2015 clio gtline 1.5dci bazi sorunlar fikir alisverisi

onurh89

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,
Aracimda son zamanlarda dikkatimi ceken bazi durumlar var bunlari yasayan ya da fikri olan herkesi buraya bekliyorum.
1-araç sadece kalkis esnasinda vites deiştirmekte zorlaniyor gibi.devir 2000 e geliyor ve sanki arac gaz koklemis sekilde bagirior.
2- sofor camini acip kapadiktan sonra bir sure çıtır çıtır sesler geliyor.sonra kesiliyor.
3-ozellikle kasislerden gecerken gelen gicirti sesi.
4-hafif bozuk yada asfalti tırtıkli yolda gosterge panelinden gelen cızirdama(klape sesi deil)plastiklerden gelior diye tahmin ediyorum.elimle tutunca paneli ses kesiliyor.

Özellikle 1. Olarak belirttigim sorun kafama en cok takilan.araçda ivmelenme tekleme performans sorunu yok ama yinede turbo mu diye dusunmeden edemiorum.yardimlarinizi bekiyorum..
Ayrica istanbul anadolu yakasinda cliolarin bitmeyen sorunlari ile ilgili uzman usta ya da servis varsa tavsiyelerini isterim. Eyvallah..

Evren81

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gıcırtı arkadan geliyorsa bagaj takozlarından olabilir. Ayarlı kaput takozu alıp bagajın daha iyi kapanmasını ve ses yapmamasını sağlayabilirsiniz. N11 ayarlı kaput takozu yazın çıkar.

Evren81

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O kadar yazdım mobilden sonra mesaja ek yapayım derken silindi hepsi.
İlk sorun turbo veya hortumundan olabilir acilen kontrol ettirin.
İkinci sorun cam ile kapı arasında tozlar birikebiliyor.
Gıcırtı amortisör körüğü sıyrılıp yağlanınca geçiyor. Direksiyonu çevirirken de tık tık ses geliyordu yağlanmadan önce.
Kadran gölgeliği ayrı parça olduğundan ses yapabiliyor. Üstten Türk tipi bi iki hafifçe vurun düzeliyor.

onurh89

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam eyvallah.direksiyonda ses yok kasislerde gelen ses saniyorum amortisor korugunden.turbo icin bi ustaya gostericem yarin..belki bana bir sorun varmis gbide gelio olabilir.cunku sadece kalkista olmasi kafami kurcaliyor.