2018 1.5 edc vites kutusunu kontrol ettirin uyarisin

nbutun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracım 3 binde akşam evime giderken tatlı bir rampa var orayı çıkarken manuel e alıp 2 viteste aracı zorlamadan çıkarken gösterge de vites kutusunu kontrol ettin yazdı daha önce başına gelen var mı yoksa direk servise mi gitmeliyim

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Merhaba.Aracın motorunu kapatıp açtığınızda tekrar mesaj çıktı mı? Çıkmasa bile beyinde o alarm kayıt altına alınmış olması lazım.Bence her ne olursa olsun servise gidip kayıt açtırın.

nbutun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hemen gitti mesaj gece vakti uykum kaçtı

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Bence yine de serviste kayıt açtırın.Tekrar yapmazsa sorun yok.Ancak yaparsa kaydınız bulunsun.Bir de tekrar yaparsa video çekin bence.Çünkü çoğu servis bir sorun ya da arıza kaydı yok diyorlar.Yüksek ihtimal ile bir daha bu arıza mesajını görmeyeceksiniz.Geçmiş olsun.

nbutun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok teşekkür ederim ilginiz için forum da biraz gezince bu arıza ile ilgili bazı viteslerin iptal olduğunu (1,3,5 yada 2,4,6 R şeklinde) gördüm fakat ben arızayı görür görmez stop edip yeniden çalıştırdım ve hem otomatikte hem manuel de vites denemesi yapmıştım sıkıntı yoktu, şanzıman ısınınca da böyle bir uyarı veriyormuş onu da öğrendim yarın sabah ilk işim randevu almak olacak

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Rica ederim.

nbutun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu gün öğle saatinde yolumun üzerinde olan servise aracımı götürdüm, bilgisayara bağlayıp bakacaklarını söylediler, yaklaşık 1 saat sonra atölye şefi geldi ve arıza göstergesinin anlık kararsızlıktan verdiğini şanzımanda herhangi bir sıkıntının olmadığını tekrarlar ise aracı izlemeye alacakları söyleyip gönderdiler, hiç değilse içim rahatladı.