2016 Yılın Motoru Seçmeleri Stuttgart

bambam11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
stuttgart ta düzenlenen engine expo da motor hacimlerine göre sıralı yılın motorları seçildi. Resmi çok iyi çekememişim ama büyütünce okunuyor. Bunların arasından da en birinci seçildi. Şirketin CEO su bu kadar hyprid motor yeni teknoloji varken bizim seçileceğimizi beklemiyordum dedi. birinciyi tahmin etmek isteyen varsa etsin.

bambam11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
otomotiv sektörü ile ilgili teknolojik gelişmeler çok dikkat çekmedi sanırım. bundan sonra paylaşımlarımı body kitli f1 rüzgarlıklı apaçi clio symbol resimlerinde yoğunlaştırayım :D

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence ramazana hazırlıktan dolayı oldu. Ben daha yeni gördüm konuyu.

Hakemlerden iki Türk bulunması iyi hatta Dan Vardie biraz zorlasaymış Türk olarak girermiş.:)

Ford zaten 1 litre altını 4-5 yıldır elinde tutuyor. Konuşmaya bile gerek yok. Ancak bu puanlama sistemininde ne kadar doğru olduğu tartışılır.

25 puan üzerinde 5 motora puan veriliyor 1 adet motora en fazla 15 puan veriliyor en az verebileceğiniz puansa 1. Ben şahsen 1-10 arası puanlama sistemi tarzı konularda hep tereddütte kalırım 8 mi versem 9 mu şuda iyiydi yoksa 10 mu olsa gibi...

Katılımcılar bunu nasıl yapıyor, hesaplama var mı yoksa sadece oy mu? Bayes mi kullanılıyor, ne oluyor merak ediyorum.hımm

Renault un sıralamasına değinmeyeceğim.

bambam11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
öncesinde aciklama yapıldı. tamamen matematiksel olarak ve belli kriterlere gore puan verildigi söylendi. sübjektif degil objektif yani.