2012 scenic bilgi paylaşımı

jettthasan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhabalar;
eşimle birlikte aracımızı yenilemek istedik, önceliklerimizi de belirledik;
-en fazla 1.7 motor olabilir
-dizel ve otomatik olacak
-bagajı geniş arka kısmında 3 yaşlı oturacak ve şehirler arası gidilecek dolayısıyla geniş-ferah ve konforlu olacak
-biraz yüksek olacak
seçenekleri araştırıp sıraladık,
a-reno scenic 1.5 edc
b-reno captur 1.5 edc taaaa 2013 sonuna doğru denildi(inceledik yukarıda ki seçeneklere uymadı)
c-reno xmod edc si soru işareti ve kendisi de soru işareti oldu
d-citreonc4 picasso-peugeot 5008-vs. teknik olarak devre dışı bıraktık beğeni meselesi
e-opel zafira toruer var şuan benzinli ama taaaa temmuz sonralarında yıl sonuna gelirse 1.dizel otomatik gelecekmiş,
sonuç: reno makyajlı 2013 scenic oldu;haziran ortası veya sonu gelecekmiş,

şimdi siz 2012 kullanıcılarından biraz bilgi istiyorum:
-tomtom navigasyonla ilgili birkaç ortamda sorunlar okudum ama en iyi kullanan arkadaşlardan yardım bekliyorum, neyi yapıyor neyi yapamıyor, full donanımlı alacağız geri park kamerası var mı vs. biraz bilgi
-teknoloji paketli alan arkadaşlar, o paketlerden gece-gündüz vs. sıkıntı ya da kronikleşen bir arıza vb. gördüler mi
-tavanda ki sunroof ve panaromik cam tavanla ilgili ses-akıntı vb. durumlar nedir
- yakıt tüketimi satış verilerine yakalayan arkadaşlar var mı
-hızlı kullanan birisi değilim ama uzun yolculuklarda kamyon vb. araçlardan kurtulup sollamalarda performansı nedir,
-ilk aldıktan sonra yıkatma işini fırçasız-süngersiz mi yaptırmalıyız tecrübeli arkadaşlardan bilgi
-forumu incelediğimde shell öneriliyor dizel daha önce hiç kullanmadım ama teknik bilgiler devirli kullanının diyor ama sonuçta bu ürünü kullanan arkadaşlardan bir bilgi edinmek isterim
son olarak aklımda olmayan ve sizlerin sunacağı her türlü netleşmiş bilgi aracı almamıza karar aşamasında yardımcı olacaktır, sizlerinde bu yardım ve önerileri esirgemeyeceğinizi umarım.

saygılar bekliyorum

sabri çağlayan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba 2012 G.Scenic 1.5edc full paket olarak aldım. 5 ocak tarihinden bu yana kullanıyorum bir sıkıntı yaşamadım. Sadece gündüz farım buğlanma yaptı oda garantiden değişti.

Geleyim sorularınıza;
-tomtom navigasyonla ilgili birkaç ortamda sorunlar okudum ama en iyi kullanan arkadaşlardan yardım bekliyorum, neyi yapıyor neyi yapamıyor, full donanımlı alacağız geri park kamerası var mı vs. biraz bilgi
*** TomTom günceleme 60 gün ücretsiz olduğundan daha sonraki map updatelerde paralı olduğundan sıkıntı biraz. Bu hali güzel birkaç defa kullandım şimdiye kadar problem yaşamadım.Geri görü kamerası bu cüsedeki araç için biçilmiş kaftan ön ve arka park sönsörleri gayet başarılı. Bu araç buraya girmez diyen arkadaşlara bakın girdi demesi bile çok güzel oluyor.:)

-teknoloji paketli alan arkadaşlar, o paketlerden gece-gündüz vs. sıkıntı ya da kronikleşen bir arıza vb. gördüler mi
*** 4-5 aylık kullanımda problem görmedim. Hatta şerit takip sisteminin faydasını gördüm.

-tavanda ki sunroof ve panaromik cam tavanla ilgili ses-akıntı vb. durumlar nedir.
*** Henüz bir problem görmedim. Hatta yağmurlu havada panaromik tavandan seyretmesi çok güzel.

- yakıt tüketimi satış verilerine yakalayan arkadaşlar var mı.
*** Şehir dışı kullanmak nasip olmadı henüz. Şehir için ortalamam 7.0 ile 7.3 aralığında dolaşıyor. İlk hafta 9 l. görünce gözlerim fırlamıştı. Fabrika verisi 5.6L. bu biraz zor çünkü ortalama hızımız 24km/s. 5000-7000km sonra daha da düşeceğini söyleyenler var bekleyim göreceğim. Aracım şu anda 4000km de.

-hızlı kullanan birisi değilim ama uzun yolculuklarda kamyon vb. araçlardan kurtulup sollamalarda performansı nedir,
*** Uzun yol daha kullanmadığımı belirtmiştim. Fakat kısa otoyol kullanımında klima açık halde 1500kg lık araca göre yeterli olarak değerlendirdim. Hızlanması gerektiğinde edc gaz tepkimenize göre vites küçültüğünde verdiği his gayet güzel bence.

-ilk aldıktan sonra yıkatma işini fırçasız-süngersiz mi yaptırmalıyız tecrübeli arkadaşlardan bilgi.
*** Şimdiye kadar hiçbir arabamı fırça ile yıkatmadım.

-forumu incelediğimde shell öneriliyor dizel daha önce hiç kullanmadım ama teknik bilgiler devirli kullanının diyor ama
*** burda shell,opet yada total olamsı değil güvenilir herzaman aynı istasyonu seçmeye çalışıyorum.

Umarım bir nebze yardımcı olmuşumdur.
Bana göre;
Eksi yönü;
*** Yakıt 1 daha düşer ise oda eksi olmaktan çıkar.
*** Başka henüz daha yaşamadım başka birşey.

Artısı;
*** Bagaj süper.
*** 7 koltuk
*** otomatik vites
*** Ferah iç hacim.
*** Rahat ön arka koltuklar.
*** Ön arka diz mesafleri
*** Cam tavan
*** geri görüş kamerası
*** teknoloji paketi.

jettthasan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sabri bey çok teşekkür ederim,
açıklamalarınız gayet güzel ve yeterli, tek sorun sizin de bahsettiğini tomtom ücretli güncelleme gözüküyor,
bununla ilgilide gelişme olur umarım.
yukarıda da bahsettiğim gibi zafira toruer 1.6 dizel otomatik araç son derece güzel ama opel genelde donanımların çoğunu opsiyon satıyor ve otomatik olanı yıl sonuna gelirse durumunda scenic e tek alternatifim o idi ama zamanımız dar ve öncelik kesinlikle scenic oldu
tekrar teşekkürler alınca burada araçla ilgili bilgileri paylaşırım

sabri çağlayan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Umarım gönlünüzce olur.
Opel Zafira 1.6 dizel otomatik tork ve güç olarak renault ait 1.6 dizel eşdeğer. Fakat Opel ait active select şanzıman ile gelirse iyi olmaz. Çünkü 20 gün kadar active select şansımanlı insignia kullanma fırsatım oldu 2.0 dizel otobanda süper fakat şehir için kullanımda vites geçişleri edc kadar başarılı değil ve sarsıntılı.