2013 sandero stepway yol bilgisayarı

imbooo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar 2 tane sorum olucak;
ben aracı teslim alırken yol bilgisayaranın açılmasını istedim servise indik ve hazırlanınca çağırdılar, yol bilgisayarında 4 tane işlev var
1-saat 2-günlük km 3-toplam km 4-servise kalan km.
aklıma takıldı bu 4 işlev normalde açık değilmiydi zaten acaba açıldı diye kandırıldım mı? çünkü bazı forumlarda rastladımda 6 tane işlev olması gerekiyormuş yani benmkimnde depodaki yakıtlan kaç km gider o aktif olmamış.

2ci sorumda geçenlerde tesadüfen yan koltuk altına baktımda elektrik kabloları var ve bir tane soket boştaydı? acaba bu elektrik neye bağlı (aklıma servis bilgisayarına bağlama soketimidir diye geldi ama tam bilemiyorum).
bilenlerin cevaplarını bekliyorum teşekkürler.

alfa-xxx

F1 Bölüm Sorumlusu,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1-Evet kandırılmışsın benim aracımda yol bilgisayarı yok aynı bilgiler 4 adet var :)

Yol bilgisayarı açılınca anlık tüketim ,Ortalama tüketim ,Kalan yakıtla gidilecek yol bilgileri de gelir.
Diğer forumarda okudum yeni stepwaylerin yol bilgisayarlarını serviste ücretsiz açıyorlarmış ancak sizinkini servis beceremeyip yutturmaya çalışmış bence servisi değiştirin.

2)Koltuk altındaki soket aktif gergi için olmalı cliolarda öyleydi dacia da ??? Servis bağlantısı da olabilir ama bildiğim vitesin oradan bağlantı yapılıyor ??

imbooo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu işlemi yapan servis aracı aldığım firmanın kendi servisi bunu yapması üzüntü vercidir. en azından teslim ederken bilgilendir yapamadım sonra gelin ilgilenelim diyebilirler. neyse yarın kendileriyle görüşücem ozaman.

bariserol26

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu işlemi yapan servis aracı aldığım firmanın kendi servisi bunu yapması üzüntü vercidir. en azından teslim ederken bilgilendir yapamadım sonra gelin ilgilenelim diyebilirler. neyse yarın kendileriyle görüşücem ozaman.

konu ile bilgi verebilirsen bana garanti bozulur muhabbeti yaptılar, bende açtırmak isterim. son durum nedir? teşekkürler

imbooo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar yol bilgisayaranı sonradan servise gittimde açtılar,sağolsunlar ilgilendiler.