2014 1.2 120 hp yakıt tüketimi

ZU_ZU

Bayan Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle hayırlı olsun kazasız belasız kullanmanızı dilerim. Bende de 2015 model 1.2 turbo 120 bg edc otomatik modeli var. Benim aracım yaz lastikleri ve orjinal enjeksiyon ayarlarına sahipken şehir içi ortalama 5.6 litre yakıyordu. Yağ eksiltme sorunundan yapılan enjeksiyon ayarı, kış lastikleri ve soğuk havalarla şuanda 6.7 litre civarında yakıyor çok zorladığım zaman 7.2 yi gördüm daha üzerine henüz çıkmadım. Sizin aracınızın tüketimi fazla geldi bana. Kullandığınız yer, lastikleriniz, aldığınız yakıt, hava ve trafik durumlarını da bildirebilirseniz daha iyi yorumlar yapabiliriz.

Galaxy Note 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Merhabalar, Burak Bey'in kadar olmasa da sanırım bende de benzer sorun mevcut. 2016 1.2 Turbo 120 hp manuel Cliom ş.içi 8,5 altına düşmüyor ama biraz spor kullandığımdan olabileceğini düşünmekteyken şimdi sizin verilerinizi okuyunca merak etmedim değil. :)

metehanaslan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar, Burak Bey'in kadar olmasa da sanırım bende de benzer sorun mevcut. 2016 1.2 Turbo 120 hp manuel Cliom ş.içi 8,5 altına düşmüyor ama biraz spor kullandığımdan olabileceğini düşünmekteyken şimdi sizin verilerinizi okuyunca merak etmedim değil. :)

Ben'de aracı Bursa'da kullanıyorum hergün 40 km yol yapıyorum ve motor soğukken ısınmasını beklemeden yola çıkıp yokuşlarla dolu bir güzergahta kullanmama rağmen sizlerin ulaştığı kadar yüksek tüketimlere ulaşmadım. Benim kullanımım da spor ve agresif, 120 bg tercih etme sebebim böyle kullanmak içindi :) Servise bir danışmanızı tavsiye ederim. Ben de enjeksiyon ayarından sonra çok yakmaya başladı diye servise müracaat ettim yazılım ayarlarını tekrar kontrol edecekler. Belki sizlerin araçlarınıza da bir enjeksiyon yazılım ayarı yapılabilir

ZU_ZU

Bayan Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben'de aracı Bursa'da kullanıyorum hergün 40 km yol yapıyorum ve motor soğukken ısınmasını beklemeden yola çıkıp yokuşlarla dolu bir güzergahta kullanmama rağmen sizlerin ulaştığı kadar yüksek tüketimlere ulaşmadım. Benim kullanımım da spor ve agresif, 120 bg tercih etme sebebim böyle kullanmak içindi :) Servise bir danışmanızı tavsiye ederim. Ben de enjeksiyon ayarından sonra çok yakmaya başladı diye servise müracaat ettim yazılım ayarlarını tekrar kontrol edecekler. Belki sizlerin araçlarınıza da bir enjeksiyon yazılım ayarı yapılabilir
hmm , Tamam tavsiyeni dikkate alıcam, bi danışmakta fayda var sanırım. Teşekkürler :)

metehanaslan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hmm , Tamam tavsiyeni dikkate alıcam, bi danışmakta fayda var sanırım. Teşekkürler :)

Rica ederim, servis uğraşmak isterse yardımcı olacaktır. Bende enjeksiyon ayarı için götürdükten sonraki tecrübelerimi buraya yazarım bilgi sağlamak açısından.

metehanaslan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim. Bu 100 km'yi cuma pazartesi arası yaptım. İstanbulda dün iş çıkışı karşıya geçtim biraz trafikte kaldım dönüşte 80 90 km hızla trafiğe takılmadan döndüm, bunun dışında Anadolu yakasında dolaştım. Kış lastiği yok, ama lastikleri kontrol ettireceğim. Benzini de Shell V-Power'ı kullanıyorum. Zaten bugünden itibaren eco modunu da kapadım. Lastik, trafik vs her şeye rağmen bana çok yüksek geldi bu yakıt değerleri o yüzden burada da kullananlardan yakıt tüketimlerini duymak istedim.

Lastikleri kontrol etmeniz doğru bir hareket olur gerçekten aracın yakışını çok etkiliyor. Bir de yağ seviyenizi kontrol etmenizi öneririm Turbo 120 bg motorlar biraz yağ eksiltmesi yapıyor kitapçığında da bu yazar dikkat ederseniz. Yağ seviyenizi kontrol edip anormal derecede eksiltme görürseniz serviste aracınızı takibe aldırın derim şuan benim aracım takip sürecinde. Ayrıca yakıt olarak biraz daha ekonomi isterseniz shell ''v power'' değil de ''fuelsave'' i deneyebilirsiniz. Yakıt tüketimi konusunda farkettiriyor performansta da öyle aman aman bir fark olmuyor.

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

1.2 6 ileri versiyondan bende kullanıyorum sanırım aynı modelden bahsediyoruz 8 litreler civarını yakarken ortalama hızınız ve trafik durumunu da düşünün derim. ben sivasta çok aktif olmayacak şekilde kullanıyorum şu an 5.9 ama epeydir yatıyor araç . 7.5 8 arası şu havalar da ve sıkışık trafikte makul oldugunu düşünüyorum. kazasız belasız sürüşler dilerim.

burak91

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Lastikleri kontrol etmeniz doğru bir hareket olur gerçekten aracın yakışını çok etkiliyor. Bir de yağ seviyenizi kontrol etmenizi öneririm Turbo 120 bg motorlar biraz yağ eksiltmesi yapıyor kitapçığında da bu yazar dikkat ederseniz. Yağ seviyenizi kontrol edip anormal derecede eksiltme görürseniz serviste aracınızı takibe aldırın derim şuan benim aracım takip sürecinde. Ayrıca yakıt olarak biraz daha ekonomi isterseniz shell ''v power'' değil de ''fuelsave'' i deneyebilirsiniz. Yakıt tüketimi konusunda farkettiriyor performansta da öyle aman aman bir fark olmuyor.

Yağ seviyesini bundan sonra kontrol edeceğim. Zaten şuandan itibaren deponun tamamen bitmesini bekliyorum bakalım full depo ile kaç km gidecek merak ediyorum. Bir dahaki sefere fuelsave'i denerim. tavsiyelerin için de teşekkürler.

akinsancili

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhabalar benim aracımda 1.2 120 6 ileri düz vites bende 7.5 litrenin altına düşemedim bu araç da ama şöyle de bir durum var bu aracı zaten çok da tasarruf amaçlı düşünmemek lazım derim performans dan dolayı ama sizin aracınız yinede 14 litrelerde seyrediyorsa çok yakıyor onuda belirtmek de fayda var.

SGG

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2014 model 1.2 120 hp edc aldım geçen hafta şehir içi 6-7 arası kullanıma bağlı. uzun yolda ise 5.7 nin altına düşüremedim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi