2017 Kadjar'ların ne gibi farkları var ?

entigin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese merhabalar, iyi pazarlar.

Kadjar alma niyetim var ve aracı bayide incelerken 4x4 modellerde mod seçim düğmesi, 4x2lerde ise bozuk paralık yeri olan yeri sadece oyuk yaptıklarını gördüm. Orta konsolu da sanki elden geçirmişler daha rijid hissettirdi bana. Forumda bir başlıkta da araçtan uzaklaşınca kitlenmesi özelliğinin 2016 sonunda ve sonrasında çıkan modellerde aktif olduğunu okudum.

Acaba 2017 model Kadjarlarda bu gibi başka ufak değişiklikler mevcut mu?

Şimdiden teşekkürler.

mehmet_ozturk05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba. Eller serbest . Bazı trim sesleri giderilmiş. Torpidoda aydınlatma mevcut . Yeni edc yazılı krom vites topuzu. Motor içi kapak değişmiş. Koltuklar daha kaliyeli icon için. Vs vs

entigin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim. Torpidoya aydınlatma iyi bir gelişme ama sanırım tek dokunuş hala sadece ön sol cam için geçerli. Peki camlar kumandadan kapanıyor mu ?

filzof_alican

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
camlar kapanmıyor.
2017 nın artıları benım bıldıgım soyle
torpido aydınlatması
vites arkasındakı bozuk para gozu yada 4x4 tusunun oldugu yer yıne bardaklık oldu
ve en onemlısı tabela okuma sıstemı var

Murtek

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2017 Kadjar'ımı Haziranda teslim aldım. Genel olarak tespit ettiğim ilginç eksikliler şunlar:
1. Aracı stop edip uzaklaşınca açık bıraktığınız camları kapatamıyorsunuz. İlla ki tekrar aracı çalıştırmak gerekiyor. Bunu epeyce düşündüm. BİR İHTİMAL, ARACIN İÇİNDE EVCİL HAYVAN YA DA YAŞLI ENGELLİ bir insan kalırsa uzun süre sıcak havada hayati tehlike olmasını engellemek olabilir.
2. Cam açıp kapatma tuşlarından sadece şoför camı aydınlatmalı. VE SADECE şoför camı tek tuşla açılıp kapanıyor.
3. Torpido gözü aydınlatılmış 2016'ya göre. Bu iyi. Artık 130 milyarlık arabada torpido aydınlatılsın insaf yani.
4. Dikiz aynasındaki yeşil ışık, gece karartmasının etkin olduğunu gösteriyor. Ama bir de diğer yanda bir led var. O nedir anlamadım.
5. Direksiyondaki sağdaki kolda yer alan kitapçık moduna basınca gösterge panelinde direksiyon simidi ve içinde aracç ikonu çıkıyor ve dönen bir ok var. Bu okun ve bu sembolün ne anlama geldiğini çözemedim. Pusula değil, kuzey güney göstermiyor ya da navigasyonda kayıtlı bir yeri de göstermiyor. Servis te bilmiyor bunu sordum. Kitapçıkta da yazmıyor.
6. Ön koltukların arasındaki setin arka tarafında sadece çakmak şarj yuvası var. Oraya bir de USB girişi de konmalıydı.
7. Trim sesleri ciddi biçimde azalmış bu iyi.
8. Dünyanın en iyi şanzıman ve motorlarından biri Renault'ta. Ama şu müzik ses sistemini hala iyileştiremediler.
9. Bagaj aydınlatması tek taraflı ve yeterli değil.
10. Orijinal paspaslar hala kauçuk değil. Neden üç kuruştan kaçar bu Renault anlamadım.
11. Navigasyon ve R-Link uygulamalarını da çok başarılı bulmadım. Baya bir uğraştırıyor insanı. Pratik olduğunu söyleyemem.
12. Ansiklopedi gibi kullanım klavuzu var araçta ama ne zaman bakıma sokmam gerekiyor aracı bunu yazmamışlar. Çok ilginç yani
Bütün bunların yanında yine de çok keyifli bir araba. Güle güle kullanın.

Son düzenleme: