2019 model 0.9 tce 90 beygir clio 4

erdib

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese Merhaba,

Bir kaç gündür 2019 model 0.9 Tce 90 beygir Clio 4 aracı inceliyorum ve büyük ölçüde almaya karar verdim.

Gerek forumlarda olsun gerek video paylaşım sitelerinde olsun aracın yorumlarını ve test videolarını inceledim. Olumlu yorumların haricinde olumsuz yorumlarını da dikkatle araştırmaya çalıştım.

Alacağım araç 8-9 bin km civarında, benim için önemli olan yokuş v.s. gibi yol koşullarında beni mağdur etmemesi, okuduğum yorumlarda da böyle bir durum yaşama ihtimalimin düşük olduğunu görüyorum.

Ses yalıtımı yada trim seslerine önem veriyorum, B sınıfı bir araç olduğu için çok fazla bir beklentim şuanda yok, ancak yaşı itibari ile ses yalıtımı ve trim konusunda da biraz daha iyimserim.

Forumlarda, yada test videolarının yorumlar kısımlarında su eksilttiğini yönünde yorumlar okudum.

Sizlerden ricam aracı kullanan, test edenlerimiz varsa, araçta gördükleri + ve - yönleri paylaşabilirseler çok sevinirim.

İyi günler.

KoUg

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2019 Aralık üretimi clio 4 Touch paket kullanıyorum. Ben memnunum. Ufak tefek trim sesleri var, doğru. Yokuşları gayet rahat bir şekilde çıkıyorum. 2 sene önce 1.2 atmosferik modelini kullanmıştım. 0.9 u alırken çok tereddütlerim vardı fakat 1.2 ile uzaktan yakından alaksı yok. Şehir içi 6 litre tüketimim var. Yoğun trafikli güzergahta 6.5 gördüm. Çevre yolundan işe gidip geliyorum 5.4 tüketimim var. Fiyat/performans oranı gayet iyi. Triger yerine zincir var. Renault lifetime (Ömür boyu) kullanım olduğunu iddia ediyor fakat 150-200bin km de değişir diye düşünüyorum. Üzerinde iridyum buji var. 60bin km ömrü var. Kısacası bakım maliyeti de düşük bir motor. Motorun su eksilttiğine dair bir bilgi var fakat bu doğru değil. İlk bakımda su eklendi ve 7bin km oldu herhangi bir eksiltme yok. 3 silindir olmasından kaynaklı rölantide hafif bir titreme hissediliyor fakat rahatsız edici boyutta değil.

erdib

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2019 Aralık üretimi clio 4 Touch paket kullanıyorum. Ben memnunum. Ufak tefek trim sesleri var, doğru. Yokuşları gayet rahat bir şekilde çıkıyorum. 2 sene önce 1.2 atmosferik modelini kullanmıştım. 0.9 u alırken çok tereddütlerim vardı fakat 1.2 ile uzaktan yakından alaksı yok. Şehir içi 6 litre tüketimim var. Yoğun trafikli güzergahta 6.5 gördüm. Çevre yolundan işe gidip geliyorum 5.4 tüketimim var. Fiyat/performans oranı gayet iyi. Triger yerine zincir var. Renault lifetime (Ömür boyu) kullanım olduğunu iddia ediyor fakat 150-200bin km de değişir diye düşünüyorum. Üzerinde iridyum buji var. 60bin km ömrü var. Kısacası bakım maliyeti de düşük bir motor. Motorun su eksilttiğine dair bir bilgi var fakat bu doğru değil. İlk bakımda su eklendi ve 7bin km oldu herhangi bir eksiltme yok. 3 silindir olmasından kaynaklı rölantide hafif bir titreme hissediliyor fakat rahatsız edici boyutta değil.

Merhabalar, öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim, benim alacağım joy paket, aralarında ufak tefek farklar olduğunu biliyorum ancak yanılmıyorsam konfor, yalıtım ve diğer faktörlerin aynı olduğu düşünüyorum.

By Cilo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Joy yerine 2019 Touch öneririm sadece direksiyon ve torpido hissiyatı bile farklılık yaratır. Deri olduğu için söylüyorum. Artı olarak farlarda krom detaylar, diğer krom detaylar, piano black kapmalamalar, 16 jantlar ve Medianav teyp artıları. Bildiğim bir detay daha var balata markaları bile farklı Touch paketlere TRW marka balata kullanmışlar Joy pakerlerdeki marka farklı ve ses problemi oluyor.

KoUg

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar, öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim, benim alacağım joy paket, aralarında ufak tefek farklar olduğunu biliyorum ancak yanılmıyorsam konfor, yalıtım ve diğer faktörlerin aynı olduğu düşünüyorum.

Konfor ve yalıtım aynı. Bendeki Touch ama konfor + 4 cam otomatik paketi var. Konfor paketinde kol dayama ve multimedya akranına entegre şekilde park sensörü geliyor. Arkadaşımızın da dediği gibi almışken en azından touch alın bence. Sonradan satın alıp takılan krom detaylar orijinali gibi durmuyor. Tabi ayırmış olduğunuz bütçe joy pakete yetiyorsa bir şey diyemem. Ekstra deri direksiyon simidi ve dış detaylar da var tabi.
Multimedya ekranından çok şey beklememek lazım. Sırf ekran için touch paket alan bir tandığım var. Ekranda bir numara yok. Gidin dışarıdan andoid tabanlı bir ekran taktırın daha iyi. Ekran araca full entegre çalışıyor fakat video izlemek için sonradan bazı değişiklikler yapmak gerekiyor. Mesela benim araçta fabrika çıkışlı bir navigasyon yoktu. Buradaki arkadaşlar sağolsun sonradan yüklememe yardımcı oldular. Faz 2 araçlarda android auto ve carplay de var. Fakat araçta 1 adet usb girişi var ve o da ekranın yanında. Oradan kablo sallamak da hoşuma gitmiyor açıkcası. Multimdeya ekranınına pek aldanmamak lazım yani.

erdib

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar,

Cevaplarıniz için teşekkür ederim, aracı bugün satın aldım, bir tanıdığımla birlikte boya vs durumlarlarini kontrol ettik ancak akşam bagaj kısmında gözüme takılan iki parça yer oldu, bagajın iç kısmında bagaj kilidinin alt tarafındaki saçta önce macun olduğunu düşündüğüm, sonrasında meges olduğunu söyledikleri iki yer var. Fabrikasyon olabileceğini yada sonradan takılan park sensörü olduğu için o yüzden çekilmiş olabileceğini söylediler, bu durumla ilgili yorumlariniz varsa sevinirim. İyi akşamlar.

orhankose

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar,

Cevaplarıniz için teşekkür ederim, aracı bugün satın aldım, bir tanıdığımla birlikte boya vs durumlarlarini kontrol ettik ancak akşam bagaj kısmında gözüme takılan iki parça yer oldu, bagajın iç kısmında bagaj kilidinin alt tarafındaki saçta önce macun olduğunu düşündüğüm, sonrasında meges olduğunu söyledikleri iki yer var. Fabrikasyon olabileceğini yada sonradan takılan park sensörü olduğu için o yüzden çekilmiş olabileceğini söylediler, bu durumla ilgili yorumlariniz varsa sevinirim. İyi akşamlar.
o fabrikasyon meges 2012 dahil tüm clio 4 lerde o meges var.fabrika sebebi bilinmez boyamıyor orayı.yani bi sorun yok