2013 Megane III Donanımları

skygod

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Ben aracimi bugun teslim aldim megane 3 cvt 1.6 beyaz.
Daha onceki aracim da zaten 2010 model megane bva idi.
Yalniz yeni aracimda eskisine kiyasla xenon navigasyon ve sunroof yok. Digerlerini bence gereksiz fakat xenon olsa 10 numara olurdu.
Oncelikle bu yeni oldugu icin mi bilemiyorum eskisine kiyasla cok daha yumusak bir surusu var aracin. Zaten eski makyajsiz kasayla arasinda ole ahim sahim bir fark yok.
Gunduz LED farlari hos olmus begendim ve daha yeni olmasina ragmen yakit degerleri eskisinden iyi ki rakamlarda bunu soyluyor.
Yanliz elektronik el freni araci kitledikten 15 dakka gibi bir sure sonra sonuyor.
Koltuklarin kenar bolgeleri ise beyaz ve ben acikcasi begenmedim ucuz duruyor.
Son olarak aracin ici daha sik olmus fakat o vites hala kocaman. Ne bilim bi citroendeki gibi kucuk yapsalar daha sik olurdu. Kaza aninda tehlikeli bile olabilir :)
Bi kac foto yolluyorum:
fa77uf.jpg
[/IMG]
2z8q5ci.jpg
[/IMG]

serkanaygün

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Vites topuzuna malesef birşey yapmıyorlar. DSG gibi olsa falan.. İç mekanda ilk göze çarpan tabii ki göstergelerin dijital oluşu. Ancak bana bir de direksiyonda kullanılan derinin kalitesi artmış gibi geldi. Bilemiyorum tabii sadece fotoğraftan ne kadar kestirebilirim. Bu arada aracınız hayırlı uğurlu olsun, kazasız cezasız binmeniz dileğiyle.. :)

skygod

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tesekkurler amin. :)
Bu arada bi kac sey daha ekliyeyim.Makjaysiz modeline de sahip oldugum icin kiyaslama yapabiliyorum rahatlikla:
Eski aracimda sunroof tusunun orada acilan bir bolme vardi yenisinde yok.
Direksiyonun sag ve sol tutma yeri, yani resimde noktali deri olarak gozuken yer kaliteli ve hos olmus.
Ve bilemiyorum ama bazi yerlerin kalitesi artarken bazi yerlerin de dusmus.
Bi de LED gunduz farlari hic sonmuyor ne hikmetse, tusu yok sabah aksam yaniyor.
Hayatimda gordugum en kotu makyajlama operasyonu diyebilirim. Arkadas radyonun tuslarinin yerini degistirip al sana yeni megane diyolar.
Neyse cok fazla takilmamak lazim sahsen ben yeni sanziman icin aldim araci ve gayet basarili.

skygod

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ha bide bugun renault aradi nasil aracinizdan memnun musunuz dedi. Acikcasi killanmadim degil :)

cantekin67

Cantekin YAVUZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Joy paketinin ismi bence "fakir" olarak değiştirilmeli, şaka bir yana ciddi anlamda hiç hoş durmuyor.
CVT şanzuman olması çok iyi olmuş. Uzun yolda ciddi anlamda çok iyi sonuçlar yakalanabiliyor.
Ben Palio Speedgear ile uzun yolda 160 km hızla giderken 1700-2000 devir arasında gezdiğine çok şahit oldum. Yüksek hızda, feci bir yakıt ekonomisi sağlıyor.

serkanaygün

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ha bide bugun renault aradi nasil aracinizdan memnun musunuz dedi. Acikcasi killanmadim degil :)

Bu standart bir prosedür :) yeni araç alındığı zaman arıyorlar. Şikayet vs dinliyorlar.

Evet led gündüz farları sönmüyor. Söndürmenin yolunu bilen duyan gören varsa söylesin :) Ayar menüsüne de baktım ama orada da yok.

ressam58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Ben aracimi bugun teslim aldim megane 3 cvt 1.6 beyaz.
Daha onceki aracim da zaten 2010 model megane bva idi.
Yalniz yeni aracimda eskisine kiyasla xenon navigasyon ve sunroof yok. Digerlerini bence gereksiz fakat xenon olsa 10 numara olurdu.
Oncelikle bu yeni oldugu icin mi bilemiyorum eskisine kiyasla cok daha yumusak bir surusu var aracin. Zaten eski makyajsiz kasayla arasinda ole ahim sahim bir fark yok.
Gunduz LED farlari hos olmus begendim ve daha yeni olmasina ragmen yakit degerleri eskisinden iyi ki rakamlarda bunu soyluyor.
Yanliz elektronik el freni araci kitledikten 15 dakka gibi bir sure sonra sonuyor.
Koltuklarin kenar bolgeleri ise beyaz ve ben acikcasi begenmedim ucuz duruyor.
Son olarak aracin ici daha sik olmus fakat o vites hala kocaman. Ne bilim bi citroendeki gibi kucuk yapsalar daha sik olurdu. Kaza aninda tehlikeli bile olabilir :)
Bi kac foto yolluyorum:
fa77uf.jpg
[/IMG]
2z8q5ci.jpg
[/IMG]

Direksiyonun çok şık görünüyor valla....