2013 Fluence 1.5dci EDC Yağ Tavsiyesi

Emrecaglar99

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlr aracım 12bin km oldu ilk bakımını sanayide bi usta yaptı fakat şimdiki bakımda ben seçmek istiyorum yaği sizlerin tavsiyesi üzerine usta diyor bu yağ 10bin kmlik felan değişmesi gerek.
Bugün yarın yağımı değiştiricem kısacası periyodik bakım yapılıcak be önerirsiniz yağ olarak ve periyodik bakım parçalarını ucuza alabilecemiz yer varmı (yağ, mazot, hava, filtreleri )

Keje46

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlr aracım 12bin km oldu ilk bakımını sanayide bi usta yaptı fakat şimdiki bakımda ben seçmek istiyorum yaği sizlerin tavsiyesi üzerine usta diyor bu yağ 10bin kmlik felan değişmesi gerek.
Bugün yarın yağımı değiştiricem kısacası periyodik bakım yapılıcak be önerirsiniz yağ olarak ve periyodik bakım parçalarını ucuza alabilecemiz yer varmı (yağ, mazot, hava, filtreleri )
elf 5w 30 dpf yag ,ureticinin onerdigi yagdir..Aracimi aldim alali bu yagi kullaniyorum..Fiyat olarak da makul. hb sitesinde su an 170tl olmali..ben internetten alip ustaya veriyorum degisiyor..

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Shell Helix (doğalgazdan üretilen yağ) 5W 30 AR L C4 dizel araçlar için kendim değiştirip kullandım. Ucuz yağ kesinlikle kullanmayın. Ben ucuz ve pahalı yağ alıp test ettim. Verileri burda yazdığımda çoğu kullanıcı aklında marka sevgisi yüzünden düşüncelerini değiştirmiyorlar. Bana “sallama kardeş” tarzında da yazan olmuştu. Buda beni ilgilendirmiyor araçlarına gelecek sıkıntıyı kendileri ilerde misliyle çekerler. Sadece gerçek veriler ışığında burda bilgileri paylaşıyorum.

İsteyen istediği yağı alabilir. Ben konuyla araştırma merakı olan arkadaşlara yazdım. Bu konuyla ilgili benle tartışmaya çok insan girdi ama malesef verilerin aksine marka beğenisi çok fazla bizde! Benim için kalite ilktir derseniz herşey aşağıda!

Test videosu: https://youtu.be/cme8H74vHAo

Aşınma katsayıları verileri: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1fbb9qtL-yWlzDPLzvxzpF01gRRtH8fKxeVtXt6HPpgg/htmlview

En iyi yağlar: Shell, Motul, Total, Liqio Moly dir. Motoru mükemmel koruyan aşınma katsayıları testi en düşük yağlardandır.

Yağ filtresi ve hava filtresi mazot filtresi internette satıldığı için fiyatları kıyaslayarak alın. Ben İstanbul’da yaşadığım için burda 40 liraya bana satılan karbonlu polen filtresini Ankarada aynısını 20 liraya Şaşmaz da bulabiliyorum.

Sorularınız olursa yazabilirsiniz.

Emrecaglar99

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende orjinal olsun üreticinin önerdiği yağ kullanmak istedim elf 5.30 kullandım bütün bakımlarını yaptırdım ön disklerimide değiştirdim hepsi toplam işçilikle 750tlye geldi sanayide tanıdık bi usta yaptı dizelde bakımdan sonra baya bi fark oluyor kullanışta ben öyle hissettim şahsen belkide yağdanda olabilir bundan önceki yağ şaçma sapan bi yağdı 12bin kullanım değiltirdim elf aldım

Keje46

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende orjinal olsun üreticinin önerdiği yağ kullanmak istedim elf 5.30 kullandım bütün bakımlarını yaptırdım ön disklerimide değiştirdim hepsi toplam işçilikle 750tlye geldi sanayide tanıdık bi usta yaptı dizelde bakımdan sonra baya bi fark oluyor kullanışta ben öyle hissettim şahsen belkide yağdanda olabilir bundan önceki yağ şaçma sapan bi yağdı 12bin kullanım değiltirdim elf aldım
disklerle beraber balata da degistirdiniz mi? disk ve balata markasi ne kullandiniz ogrenebilir miyim? ben de 1-2 ay icinde balata degistirecegim.

ulusoycelal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
957de7726a7bb8a2aa88d9be6e8562a7.jpg

c314b4caa282644b882bbb05239a1fc9.jpg

Bizim araçlar için bu yağlar yağın kralıdır kullandim ikisinide tavsiye ederim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
disklerle beraber balata da degistirdiniz mi? disk ve balata markasi ne kullandiniz ogrenebilir miyim? ben de 1-2 ay icinde balata degistirecegim.

Keje bendeki Bosch balatalar 9000 km oldu daha bitmedi sizinkilerin markası nedir? Ne kadar gidiyo?

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Emrecaglar99

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Ben bosh marka disk aldım mga markada balata verdiler ikisine toplam 300tl para verdim. Zaten disk değişince balatada değişir 80 100lira bişey balata diskte 200 220tl ye geldi şuanlık bi sorun çıkmadı çıkmaz gibimede geliyor ses felan yapmıyor balata ve disk iyi yani tavsiye ederim.