda yaşıyorum

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
Benim araç Otomatik Captur. İlk basmada direksiyon kilidi açılıyor ve enerji geliyor.Sonrasında fren ve start ile araç çalışıyor. Son 2-3 aydır şöyle birşey dikkatimi çekti.Araç stop ettikten sonra araçta bekliyorum mesela sonra enerji kesilmesin diye yarım kontak yaptığımdaki frenede basmıyorum araç çalışıyor. Bu durumu anlayamadım bende.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

HESAPÇI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim araç da birkaç defa yapmıştı bunu aynen dediğiniz gibi hatta nadiren de olsa ara ara yapıyor ama ben pek önemsemedim. Yarım debriyaj basıldığından oluyor diyenler var ama konunun bununla ilgisi yok ben dibine kadar bastığımdan eminim.Neden yaptığını bilmiyorum ama ikinci start yapışımda sorunsuz çalıştığı için üstünde durmuyorum. Bir netice alabilirseniz takipteyim.

onurkrsln

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim araç da birkaç defa yapmıştı bunu aynen dediğiniz gibi hatta nadiren de olsa ara ara yapıyor ama ben pek önemsemedim. Yarım debriyaj basıldığından oluyor diyenler var ama konunun bununla ilgisi yok ben dibine kadar bastığımdan eminim.Neden yaptığını bilmiyorum ama ikinci start yapışımda sorunsuz çalıştığı için üstünde durmuyorum. Bir netice alabilirseniz takipteyim.

Benim tahminim motor soğukken gerçekleşen bir sorun, dediğiniz gibi ilk başlarda çok nadiren ve ikinci start denemesinde çalışması sebebiyle bende çok dikkat etmedim ancak son bir aydır çok fazla olduğundan forumdaki arkadaşlara danışayım aynı sorunu yaşayıp servise giden vardır belki diye düşündüm.

bigbrother

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Debriyaja basmıyoruz hocam frene basıp starta basıyoruz eğer araç park halinde vites boşta değilse debriyaja bas sonra starta bas diye uyarı veriyor. Bahsettiğim sorunu frene basıp starta bastığımda yaşıyorum

Siz yine de debriyaja basın araç boşta olsa bile... bir de öyle deneyin...