2013 Renault clio 4 icon - telefon gorusmesinde karsi tarafin sesi sadece subwooferda

Sing_a_song

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaslar merhaba,
Aracim: 2013 clio 4 icon
Medianav 7.0.5.M.D mediaskin kurulu
Aracimda anfi ve subwoofer var.

Telefon: iphone 7

Bluetoothla medianav'a baglaniyorum. Arama yaparken karsi tarafin sesi sadece bagajdaki subwooferdan geliyor. Telefondan ve medianav'dan sesi full yapsam da karai tarafin sesini cok cok az duyuyorum.

Sesi tum hoparlorlere vermek icin veya artirmak icin ne yapabilirim?

Sing_a_song

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Oto elektrikci sesi ondeki hoparlorlere vererek sorunu duzeltti.

(gelen ses kusursuz oldu ama hareket jalindeyken karsi tarafa sesim boguk ve ruzgarli gitmeye devam ediyor)

Nosvagen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim aracımdada ses karsıya zor gidiyordu. Önce mikrofonu söktüm önünde bir kücük sünger var sanırım sesi netlestirmesi için düşünmüşler. Süngeri cıkartıp denedim ses %20 25 daha yüksek ve dolgun gidiyordu ama yinede yetersizdi. Mikrofonu tavandan soketiden söktüm aliexpresste mikrofonlar var onlardan alıcaktım sonrasında vw marka araçtan çıkma bir mikrofon buldum götürüp tv tamircisinde lehimlerini yaptırdım taktım şimdi sorunsuz ve kaliteli görüşme yapabiliyorum.

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
NOT: bariz şekilde ses sistemini monte eden arkadaş bir şekilde bağlantı hatası yapmış çözülmesine sevindim ama açıkcası dahasıda var :

hiçbir zaman subwoofer konuşmak gibi aşırı derecede daha yüksek frekansları çalmamalı hatta yaklaşmanın bile ötesinde olmalı :)

eğer çalıyor ise bu anfinizde subwoofer frekans kesimi doğru yapılmamış demektirki subwooferın hem tonundan hem şiddetinden çok çalacağı gibi anfininde gereksiz çalışmasına ve aküyü zorlamasına sebeb olacaktır.

genellikle anfide kesimi 80hz civarı yapmak istersiniz şu an belkide fullrange / off konumundadır, kontrol etmenizi tavsiye ederim