2013 Clio 4 Soğutma Suyuna Yağ Karışması

redhotrider

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba,

Geçen hafta aracım yağ eksiltmişti. 1 lt yağ koyup kullanmaya devam ettim. Bugün tekrar yağ eksiltme uyarısı verdi. Kaputu açtığımda soğutma soyu tankının yağlantığını fark ettim(Pekmez gibi olmuş). Araç daha önce hararet falan da yapmadı. Daha önce bu tip bir sorunla karşılaşan var mı acaba ? Clio 4 bir araç için tamiri ne kadara patlar sizce ?

COTECH09

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yağ soğtucu dediğimiz parçaniz arizalanmiş bu durum biraz maliyetlidir burada radyatörlerin temizliği özel bir ilaç ile yapilmakta ancak soğutucu ve tüm kauçuk radyatör hortumlarinin değişimi söz konusudur hortumlarin değişim sebebi yağ ile temasa geçen kauçuk hortumlar zaman içerisinde kimyasal reaksiyona uğrayarak isiya bağli çatlamalar olmakta ve bu çatlamalar fark edilemez ise aracin su boşaltarak hararet yapmasina sebep olur ortalama 1000 tl ile 2000 arasinda masraf doğurur

2011FLUENCE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracınız suya yağ karıştırmış geçen haftalarda benim lpg li fluence yağa su karıştırmıştı.
conta değişti ve kilometresi geldiği için ağır bakımları yapıldı 1750 tl ye yakın tuttu.
fluence bölümünde bu arıza için konu açmış ve fiyatları yazmıştım.
geçmiş olsun.
yanlız kesin conta yanığı demeden önce su ile yağın karşılaşabileceği yerlerin kontrolüde şart.