2016 aracım geldi gülsemmi ağlasammı bilemedim

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
selam arkadaşlar,

beni bileniniz bilir 2013de ilk clio4 1.5 dci 90lık SS icon almıştım düz vites sonra 2014de 1.5 dci icon edc otomatik ve aralarında ufak tefek farkları konu açmış paylaşmıştım, çok ufak farklardı bunlar ve daha iyiye yönelikti.

maalesef bugün teslim aldığım 2016 model 1.5 dci bulut grisi edc icon aracım için aynısını söyleyemiycem, fena halde bir gerileme var :(

trim parçaları (kapı kartı vede göğüsün yumuşak hissili kısımın arkasında(cama doğru tweeterlarında monte olduğu) parçaları + birkaç parçayı daha resmen 1992 model renault spring kalitesinde semsert plastikten üretmişler.

görsel olarak aynı duruyor ama inanılmaz derecede kalitesiz, bunu asla fark edemezdim ama kapıyı kapar kapamaz çıkan son derece ucuz ve kalitesiz ses ile önce kapıya ayar lazım sandım sonra bir baktım malzemeye gözlerime inanamadım.

ardına başladım Antepten Adanaya dönmeye (aracı imamkayalıdan aldım,adanada yaşıyorum) açtım R-navı adamlar güzel bir seçenek olarak eco bilgisi vs eklemiş bu önceki araçlarda yoktu.

yanlız ekran çözünürlüğü tek kelime ile rezalet, kelimeler çok büyük harfler ve usbdeki şarkılar ekrana sığmıyor, diğer kelimeler çok ufak ve orantısız.

ekran şarkı usb ve radyoda rezalet bir renkte önceki r-navdaki dinamizim yok, belki yeni sürüm bu bilemedim ama olumsuz olduğu apaçık kesin, 5 meslekdaşım baktı şoka girdi.

sonra açtım radyo'yu kulaklarıma inanamadım önceki aracımda 2-3 yaşında olmasına rağmen kapıdan hoparlörden gelmeyen ses bunda geliyor (kötü anlamda) kapı en ufak bass notasında ötüyor (muhtemelen kötü trim malzemesi yüzünden)

adanaya vardım araçtan indim 2014 ile yan yana koyduk benmi deliyim diye aynen dediğim gibi ekran,trim malzeme baştan aşağı değişmiş (şeklen aynı,malzeme farklı) ve tek kelime ile REZALET!

arka kampanalar 2013dekindede 2014dekindede siyahtı benim bugün teslim aldığım araçta apachi tunerların yaptığı gibi gri :(
aradım dedim sizmi boyadınız dediler abi yenilerinde boyanmadan geliyor o malzeme olarak gri, boya değil, dedim neden bilmiyorum diye cevap geldi :(

rüzgar sesi namına bir önceki aracım ile aynı, ne milletin abartığı kadar kötü nede ileri dönük çözülmüş bir adım.

olumlu olarak alt takım sesleri neredeyse hiç ama hiç yok adeta golf kadar sessiz, belki aşındıkça açılacak bilemem ama şu an baya sıkı burda tam not verdim ve umarım böyle devam eder.

gösterge panelinde ibreler kırmızı olmuş bu hoşuma gitti, bilgisayarda lastik basınç sensörleri eklenmiş buda güzel.

sadece paylaşmak istedim umarım 2016 alacaklar adına bir fikir verir

Gorekem

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Paylaştığınız bilgiler için teşekkürler. Şu ara clio almayı planlayan arkadaşlara tavsiyem 2016 son çeyreğini bekleyebiliyorlarsa beklesinler yeni kasa yeni kalite algısı belki daha iyi olmuştur. :bant

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayirli olsun oncelikle. Aracin sert plastiklerden olustugunu, r-navinin ekran çözünürlüğünü araci satin almadan once bakmanizda yarar vardi.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayirli olsun oncelikle. Aracin sert plastiklerden olustugunu, r-navinin ekran çözünürlüğünü araci satin almadan once bakmanizda yarar vardi.

aracı deneme şansımız yokki şirket aracı karar mekanizması firmanın satın alması biz sadece biniyoruz ve forumdaşlarla paylaşıyoruz :)

bulut grisi aldırdım sadece özel olarak, birde fransada satılan Clio 4 GRAPHITE modelinde gelen 17 jantları (bizdekilerle aynı sadece içi gri Graphite'da) aldım ve gerçekten çok ama çok tatlı oldu.

yarın sabah cilası yapılsın (Menzerna Power Lock) resimleri paylaşıyor olacam, araç hem ağır hemde spor duruyor çok beğendim böyle

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracı deneme şansımız yokki şirket aracı karar mekanizması firmanın satın alması biz sadece biniyoruz ve forumdaşlarla paylaşıyoruz :)

bulut grisi aldırdım sadece özel olarak, birde fransada satılan Clio 4 GRAPHITE modelinde gelen 17 jantları (bizdekilerle aynı sadece içi gri Graphite'da) aldım ve gerçekten çok ama çok tatlı oldu.

yarın sabah cilası yapılsın (Menzerna Power Lock) resimleri paylaşıyor olacam, araç hem ağır hemde spor duruyor çok beğendim böyle

Sirket araciysa bosversenize, bende sahsi sandim. Keyfini cikarin bosverin :)

floartist

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renk ve jant tercihi guzel olmus ben jantlarin ic rengini siyah sectigim icin cok cabuk kirleniyor,birde bu 17 lik jantlarla suspansiyonunda sert olmasiyla bir cukura yada tumsege girince on degilde arka kisim asiri derecede sarsiliyor.

bambam11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
araç sizin değilse boşverin. başka alacaklar bilgilenmese de olur. yeter ki reno kötülenmesin. bizim şirket aracı olmayan kendi araçlarımız değer kaybetmesin.

hittheroadjack

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ses sistemi beni de tatmin etmedi açıkcası, bass reflex falan diye reklam yapıp duruyorlar, daha iyi birşey beklerdim...

muhendus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
araç sizin değilse boşverin. başka alacaklar bilgilenmese de olur. yeter ki reno kötülenmesin. bizim şirket aracı olmayan kendi araçlarımız değer kaybetmesin.

Hocam bunu kinayeli bir geyik olsun diye mi yazdınız yoksa ciddi misiniz??

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Bu sorunların hiçbirini istemiyorsanız Talisman yada Megane alacaksınız. Cliolar genelde az yakan ekonomik araçlardır malzemesi uygundur vs vs..