2019 Clio Joy Bagajdan Gelen Ses

Tommi-Makinen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selam arkadaslar aracim 1800KM de ve son bir aydir bagajdan tikirti seklin bir trim sesi geliyor , sesin kaynaginin bagaj kilidi oldugunu fark ettim kilit dili tam dusmuyor ve karsiliginda bosluk kaliyor, silikon sprey siktim ancak sorun cozulmedi . Ermat -cigli servisten randevu aldim ( Mais Bornova biraz uzak kaliyor) nasil bir coum talep etmeliyim ? elektrikci banti gibi birsey istemiyorum sonucta garantisi devam eden bir arac. Tesekkurler.

Bu arada Clio trim sesi baz donanim olarak geliyor sanirim , tesekkurler Renault ;)

TheDeviLofDark

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Serviste 10dk içinde hallediyorlar bende de vardı bagaj kilidinde. Yağlıyorlar ve sanırım ayar yapıyorlar ben randevu bile almadan gitmiştim benim de 2000KM civarlarında dikkatimi çekti şuan 9000KM civarlarında tekrardan ses olmadı.

Tommi-Makinen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet cok basit bir problem gibi duruyor, sanirim ince bir ayar ile sorun cozulur gibi duruyor. Bu tip sesler sinir bozucu olabiliyor.

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
servise ne gidecem amaan vaktim yok diyorsanız çözümü ultra basit zaten..

bagaj kapağındaki kilidin sardığı arabadaki menteşeye gidin, buluştukları (bagaj kilidinin menteşeyi sardığı nokta diyeyim) noktaya 2 maks 3 tur siyah elektrik bandı sarın sıkı sıkı bitti.

aliuzkp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bunun gibi bir sürü sesi ileride duyabileceğini düşünüyorum çünkü trim sesleri konusunda Cliolar biraz sorunlu. Ben de yaşadığın problemin aynısını yaşadım. Arkadaşın da dediği gibi 2 kat siyah elektrik bandı ile çözüme kavuşturmuştum orasını. (çok ta belli olmuyor)

Umarım torpido yada gösterge siperliği konusunda trim sesi yaşamazsın:) Bunları da yaşayan biri olarak söylüyorum, çok daha can sıkıcı sesler onlar ama onların da çözümü var tabi;) Gösterge siperliği kısmını söküp çift taraflı sünger bant yapıştırıp yada sakız bantlar ile dolgu yapıp bu ses kesilebiliyor. Torpido kısmında da benim sağ kalorifer mazgalına giren boru da hafif bir boşluk vardı, oraya da yine kalınlığını arttırıp sakız bantla çevirdim ve burada ki seste kesildi.

Bunları yaşayabileceğini düşündüğüm için şimdiden bilgilendirme anlamında yazdım. Umarım bu sorunlar ile karşılaşmazsın:)

Selam arkadaslar aracim 1800KM de ve son bir aydir bagajdan tikirti seklin bir trim sesi geliyor , sesin kaynaginin bagaj kilidi oldugunu fark ettim kilit dili tam dusmuyor ve karsiliginda bosluk kaliyor, silikon sprey siktim ancak sorun cozulmedi . Ermat -cigli servisten randevu aldim ( Mais Bornova biraz uzak kaliyor) nasil bir coum talep etmeliyim ? elektrikci banti gibi birsey istemiyorum sonucta garantisi devam eden bir arac. Tesekkurler.

Bu arada Clio trim sesi baz donanim olarak geliyor sanirim , tesekkurler Renault ;)

Tommi-Makinen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar, oncelikler uyarilarin icin cok tesekkurler. Umarim benzeri problemleri yasamam :) . Trim sesi bizim gibi takintili kisiler icin cekilmez olabiliyor ve cogu A-B segmenti aracta baz donanim olarak karsimiza cikiyor. Ozellikle Fransizlar bu konuda cok sabikali daha once Kia-Hyundai kullandim ve trim konusunda cok daha basarili oldugunu soyleyebilirim.
Ozellikle Clio da gordugum kadariyle aracta kullanilan sert plastik kalitesi oldukca dusuk tutulmus ve ses yapmaya cok musait gorunuyor. Sonraki aracimda bunu goz onunda bulundurucam , evet kadran siperligi ses yapmaya megilli ama sukur henuz birsey duymadim.

Bu arada servis (Mais) kilit karsiligini biraz geriye alarak cozdu sorunu gorunurde pek birsey fark etmiz gorunmuyor zaten ama sorun cozuldu simdilik.