2012 symbol sarsinti ara sira gaz yememe

ilgazwebb

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selam arkadaşlar benim 1,2 Symbol LPG 70 bin kilometrede aracım var arçta Hiçbir sorun yoktu Ancak 4 ay önce altta anlattığım problemler olmaya başladı birçok ustaya gitmeme rağmen sorunu çözemedim yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Sorunu tam olarak nasıl anlatacağımı da bilemiyorum yokuş çıkarken araba dolu iken araç gaz yemiyor bazen problem olmuyor daha sonra LPG de giderken ve yokuş çıkarken arıza lambası yaktı tamirciye gittim bujileri kontrol etti nemlenmiş dedi ancak problem devam ediyordu bende benzinde eve dönebilirim ve bujileri değiştirmeye karar verdim eskimişti epey bujileri değiştirdim sorununun düzeldiğini düşündüm azalmış gibiydi daha sonra 1000 kilometre kadar gittikten sonra aynı problemleri tekrar yaşadım sorunun LPG etkisinden kaynaklandığını düşünüyorum ben de o yüzden landirenzo yetkili bir servise gittim Enjektörler Ölçtü ve bir sıkıntı olmadığını söyledi bujinin bir tanesi üzerinde minik bir çatlak vardı buji değişti kablosu ve bobinler değişmesine rağmen sorun sürüyordu.

başka bir ustaya gittim Usta boğaz kelebeğini sprey ile temizledi ancak yine aynı sonuç Araç LPG rolantide iken titriyor yokuş çıkarken düşük devirde kırmızı ışık yapıyor Ayrıca ara sıra gaz yemiyor Ancak bazen Bunları hiçbir zaman yapmıyordu benzinde ise daha az yapıyor ama 2 yakıt türünde yapması beni motorda bir sıkıntı olduğunu düşündürüyor Ben de bir ELM cihazı alarak araç beynine bağlandım 3. silindir hatası yanma hatası uyarısı veriyor. 4 ayrı ustaya gitmeme rağmen sorun teşhisi yapamadım arkadaşlar. Siz ne diyorsunuz Ankara'da tavsiye edebileceğiniz Sembol 1.2 motor ustası var mı ?

Son düzenleme:

ilgazwebb

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Birçok tamirciye gittim malesef düzelmedi.
Problemim sadece orjinal buji kablosu olmaması imiş.

ieb93

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
3. Silindir yanma hatası veriyorsa sorun 3. Silindirdedir. P0303 misfire hatasıdır diye tahmin ediyorum. Ucuzdan pahalıya doğru çözüm arayacaksınız. Neyseki hangi silindir olduğunu söylüyor araba. Buji, enjektör, bobin bunları kontrol edin. Birde sanayide kompresyon testi diye bilinen basınç testini yaptırın. Silindirde vakum kaçağı olabilir.

ilgazwebb

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sorun sadece orjinal buji kablosu olmaması 1.2 motorlar parca seçiyormuş az kalsın ostimde bilgisiz ustanın yönlendirmesiyle motor subap yapılacaktı.

Chemill

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sorun bendede vardı. Dediğiniz gibi sorun sadece buji kablosunun orijinal olmamasından kaynaklanıyor