2013 Clio 4 icon, Cam degisimi ve dolu göçüğü (İstanbul Anadolu Yakası)

Sing_a_song

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,
27.07.2017 de İstanbul'da yağan kısa süreli doludan dolayi, aracımın on caminin sag tarafi catladi, tavan, sag kapi ve kaportada gozle gorulur 10 adet, detayli bakinca cok daha fazla dolu izi var.

(Kaskom yok. İlk aracim oldugu icin 3.500-4000 TL kasko fiyati cikiyor)

Enistem Bostanci sanayide calisiyor. Suan hem yogunluktan hem de fiyatlar asiri oldugu icin acele etmememi, beklememi soyluyor.

Catlak on camin en sag cizgisine yakin yerde oldugu icin gozume batmiyor ama yukari dogru ilerlemeye devam ediyor.(o gunden ugune yaklasik 6-7 cm ilerledi)

Genelde sehir ici kullaniyorum, nadiren 200 km Sakarya ya gidip geliyorum.

Enistemden yaklasik fiyat ogrenmeye calisiyorum ama soyleyemiyor. (Kendisi boyaci, sanayi esnafini taniyor, o yuzden acele etme diyor).

Ama tanidik da olsa, gozu kara is yapmayi sevmiyorum. Az cok bilgim olsun isterim. (İstanbul Anadolu yakasindayim)

Size sormak istedigim;

1) cam degisim fiyati nedir, marka model oneriniz var mi?
2) Dolu tamirini nerede ve ne fiyata yaptirmaliyim? Dolu izi basina mi fiyat veriliyor? Detaylari asagidaki gibi;

Dolu izlerinin 3 ü derin, diger 8-10 tanesi daha yuzeysel (goremediklerimi saymiyorum).

Bu 3 izin biri tam tavanda on camin birlestigi yerde (hatta 1-2 cm boyayi catlatmis, onden bakinca gorunuyor, diger göçügün biri kaputta, 3. Su ise sağ kapiyla tavan arasi (direk kismi sanirim) bu en derini, yanyana 2 dolu izi var, yaklasik 1 cm ice göcuk sanirim.

Telefonumda foto varmis ekliyorum;

On cam;

1)0Boa18.jpg
2) OLp50Z.jpg

Sag direk;

1) AkdvL0.jpg

Tavan;

1)4Mv3PL.jpg

Son düzenleme:

bigbrother

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Boyasız göçük düzeltme yerleri mevcut. Ankarada olsaydınız size yer önerebilirdim ancak istanbuldasiniz... yapacakları işe göre fiyat alırlar. Bende komple kapı göçüğü vardı ve 500 liraya yaptılar ama düzeltme gördüğünü anlayamazsınız çünkü sıfır gibi düzeltildi. Ustalık işi bu... Autoking'in boyasız düzelmez dediği yeri usta yaptı sıfır gibi de oldu. Cam konusuda sanayiye uğrayın ve camcilara sorun...

Sing_a_song

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yorumunuz icin tesekkurler.

arslan.nalsra

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle geçmiş olsun. İstanbul'da yaşanan kadar ağır olmasa da, Mayıs 2015'te Karşıyaka ve Çiğli bölgelerinde dolu felaketini biz de yaşamıştık. Dolu taneleri leblebi ve çoğunlukla fındık büyüklüğündeydi. Yağış süresi de kesintisiz 25-30 dakika kadar sürmüştü. Cam kırılması veya çatlamasına rastlamamıştım ama çoğu arabada 50-100 adet arasında minik çöküntüler oluşmuştu. Benim aracım da o tarihte 5 aylık bir araçtı. 80 civarında 3-4 mm. çapında minik minik çöküntüler oluştu. Kaskodan onarım için İzmir'deki 2-3 Renault yetkili servisine götürdüm. Hiç birinde boyasız göçük düzeltme hizmeti yoktu. Çekiç, macun ve boyayla onarım yaptırmak istemediğimden, mecburen Auto King, Otto Zenit vb. yerlere başvurdum. Hepsinde birkaç aya varan randevu süreleri veriyorlardı. En sonunda Gaziemir'de bir hafta sonraya gün veren ve Sigorta şirketimle anlaşması olan bir yer buldum. Aracım üç gün onarımda kaldı. Onarımdan çıktığında 80 göçükten tek bir iz bile yoktu. Bu olaydan sonra bagajımda bir hurcun içinde tavan, motor kaputu ve camları tamamen örtmeye yetecek kadar birkaç eski plaj havlusu ve kilimden oluşan acil müdahale malzemesi taşıyorum. Nitekim taşıdığım malzemenin faydasını 2016'da yaşadığım başka bir dolu felaketinde gördüm. Dolu başladığı anda sözünü ettiğim yerleri acilen kapattım ve hasarsız atlattım. Özellikle mevsim geçişleri olan ilkbahar ve sonbahar aylarında ege bölgesinde doluya sıkça rastlanırdı. Mevsimler değiştiğinden olacak, dolu her mevsimde görülmeye başladı. Ben bagajda bu tür malzeme taşımanın uygun olacağı kanaatindeyim. Herkese kazasız ve dolusuz günler dilerim.

