2012 Sandero Blackline Kapı Koruma bandında boya dökülmesi

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ferda bey/hanım

Şimdi sizin sıfır aracınızı kendi hatalarından dolayı boyuyacaklar ve yarın birgün arabanızı satmaya çalıştığınızda arabanız kapıdan vuruk ve boyalı muamelesi görecek. Onun için şimdiden bunun önlemini almalı hem aracınızın şu andaki resimlerini hemde boyanırken ki resimlerini çekmeli hemde servisten imzalı bir yazı almalısınız. Aksi taktirde yarın bir gün aracınızı değerinin 2-3 bin tl altına satmak gibi bir durumlar karşılaşır ve madur duruma düşersiniz.

Böyle bir sorun yaşanmaz. Kapı komple boyanmaz ve parça araç üzerinde bulunan agraflardan çıkarılır. Su bazlı fırınlı boya ile boyanır. Plastik aksam üzerinde bu boyayı test edecek (su bazlı - Renault markalı- kodlu) bir cihaz henüz yok.
Keyifli sürüşler

Ferda

Bayan Üye
Bilgi Girilmemiş
Ferda Hanım merhabalar
Tüm yapılan işlemler servis istasyonlarının bağlı olduğu ana serverda depolanır. Aracı satarken 2-3 bin tl boyalı vb gibi sorun yaşamazsınız. Sistem üzerinde fabrikasyon hatadan dolayı PLASTİK PARÇANIN boyalı olduğu kaydı mevcuttur. Zaten yetkili servislerde SU BAZLI-FIRINLI-Renault markalı boyalar kullanılır. Bu su bazlı ve Renault markalı boyayı piyasada bulunan servisler kullanacak ekipmanlara sahip değildirler. Herhangi bir problem şimdi ve ileride yaşamayacaksınız. Bahse konu problemler metal aksamlar için geçerlidir. Keyifli sürüşler.
Dacia ile kalmanız dileğiyle
Selamlar

Ersin Bey merhaba ,
Mais servis Kapı üstündeki tırnaklardan parçayı söktü boyadı ve ertesi günü tekrar gittiğimde taktılar.herhangi bir form almadım . Kayıt oluyorsada zaten dediğiniz gibi sorun yok.. Arabam konusunda hala mutluyum. Son bir görüş alabilmem mümkün mü? Sıfır aldığım aracımda
aşağıda 1 ve 2 depoada yazılı km .leri şehir içinde yaptım.. 5000 km den sonra daha ekonomik olur diyorlar.. doğrumudur..
tşk...
LİTREFİYATTOPLAM TLYAPILAN KM
52,374,01210,00838
58,814,01235,83983

*Korkmazbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kapı çıtası boyanmasından hiç bir sorun olmaz rahat olun, yakıt değerlerinizde gayet güzel Maşallah...:eyv

CLIORS

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault markalı boya var mı?

Selamlar

Ferda Hanım merhabalar
Tüm yapılan işlemler servis istasyonlarının bağlı olduğu ana serverda depolanır. Aracı satarken 2-3 bin tl boyalı vb gibi sorun yaşamazsınız. Sistem üzerinde fabrikasyon hatadan dolayı PLASTİK PARÇANIN boyalı olduğu kaydı mevcuttur. Zaten yetkili servislerde SU BAZLI-FIRINLI-Renault markalı boyalar kullanılır. Bu su bazlı ve Renault markalı boyayı piyasada bulunan servisler kullanacak ekipmanlara sahip değildirler. Herhangi bir problem şimdi ve ileride yaşamayacaksınız. Bahse konu problemler metal aksamlar için geçerlidir. Keyifli sürüşler.
Dacia ile kalmanız dileğiyle
Selamlar

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ersin Bey merhaba ,
Mais servis Kapı üstündeki tırnaklardan parçayı söktü boyadı ve ertesi günü tekrar gittiğimde taktılar.herhangi bir form almadım . Kayıt oluyorsada zaten dediğiniz gibi sorun yok.. Arabam konusunda hala mutluyum. Son bir görüş alabilmem mümkün mü? Sıfır aldığım aracımda
aşağıda 1 ve 2 depoada yazılı km .leri şehir içinde yaptım.. 5000 km den sonra daha ekonomik olur diyorlar.. doğrumudur..
tşk...
LİTREFİYATTOPLAM TLYAPILAN KM
52,374,01210,00838
58,814,01235,83983

Yakıt değerleri oldukça iyi. 5000 km de 1 derce 10.000 km den sonra tam performans alacaksınız. keyifli sürüşler dilerim. Dacia ile kalmanız dileğiyle

Unutmamak gerekir ki; dacianın genlerinde ekonomi, sadelik, güvenlik, cömertlik vardır.

Son düzenleme:

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault markalı boya var mı?

Selamlar

evet
piyasada bulmanız mümküm değil. Aracın koduna göre sadece yetkili servislerde bulunur. Piyasa boyalarına göre 7-8 kat daha pahalıdır. Son gelenler artık su bazlı. xx xx xxx xxx şeklinde 8 kod haneli kombinasyonlardan oluşur. Piyasada yapılan boyalar su bazlı olmadığı için, renk dikkatli bakınca ayırır.

Burock

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ferda bey/hanım

Şimdi sizin sıfır aracınızı kendi hatalarından dolayı boyuyacaklar ve yarın birgün arabanızı satmaya çalıştığınızda arabanız kapıdan vuruk ve boyalı muamelesi görecek. Onun için şimdiden bunun önlemini almalı hem aracınızın şu andaki resimlerini hemde boyanırken ki resimlerini çekmeli hemde servisten imzalı bir yazı almalısınız. Aksi taktirde yarın bir gün aracınızı değerinin 2-3 bin tl altına satmak gibi bir durumlar karşılaşır ve madur duruma düşersiniz.

Abartmayalım bir plastik boyandı diye kimse aracı darbeli boyalı ya da pert muamelesi yapamaz. Zaten bu tarz düşük km meraklıları, boyasız araç meraklıları yüzünden piyasa da düzgün araç kalmadı.

Ferda Hanım:
Mağdur duruma düşmezsiniz korkmayın, zaten aracı satacağınız zaman boya için söylenen insana aracınızı satmayın. En güzel yapılıcak işlem bir fotoğraf makinesi ve öncesi ile sonrasının fotoğraflarını detaylı ve tarihli olarak çekmektir. İleride satarken karşınıza çıkarsa bundan dolayı dersiniz olur biter. ;)

Burock

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yakıt değerleri sıfır bir araç için harika, devir dizel devri diye boşuna demiyorlar. Maşallah 3000-5000km'den sonra tüketim biraz daha düşecek yaptığınız menzil biraz daha artacaktır.

dniz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yapılan işlem için evrak vermek zorundalar...
Garanti kapsamında değişen ve işlem gören işlerde araç sahibine herhangi bir belge verilmiyor diye biliyorum. Benimde başıma geldi 2 kez camın kenarında plasik aksam yapışkanları değişmişti herhangi bir belge verilmedi tarafımıza. Ama istenirse verilebilir tabi bilemiyorum.

Ferda

Bayan Üye
Bilgi Girilmemiş
Garanti kapsamında değişen ve işlem gören işlerde araç sahibine herhangi bir belge verilmiyor diye biliyorum. Benimde başıma geldi 2 kez camın kenarında plasik aksam yapışkanları değişmişti herhangi bir belge verilmedi tarafımıza. Ama istenirse verilebilir tabi bilemiyorum.

Deniz bey selam ,
banada herhangi bir evrak vermediler.. İlginiz için teşekkürler