2016 1.5 dci Edc titreme-silkeleme sorunsalı

iboturka

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar,

Yaklaşık 2 ay önce Fluence aldım. Araç şu an 32 bin kmde. Garantili tabi. Sıkışık trafikte frene basılı tutup aracı yavaş yavaş ilerletirken titreme oluyor. Ve de 1 den 2 ye geçerken kararsızlık yaşıyor. Bugün Konya servisine götürdüm, evet kararsızlık var şanzımanı değiştirebiliriz dediler. Değiştirmek ne kadar doğru? Bildiğim kadarı ile edclerin hepsi kararsızlık yaşıyor ve güncelleme ile bu kararsızlık düzeltiliyor diye duydum.Fakat asıl mesele sıkışık trafikte ya da frenle rölantide giderken titremesi.Titreme için de akü değiştirin tavsiyesi aldım. Bunu yaşayan oldu mu? Çözümü sadece vites kutusu değişimi mi? Yardımlarınızı bekliyorum. Saygılar.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar,

Yaklaşık 2 ay önce Fluence aldım. Araç şu an 32 bin kmde. Garantili tabi. Sıkışık trafikte frene basılı tutup aracı yavaş yavaş ilerletirken titreme oluyor. Ve de 1 den 2 ye geçerken kararsızlık yaşıyor. Bugün Konya servisine götürdüm, evet kararsızlık var şanzımanı değiştirebiliriz dediler. Değiştirmek ne kadar doğru? Bildiğim kadarı ile edclerin hepsi kararsızlık yaşıyor ve güncelleme ile bu kararsızlık düzeltiliyor diye duydum.Fakat asıl mesele sıkışık trafikte ya da frenle rölantide giderken titremesi.Titreme için de akü değiştirin tavsiyesi aldım. Bunu yaşayan oldu mu? Çözümü sadece vites kutusu değişimi mi? Yardımlarınızı bekliyorum. Saygılar.

Her zaman soyledigim gibi yine soyleyeyim. Olay tamamen yazilimsak fakat renault yazilimla bu isi cozemiyor. Arac cok dusuk devirde 2 ye gecmeye calisiyor ve haliyle kararsizlik yasayip titreme ve ses yapiyor. Sanziman degissede sorununuz duzelmeyecek. En azindan bir sure guzel calisacak ama yine ayni hale gelecek. Diger yandan frene basarken ki titreme için yapilabilecek bi sey yok sanirim tum otomatik araclarda bu durum vardir. Yani arac bir yandan gitmeye calisiyor ( tam anlamiyla frene basmadiginizdan ) diger yandan da yavaslamaya calisiyor. Bu durumu titreme yapmasi normal fakat diger durum 1-2 gecisi kabul edilebilir bir durum degil. Hatta bir sure sonra da arac vites kucultme esnasinda ozellikle 3-2-1 siralamasinda ciddi sarsinti ve ses yapacak buna da hazir olun. Malesef megane/fluence yazilimlarinda ozellikle sanziman yazilimlarinda ciddi bir sikinti var ama arac 2011 de cikmis yil olus 2018 hala bir gelisme yok.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

iboturka

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cevabınız için çok teşekkür ederim. Peki bu sarsıntılar ileride arıza çıkarır mı? Yoksa alışmak mı lazım artık :)

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cevabınız için çok teşekkür ederim. Peki bu sarsıntılar ileride arıza çıkarır mı? Yoksa alışmak mı lazım artık :)

Araci 38.000 de aldim su an 88.000 de sanzimanla ilgili sertlik disinda bi sorun yaratmadi bana alissaniz iyi olur :)

iboturka

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araci 38.000 de aldim su an 88.000 de sanzimanla ilgili sertlik disinda bi sorun yaratmadi bana alissaniz iyi olur :)

Sorun yoksa devam o zaman içim rahatladı :). Teşekkür ederim tekrardan, iyi forumlar dilerim.

emrahuner16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mrblar.benim aractada var 1 den 2 ye geçerken ayrıca sesde yapıyor,kavrama noktası kalibrasyonu diye birşey duymuştum ,yaptıran varmı acaba.sonuç alınıyormu.

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mrblar.benim aractada var 1 den 2 ye geçerken ayrıca sesde yapıyor,kavrama noktası kalibrasyonu diye birşey duymuştum ,yaptıran varmı acaba.sonuç alınıyormu.

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Belki 8-10 kere yazilim yuklendi vitesler ogretildi sozum ona ama bi degisiklik yok olay hala devam ediyor. Bir umit baskidan olabilir diyorum ama onuda anlamak icin ya degisim zamanini bekleyecegim ya da sanziman ariza yapacak.

Hızlı yanıt alabilmek icin alıntı yaparak cevaplayın

iMessage : tanseler@me.com