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynen bende bir kac ay onceki izmirdeki doluyu aracin tavan ve kaputa karton ve bagajdaki kilimi koyarak atlattim cok suķür.en sakat yer tavan cam felan hasar gorse o kadar muhim degilde.

arslan.nalsra

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynen bende bir kac ay onceki izmirdeki doluyu aracin tavan ve kaputa karton ve bagajdaki kilimi koyarak atlattim cok suÄ·ür.en sakat yer tavan cam felan hasar gorse o kadar muhim degilde.
Evet bu olayı gayet iyi hatırlıyorum. Mayıs ayı sonu ya da Haziran ayı başıydı. Cep telefonum dolu alarmı çalmaya başladı. Ok gibi yerimden fırladım, arabamı bir kaç blok ötedeki annemin evinin kapalı otoparkına götürdüm. Otoparka girer girmez dolu başladı. 2015'te yaşadığım olayda tamirci arama, tamir sırasına girme, kaskoyla uğraşma, ekspertiz bulma, yedek araç temini gibi o kadar çok sorunla uğraştım ki, artık normal yağmurda bile huylanıyorum. Üstelik SBM'den sorgulama yapınca dolu hasarı KAZA1 olarak gözüküyor. Aracı satarken bu hasarın kaza değil, dolu hasarı olduğunu izaha çalışacağım. Ama belgeleri ve fotoğrafları saklıyorum ispat edebilmek için.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Geçmiş olsun, Avrupa yakasın da akrabam bu işi yapan bir firmanın ustası, giderim derseniz özel mesaj atın telefonunu vereyim, resimden fiyat vermezler aracı götürmeniz gerekiyor...

Sing_a_song

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yorumlariniz icin hepinize ayri ayri tesekkur ederim.

Tecrubesizlik iste, camdan disariyi izledim ama dolunun araca verecegi zarar hic aklima gelmedi. Ki arkadaslarla da konusuyorduk, dolu yagiyor dediler, o an bizim semtte dolu henuz baslamamisti. Bilsem arabayi cekmek veya ustunu ortmek icin vaktim var denebilirdi.

*USTA bayram tatili falan bir gecsin, enistemden ses cikmazsa sizi rahatsiz ederim.

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet bu olayı gayet iyi hatırlıyorum. Mayıs ayı sonu ya da Haziran ayı başıydı. Cep telefonum dolu alarmı çalmaya başladı. Ok gibi yerimden fırladım, arabamı bir kaç blok ötedeki annemin evinin kapalı otoparkına götürdüm. Otoparka girer girmez dolu başladı. 2015'te yaşadığım olayda tamirci arama, tamir sırasına girme, kaskoyla uğraşma, ekspertiz bulma, yedek araç temini gibi o kadar çok sorunla uğraştım ki, artık normal yağmurda bile huylanıyorum. Üstelik SBM'den sorgulama yapınca dolu hasarı KAZA1 olarak gözüküyor. Aracı satarken bu hasarın kaza değil, dolu hasarı olduğunu izaha çalışacağım. Ama belgeleri ve fotoğrafları saklıyorum ispat edebilmek için.

Telefonda dolu alarmi nasil oluyor? Weather widget ayarlarinda bildirim ayari var ama hic gelmedi.

arslan.nalsra

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Telefonda dolu alarmi nasil oluyor? Weather widget ayarlarinda bildirim ayari var ama hic gelmedi.
Apalon Weather Live Pro kullanıyorum. Ana ekranda birer saat arayla kısa vadeli hava tahminlerini, altında da canlı hava durumunu yağmur, sağanak, kar, fırtına, çiy, don, dolu şeklinde gösteriyor ve hava olayının resmi beliriyor. Hava olaylarını bildir seçeneği on pozisyonuna getirilip, güncelleme sıklığı belirleniyor. Sıklık ne kadar kısaysa o kadar iyi. Yalnız pil sarfiyatını çok artırıyor. Bildirilmesi istenen hava olaylarına tik konuyor. Örneğin dolu, kar, yağmur, fırtına seçeneklerine tik konulduysa, bu dört olay gerçekleşmeden önce bildirim mesajı geliyor. Belirttiğiniz gibi bildirim her zaman gelmeyebiliyor. Ana ekranda olayların gerçekleşme ihtimali yüzdeleri var. Tahminime göre bu oranlar %50'nin yukarısındaki bir değeri geçince bildiriliyor. Ama o oran kesin olarak nedir, ben de bilmiyorum. Bazen yanlış bildirimler verdiği de oluyor. Fakat yine de faydalı bir uygulama. Google play'da güncellenmiş hali var. Ben Huawei telefonumla gelen ilk halini kullanıyorum.