2016 Talisman Korna Sesi(?)

keremzeytin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar Talismanı bazı sıkıntılarım olsa da 7000km dir memnuniyetle kullanıyorum. Bu sıkıntılarımın çözümü için önümüzdeki haftalarda servise gideceğim. Ancak hepinizde böyle mi bilmiyorum benim aracın korna sesi eski tip berbat reno sesi. Geçen gün yeni megane 4 kullanma fırsatım oldu onlarda harika bir korna var. Acaba 2017 talismanlarda böyle mi? Ve acaba bu kornayı serviste ücreti karşılığında değiştirmek mümkün mü?

papyon34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar Talismanı bazı sıkıntılarım olsa da 7000km dir memnuniyetle kullanıyorum. Bu sıkıntılarımın çözümü için önümüzdeki haftalarda servise gideceğim. Ancak hepinizde böyle mi bilmiyorum benim aracın korna sesi eski tip berbat reno sesi. Geçen gün yeni megane 4 kullanma fırsatım oldu onlarda harika bir korna var. Acaba 2017 talismanlarda böyle mi? Ve acaba bu kornayı serviste ücreti karşılığında değiştirmek mümkün mü?
bende megane 4 var ama lornası hiç güzel değil tok değil birkere sanırım tek korna kullanılmış jettalardaki gibi olsaydı iyi olurmuş aracın tokluğuna bile etki etdiyor sanki araç hormonluymuş hissi uyandırıyor kornayı çalınca :)

vedatu2000

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynen ben de talismanın kornasından hiç memnun değilim çok kötü bir sesi var değiştirirseniz fiyat bilgisini paylaşırsanız sevinirim.

keremzeytin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Acaba 2017 modellerde değişti mi? Benim kullandığım Megane kornası VW grubunun kornasına çok benzerdi. Şaşırmıştım. Ancak kullandığım araç 2017 icon megane dı.

papyon34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Acaba 2017 modellerde değişti mi? Benim kullandığım Megane kornası VW grubunun kornasına çok benzerdi. Şaşırmıştım. Ancak kullandığım araç 2017 icon megane dı.
tekrar kullanma imkanınız varsa bir video çekip atabilirmisin
iz

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Ben de korna sesinden memnun değilim:)

Rahat72

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2016 Fluence icon var. Korna sesi kötü, uyarıcılıktan uzak. Çevre yolunda uzak mesafede duyumu az.

papyon34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2016 Fluence icon var. Korna sesi kötü, uyarıcılıktan uzak. Çevre yolunda uzak mesafede duyumu az.
işte renonun sorunu bu herşeyde aynı ürünün ikinci kalitesini kullanıyor eski renolarda benim bildiğim tok korna sesi var adamların tek derdi nereden ne kısabiliriz göz boyama var bir donanımı var diye satar ama bakarsın donanım görünüşte var gerçekte söylediği fonksiyonu ya yarım yapıyor ya da hiç yapmıyor örnek verirsem acc sistemi diğer markalarda hem ayarlanma hızı daha yüksek hem de aracı sıfıra kadar durdurabiliyor ve sıfırdan kaldırabiliyor benim araçta megane geçen denedim adaptif hız sabitemeyi trafik durdu benim araç 50 km hıza kadar indirdi sonrasında devreden çıktı şerit takip dersin diğer markalarda direksiyona müdahale var şerit içinde tutuyor aracı renolarda dırrrt diye ses veriyor başka da bir espirisi yok ama adamlar sanki diğer markalar gibi işlevi varmış gibi diğer markalarla neredeyse aynı fiyatı istiyorlar opsiyona birnevi şark kurnazlığı yapıyorlar head up ekranı var diyor diğer markalarda head up üzerindeki bilgileri değişebiliyorsun renoda adamlar sadece hızı gösteriyor ne gerek varki ozaman mesela iç aydınlatmalar led ama makyaj ışıklarına gelince halojen yani anlatmak istediğim adamlar detaylarda hep bir şeylerden çalmışlar korna da da böyle

Chöm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Maalesef ben de çok rahatsızım bu korno sesinden. Bu yüzden aldığımdan beri bir kere bile basmadım, çünkü çıkacak olan o ses arabanın tüm haşmetini yerle bir edecek gibi.
Değişim konusunda birşey yapılamıyor diye biliyorum ben. Alırken sordum çünkü.

