2012 edc dizel fluence motor hasar risk var sorunu

azado7

Kayıtlı Üye
42-Konya
bir defa debi regülasyon uyarlaması verdi onu sildirdim würth katkı attık 700 km den sonrada p0094 Yakıt Sistemi Düşük Miktarda Kaçak Var Yakıt Sistemi Düşük Miktarda Kaçak Var Kablo sistemi - Basınç Sensör - Mekanik Hata diye bi uyarı verdi onuda sildirdim şimdi yine egzoz emisyon kontrol ettiriniz hatası veriyor uzun yolda 4-5 kez motor hasar risk var dedi ama düzeldi egzoz emisyon kontrol ettiriniz hatasında kaldı öyle biniyorum

Araciniz DPF li mi ?

azado7

Kayıtlı Üye
42-Konya
evet euro 5 motor dpf var. dpf doluluk oranına baktık clip ile %8 dolu görünüyor.

Yuksek devirlerde bi 20 dk lik kullanim saglayin. Buyuk ihtimal DPF ten hocam. Dikkat etmeniz gereken yakiti iyi yerden alin. Bide bi sure katki kullanin temizlensin. Belki bi ihtimal ariza isigi yakmaz.

onuroktayy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yuksek devirlerde bi 20 dk lik kullanim saglayin. Buyuk ihtimal DPF ten hocam. Dikkat etmeniz gereken yakiti iyi yerden alin. Bide bi sure katki kullanin temizlensin. Belki bi ihtimal ariza isigi yakmaz.
tamam öyle yapayım ama dpfden olduğunu sanmam yeni kntrol ettirmiştim %8 yazıyordu doluluk clip cihazı ile bakmıştık. şimdi şehir dışındayım 10 gündür kullnmıyrum aracımı obd cihazı ile gelince bi bakayım ne arızası veriyor sileyim arızayıda . bişey sormak isstiyrum würth katkıyı şehir içinde kullanımda mı atayım yoksa ağustosda 1500 km kadar bi uzun yol yapacağım o zaman mı atayım ? yoksa 2 tane würth alayım üst üste 2 depo atıp deneyeyim mi?

eagerman27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ne yaparsanız yapın DPF belli bir süre sonra dolacak.Yenisi ile yola devam

azado7

Kayıtlı Üye
42-Konya
tamam öyle yapayım ama dpfden olduğunu sanmam yeni kntrol ettirmiştim %8 yazıyordu doluluk clip cihazı ile bakmıştık. şimdi şehir dışındayım 10 gündür kullnmıyrum aracımı obd cihazı ile gelince bi bakayım ne arızası veriyor sileyim arızayıda . bişey sormak isstiyrum würth katkıyı şehir içinde kullanımda mı atayım yoksa ağustosda 1500 km kadar bi uzun yol yapacağım o zaman mı atayım ? yoksa 2 tane würth alayım üst üste 2 depo atıp deneyeyim mi?

Normalde en etkili olan uzun yolda kullanim. Uzun yolda daha etkili olacagi y9nundeyim. Tabiki yuksek devirlerde kullanmak şartiyla 3 bin iyidir bence. Ancak kendi kullanim talimatlari 70 km yi yuksek devirlerde kullanmak yeterli diye geciyor. Her full depoda kullanilmasinda sakinca olmadigi yonundeyim. Tesekkurler...

onuroktayy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ankarada tavsiye edebilceğiniz özel servis varmidir bu beyin işlerinden ariza kodlarindan anlayan çözüm sağlayan?