2013 Fluence Mercekli Halojen Far için LED Ampül tavsiyesi

TUNAHAN KUCUK

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar forumu çok araştırmama rağmen güncel bir bilgiye ulaşamadım.2013 Fluence İcon Aracıma (halojen mercekli fara sahip) H7 Beyaz LED Far ampülü bakıyorum.

Uzunlar için şimşek etkisi veren kısalar için ise güzel aydınlatan karşı tarafın gözünü almayacak farın odağını bozmayacak bir ampül arıyorum(sanırım iyi aydınlatma ve beyaz renk için 6500K ideal daha yüksek Kelvindeki ışık kötü hava koşullarında ciddi görüş kayıplarına yol açıyormuş).
Aliexpresste çok fazla çeşit var birde yuvasına sığıp sığmama problemi var.Halen aktif halde kullanıp memnun olan var ise ürün tavsiyelerini bekliyorum.

teşekkürler,herkese iyi günler.

tozer

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam ben photon led kullaniyorum sadece kisalarda. Yanlis bilmiyorsam 4500 k civarinda. Standart ampule gore oldukca iyi. Balasti kendi icerisinde dolayisiyla kablo tesisat vs gerek olmuyor. Sök tak seklinde. Uzunlara karismadim. Internetten alinabiliyor. Gaziantep'te ecu-fast var. chip tuning yapiyorlar. Photon bayisi burda onlar. Direkt magazadan aldik, orada takildi. 200 tl civariydi ben aldigimda. Bir bakin derim.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar forumu çok araştırmama rağmen güncel bir bilgiye ulaşamadım.2013 Fluence İcon Aracıma (halojen mercekli fara sahip) H7 Beyaz LED Far ampülü bakıyorum.

Uzunlar için şimşek etkisi veren kısalar için ise güzel aydınlatan karşı tarafın gözünü almayacak farın odağını bozmayacak bir ampül arıyorum(sanırım iyi aydınlatma ve beyaz renk için 6500K ideal daha yüksek Kelvindeki ışık kötü hava koşullarında ciddi görüş kayıplarına yol açıyormuş).
Aliexpresste çok fazla çeşit var birde yuvasına sığıp sığmama problemi var.Halen aktif halde kullanıp memnun olan var ise ürün tavsiyelerini bekliyorum.

teşekkürler,herkese iyi günler.

Ben oncelikle kisalara led taktim ( mercekli far ) temiz havada mukemmel aydinlatma sagliyor. Ama sis ve yagmur isin icine girince burnunuzun ucunu goremiyorsunuz. Bu yuzden kisalardan cikartip uzunlara taktim. Kisalar ve uzunlarda benim aracta ayni tip ampul var. 2014 joy benim arac. Kisalara yine orjinal sari taktim ki dunya varmis dedim. Bu arada kisalarda kullandigim ledleri uzunlara takinca bahsettiginiz simsek etkisini fazlasiyla yarariyor ki fluence basligi altinda konusunu acmistim videosu da var.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

nigne

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende uzunlara takmayi düşünüyorum şimşek selektor için kisalarim zenon zaten yuksek hizlarda etkili olmasi icin 6500 k 9600 lm altı almayin diyorlar yüksek ışık icin lumen önemli arkasi fanli değil de yerine sığmasi icin arka kismi hasırli olanlar var ondan düşünüyorum aliexperde 27 dolar.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende uzunlara takmayi düşünüyorum şimşek selektor için kisalarim zenon zaten yuksek hizlarda etkili olmasi icin 6500 k 9600 lm altı almayin diyorlar yüksek ışık icin lumen önemli arkasi fanli değil de yerine sığmasi icin arka kismi hasırli olanlar var ondan düşünüyorum aliexperde 27 dolar.

Benimki de hasirli gibi. Ama cok zor giriyor uzunlarin yuvasina. Gunduz pek bi fardasi olmuyor. Ozellikle gunes altinda neredeyse gorunmuyor. Ondeki aracin aynasinda belirgin olarak gorunuyor ama. Gece oldugunda ise hiz farketmiyor. Her turlu yildirim gibi cakiyor.

nigne

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kac lumen seninki kardes.linki varmi atabilirmisin inwellss 8000 lm var n11de 95 tl fanli .
Benimki de hasirli gibi. Ama cok zor giriyor uzunlarin yuvasina. Gunduz pek bi fardasi olmuyor. Ozellikle gunes altinda neredeyse gorunmuyor. Ondeki aracin aynasinda belirgin olarak gorunuyor ama. Gece oldugunda ise hiz farketmiyor. Her turlu yildirim gibi cakiyor.

TUNAHAN KUCUK

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kısalar için 6000K halojen alsam daha doğru olacak sanırım marka model tavsiyeniz varmı ? uzunlarada led alıyım diyorum photondan ziyade aliexpressten alıpta kullanan varmı uzunlara uygun led ampül ?

Kısalar için Osram Night Breaker Laser nasıldır deneyen varmı acaba?

Son düzenleme:

gte77

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Daha önce laguna 3 kullanıyordum.orjinal bi zenon far vardı.Şimşek etkisi süperdi.Yağmurlu sisli havalar dahil görüşü çok iyiydi. Fakat daha önceki arabam astra da zenon ampulü takmıştım.Yağmurlu havada farın yandığı bile belli olmuyordu. O yüzden fluence arabama düşünmüyorum. Bunu hesaba katın bence.