Sinyalin sesi de çok itici, sırf bu ses yüzünden arabayı almadan önce deneme sürüşü esnasında uzun uzun konuştum. Hatta TALISMAN tanıtım videolarında bu sinyal ve korna sesinin rahatsız ediciliği üzerinde bile durulmuş. Ben servise gidip tamamen sesi kesmek için sinyal ses kablosunu çıkartın dedim. Uğraştılar durdular, sonra meğer R-LINK üzerinden sinyal sesi açılıp-kısılabiliyormuş ))

Durum bu noktaya gelince R-LINK üzerinden belki korna ses tonunu deiştiririm dedim ama maalesef hayallerim yıkıldı : (

sharkemre

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
işte renonun sorunu bu herşeyde aynı ürünün ikinci kalitesini kullanıyor eski renolarda benim bildiğim tok korna sesi var adamların tek derdi nereden ne kısabiliriz göz boyama var bir donanımı var diye satar ama bakarsın donanım görünüşte var gerçekte söylediği fonksiyonu ya yarım yapıyor ya da hiç yapmıyor örnek verirsem acc sistemi diğer markalarda hem ayarlanma hızı daha yüksek hem de aracı sıfıra kadar durdurabiliyor ve sıfırdan kaldırabiliyor benim araçta megane geçen denedim adaptif hız sabitemeyi trafik durdu benim araç 50 km hıza kadar indirdi sonrasında devreden çıktı şerit takip dersin diğer markalarda direksiyona müdahale var şerit içinde tutuyor aracı renolarda dırrrt diye ses veriyor başka da bir espirisi yok ama adamlar sanki diğer markalar gibi işlevi varmış gibi diğer markalarla neredeyse aynı fiyatı istiyorlar opsiyona birnevi şark kurnazlığı yapıyorlar head up ekranı var diyor diğer markalarda head up üzerindeki bilgileri değişebiliyorsun renoda adamlar sadece hızı gösteriyor ne gerek varki ozaman mesela iç aydınlatmalar led ama makyaj ışıklarına gelince halojen yani anlatmak istediğim adamlar detaylarda hep bir şeylerden çalmışlar korna da da böyle

bence bu söylediklerin hep fasa fiso şeyler benim için önemli olan önce güvenlik,sağlamlık , dayanıklılık ve konfor diğer şeyler oyuncak işler neymiş makyaj aynasının ışığı halojenmiş yahu led ampulün tanesi kaç para geçen ay aliexpressten verdim 20 tane toplam 3 dolar tuttu aldı heryere taktım bunlar önemli şeyler değil renault motor konusunda özellikle dizel üniterinde çok başarılı performans , tüketim , sağlamlık hepsi başarılı güvenlik olarak ta n-cap tan iyi sonuçlar çıkarıyor tasarım ise gittikçe iyileşiyor hatta alman rakiplerinden çok daha iyi ( ford , vw , opel ) megane 4 e bakıyorum inanılmaz çekici birde golf e bakıyorum aynı kibrit kutusu tasarımı gibi duruyor evet renault bazı malzemeleri çalıyor bazende şaşırtıcı olan şeyleri en baz donanıma ekleyerek yine şaşırtıyor 2014 megane 3 joy ( baz donanım) da torpido gözünde lamba yok gerçekten komedi ötesi ama gelgeleim aynı aracın 4 camıda tam otomatik ve sıkışma sensörlü ve kumandadan kapanabiliyor mesela bunuda çoğu firma üst paketine bile koymuyor ( kayınpederimde astra j enjoy paket var sadece sürücü camı tam otomatik ve kumandadan kapama yok) yani işin özü renault donanım konusunda ilginç bir firma ama bunlar bana göre boş şeyler önemli olan güvenlik , sağlamlık performans ve konfordur.