2012 symbol bagajdan su alma sorunu

ilhan78

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamunaleyküm arkadaşlar
Bende 2012 SYMBOL var araç yağmurda ve yıkandığı zamanlarda bagajın sağ çamurluğun beri tarafından ince ince su sızıyor. Herhangi bir pislik çamur veya toz olmuyor çamurluktan doğru gelse çamur pis su da alır diye düşünüyorum. O ara gözükmüyor içeri elimi soktum depo kapak plastiğine gitti elim. Acaba ordan alıyor olabilirmi? Başına böyle bir olay gelen varmı? Depo kapağı plastiğinin etrafına Silikon çekmeyi düşünüyorum.

ilhan78

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar depo kapağının oturduğu plastiğin etrafında silikon çektim ama yine çok az su aldı. Lütfen başına gelen paylaşırsa sevinirim. Resim görülen üçgenin altından ince ince sızıyor.
7Ajg4P.jpg
[/url][/IMG]
0y3DjD.jpg
[/url][/IMG]

ilhan78

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar lütfen fikri olanlar paylaşsın bugün 10 tane kaportacı gezdim hepside bagajın yanlarındaki havalandırma pencerelerinden alır dediler. Ama ben onlarında dıştan etrafına silikon çektim artı o havalandırmalarda sızıntı ıslaklık olmuyor. Benim aklıma en arka sağ kelebek cam geldi ondan alıyor olabilirmi? Lütfen yardımcı olun iyice yağmurlar başlamadan halletmeliyim ve araba bu haldeyken çok huzursuzluk. Ayrıca o kelebek camını kendim söküp takabilirmiyim.Camın resmi
9G05EN.jpg
[/url][/IMG]

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bagajın içine geçin başka biriside hortumla suyu bagajın alt kenarından kademe kademe yukarı tutsun, cama tutsun kelebek camına tutsun, acele etmeyin ben megane 1 imde bu şekilde bulmuştum ustalar uğraşmak istemiyor.

ilhan78

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeşim bak üstteki resimlere bakarsan orada anlattım o ara kapalı ve nerden geldiği gözükmüyor senin meganin nereden alıyormuş

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
http://www.renaultfanclub.com/megan...u/90042-megane-1-bagaja-su-alma-problemi.html

burada konusunu açmıştım benimki camdan alıyordu, hatta camı söktürüp tekrar takdırmadan usta ile tartıştım kendisi buradan su almaz deyip durdu camı sökünce aradan suyun bulduğu yol belli oldu şimdi sıkıntım yok, su alma işi hakikaten can sıkıcı dediğim şekilde kesin bulursunuz, yada yağmur yağarken bagajın içine girip kendiniz bakacaksınız birde cep telefonu flaşıyla fener gibi tutun suyun olduğu yerde parlıyor.

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
http://www.renaultfanclub.com/megan...u/90042-megane-1-bagaja-su-alma-problemi.html

burada konusunu açmıştım benimki camdan alıyordu, hatta camı söktürüp tekrar takdırmadan usta ile tartıştım kendisi buradan su almaz deyip durdu camı sökünce aradan suyun bulduğu yol belli oldu şimdi sıkıntım yok, su alma işi hakikaten can sıkıcı dediğim şekilde kesin bulursunuz, yada yağmur yağarken bagajın içine girip kendiniz bakacaksınız birde cep telefonu flaşıyla fener gibi tutun suyun olduğu yerde parlıyor.

!!! Aman bagaja girdiğinizde yanınızda birisi olsun !!!

ilhan78

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bakalım inşallah düzeltiriz. Benimde bir tek kelebek cam kaldı bakılmadık. Arka cam olsaydı bagaj üst tarafıda ıslak olurdu diye düşünüyorum.

tanerboz67

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault servisine gittiniz mi ? Eğer gitmediyseniz renault servisine bi gidin derim.