2017 Clio Icon 1.2 Turbo EDC - Park sensörünün sesini açma kapatma düğmesi

youizahoe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar herkese merhaba. Başlıkta belirttiğim aracımın direksiyonunun sol altında kalan kısımda iki adet modifiye edilebilir tuş yuvası var, bilirsiniz. Şu an ikisi de kullanım dışı, yani sonradan özellik eklenmeye hazır. Fakat bildiğim kadarıyla park sensörünün sesini açıp kapatma tuşunun standart gelmesi gerekiyor, yanılıyor muyum? Bilgiler için şimdiden teşekkürler.

clio2017

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ön arka park sensörü var bende park asistan paket diye geciyor(geri görüş kamerası da eklenmiş halde)... bende tuş var sesini kapatıyor. sizin aracınızdaki sensör orijinal midir? sonradan takılan sensörlerden ise o tuşla bağlantısı yapılmaz sanıyorum. ya da orijinal olarak sadece arka sensör var ise belkide gerek duyulmadığı için konmamıştır. kendi aracım haricindekileri bilmediğimden yorum yapamıyorum ama sadece mantık kuruyorum. benim aracımda bulunan ön sensörler sürekli aktif durumda ve sıkışık trafikte bazen kapatma gereği hissediyorum yakın takip gerektiği durumlarda.. önümdeki araca yaklaştıkça ötüyor zira. belkide sadece ön sensörü de olan araçlarda mevcuttur bu tuş bilemiyorum

youizahoe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ön arka park sensörü var bende park asistan paket diye geciyor(geri görüş kamerası da eklenmiş halde)... bende tuş var sesini kapatıyor. sizin aracınızdaki sensör orijinal midir? sonradan takılan sensörlerden ise o tuşla bağlantısı yapılmaz sanıyorum. ya da orijinal olarak sadece arka sensör var ise belkide gerek duyulmadığı için konmamıştır. kendi aracım haricindekileri bilmediğimden yorum yapamıyorum ama sadece mantık kuruyorum. benim aracımda bulunan ön sensörler sürekli aktif durumda ve sıkışık trafikte bazen kapatma gereği hissediyorum yakın takip gerektiği durumlarda.. önümdeki araca yaklaştıkça ötüyor zira. belkide sadece ön sensörü de olan araçlarda mevcuttur bu tuş bilemiyorum

Evet hocam ben de park asistan paketini satın almıştım, orijinal olarak ön ve arka park sensörü ve geri görüş kamerası fabrika çıkışlı olarak geldi bana. Sizce servisi aramalı mıyım bu konuda?

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet hocam ben de park asistan paketini satın almıştım, orijinal olarak ön ve arka park sensörü ve geri görüş kamerası fabrika çıkışlı olarak geldi bana. Sizce servisi aramalı mıyım bu konuda?
servisi aramalısınız hatta gitmelisiniz. benim 2014 iconda orjinalinde sadece arka sensör mevcut . bahsettiğiniz düğme var ve aktif.

clio2017

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

bence de arayıp durumu öğrenin ben de merak ettim doğrusu.. sonucu buradan yazarsanız biz de öğrenmiş oluruz.. geçmiş olsun umarım uğraştırmadan hallederler.