2018 Clio 4 İcon 1.5 DCİ EDC Dijital Klima Sorunu

bugra011

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese merhaba,

2018 Clio 4 İcon 1.5 DCİ EDC aracımı alalı 15 gün oldu. İlk başlarda dikkatimi çekmemişti ama şöyle bir sorun yaşıyorum;

Araca bindiğimde klimayı kapatıyorum ("AC Off" tuşu kırmızı yanıyor ve ekranda AC Kapalı yazıyor) sadece kalorifer ısıtmada çalışıyor. Bir süre yolculuk yaptıktan sonra 1-2 dk markete vs. gitmek için aracı durdurup, kitleyip geri arabayı çalıştırdığımda klima kapalı modda devam ediyor, fakat sorun şu ki uzun süreli park ettiğimde geri gelip aracı çalıştırdığımda klima açık olarak araba çalışıyor. Ben bu arabaya her bindiğimde çok yakmasın diye klima mı kapatacağım? Herkeste bu böyle mi yoksa sadece benim araçta mı böyle merak ediyorum. DDT4ALL programı ile baktım ama klima ile ilgili bişey bulamadım ve hiçbir şeyi değiştirmedim. Micom test ekranından da bişey bulamadım daha doğrusu kıslatmalardan dolayı anlayamadım neyin ne olduğunu. Win CE de de birşey yok klima ayarları ile ilgili. Dolayısıyla çok araştırdım ama hiçbir sonuç elde edemedim. En son aklıma servise gitmek geliyor ama onlar da birşey yapar mı, yapabilir mi emin değilim. Benim tek istediğim araç çalışırken klima kapalı olarak çalışsın hepsi bu. Bu konuda yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.