2013 megane 4. sene bakımı ( 1.5 dizel , 33.500 km )

[escobar]

uNiDeNtiFieD,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar,
merhabalar

Bakım zamanım geldi, Renault'un kendi servisi ağır bakıma girmeniz gerekli, her 4 senede bir veya 80.000 km de yapılıyor dedi.
1376 TL fiyat verdi. İzmir'deyim. Benim araç 33.500 km ' de. 4. sene bakımım. ( Megane Icon Dizel 1.5 Manuel )

Fiyat nasıl sizce ? Kendi servisinde mi yaptırayım ? Yoksa dışarıda sanayi de falan mı yaptırsam ?
Bir de başka neye dikkat etmem lazım ? Bilgi/akıl verirseniz sevinirim. Tesekkurler.

Trigger Kayışı
yağ filtresi
alternatör kayışı
egzantrik kayışı
polen filtresi
hava filtresi
motor contaları vs..
gibi şeyler değiştirlecek dedi..

sentimental

Ali UÇAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renaultun yan ürünü olan motrio markası var.Orjianal parçadan farkı bulunmamakta ve çok daha uygun fiyata yapıyorlar.Eski aracımda neredeyse tüm parçalarda bu marka ürünü takıyorlardı.Hem daha ucuz oluyordu hemde %30 sadık müşteri indirimi uyguluyorlardı.Sanayi parasına servisten çıkıyordum.Bulunduğunuz servisten bu marka ürünlerle olan değişimin de fiyatını sorun.

Lampetia

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam ben sanayide yaptırdım. Orjinal mais parçaları internetten kendim temin ettim. Herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Aradaki fiyat farkını vs. değerlendirip karar vermen daha uygun olur. Ben tüm bu işlemler ve parçalar için 720,00 Tl gibi bir rakam ödedim (3 ay kadar önce) Motor contasının değişeceğini yazmışsınız ama anlamadım açıkçası. Parçaların bazılarında anladığım kadarı ile sadece kayış değişimi yapacak servis, rulman değişimi yok (Triger hariç) sanırım.
Hava, yağ, mazot ve polen filtresi
Cast.Edge 5-40 yağ 5 Lt.
Triger Seti
Aksesuar Kayış Kiti
Devirdaim pompası