2020 model 0.9 tce Rölantide tıkırtı

marko

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2020 model clio 4 0.9 tce joy aracım var.araç boştayken rölantide gaza haif basınca 1200-1250 devire gelince plastik vurma sesi gibi takır takır ses geliyor.1250 deviri geçince ve düşünce ses gidiyor.gazı 1250 devire sabitleyince sürekli geliyor ses.gaza basıp bıraktığımda devir düşerken bile 1250 devire gelince aynı tıkırtıyı yapıyor.titreşim kaynaklımı bilemiyorum.adana ikamet ediyorum 2 tane servis var biri yusuf baysal diğeri-isotlar ikiside araca bakıp ilgilenmiyorlar.Sesin kaynağı ne olabilir.bide adana sorunumu çözecek tanıdık bildik ustanız varmı

marko

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yokmu fikri olan ?

Cliotouch19

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ses tam olarak torpidonun arka taraflarından gibi mi geliyor , benim araçta sadece motor soğukken özellikle derecenin düşük olduğu anlarda ilk calitirmada dediğin sesin devirlerin vs aynısı bende oluyor servis motor kulağını değiştirdi ama sorun düzelmedi

marko

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ses tam olarak torpidonun arka taraflarından gibi mi geliyor , benim araçta sadece motor soğukken özellikle derecenin düşük olduğu anlarda ilk calitirmada dediğin sesin devirlerin vs aynısı bende oluyor servis motor kulağını değiştirdi ama sorun düzelmedi
evet torpidonun arka tarafından geliyor.baya bi araştırdım çoğunluk sesin egsoz çıkışının alt korumaya çarpmasından olduğunu yazmış

Birkan61

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Bugün servisteydim, 0.9 motorlu bir dacia vardı,üzerindede servis formu,

Müşteri sizin gibi rölantideki sesten şikayet etmiş,

Yine servis formunda yazan rölantideki sesin 0.9 motorda normal olduğu müşteriye bilgi verildi tarzındaydı

darkmessenger

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kaputu açtığınızda hemen karşınıza siyah kalınca bir boru gelecek, gevşemiş ise onun sağa sola çarpmasından gelebilir.

Cliotouch19

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam servisler gsrantili aracin her seyine normal der ama garantisi bir bitsin alin oyle deneyin o titresime sanziman gitmis motor gitmiş degisecek deyip 2 dk da fatura çıkartırlar, hocam o dediğiniz siyah borudan değil torpido arkası alt taraflardan geliyor ve ozellikle bosta 1.5 devire cikarip devir kendi kendine inerken tam 1250 devirde ses daha fazla geliyor

Cliotouch19

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Esas sorun ne biliyor musun 3 silindirli arac 4 silindirli araca gore evet biraz daha titreşimli çalışır ama sirf bunun yuzunden motoru deprem gibi sallanan bur arac alin servise hemen hic bakmadan bile " bunlar 3 silindirli diye normal "derler ustune de diretirler iste bu yüzden Renault servisleri rezillktir motorla aracla alakali titrsim veya ses oldu mu bunlar 3 silindirli normal oluyor sanki 3 silindirli oldu mu kendi kendine 3 bin devirdeymis gibi titremesi gerekir bunların mantığı böyle

orhankose

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam servisler gsrantili aracin her seyine normal der ama garantisi bir bitsin alin oyle deneyin o titresime sanziman gitmis motor gitmiş degisecek deyip 2 dk da fatura çıkartırlar, hocam o dediğiniz siyah borudan değil torpido arkası alt taraflardan geliyor ve ozellikle bosta 1.5 devire cikarip devir kendi kendine inerken tam 1250 devirde ses daha fazla geliyor
Araçlarınızda 1250 devirde sağ alttan gelen ses egsoz çıkısının alt korumayı çarpmasından dolayı geliyor.en çok titresim 1250 devirde olduğu için koruma egsoz çıkışına çarpıyor o devirde.servise böyle anlatırsanız sorunu çözecektir.

Cliotouch19

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok tskler orhan hocam , servise kalsa sirasiyla degistirmeyecegi sey kalmayacaktı